آموزش جنسی     پرسش و پاسخ پزشکی     مشاوره

کانال تنظیم خانواده

تب سوزنی

مشاوره تلفني

پاسخ به سوالات شرعی زناشویی-بخش هشتم

پاسخ به سوالات شرعی زناشویی-بخش هشتم

پاسخ به سوالات شرعی زناشویی - بخش هشتم

سوالات مطرح شده توسط کاربران عضو پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده

سوال نام مرجع تقلید پاسخ

با سلام درمورد خمس سوال داشتم اگر پولی به کسی قرض داده باشیم و آن را تا سر سال خمسی برنگردانده باشد آیا برای محاسبه خمس باید آن را از حسابمان کم کنیم؟ مقلد آیت اله صانعی هستم اما چون نام ایشان نیست از نام امام به عنوان مرجع استفاده کردم

آیت الله خمینی

به نام خدا، سلام- الآن لازم نيست خمس آن را بدهيد ولي به محض وصول پول، خمس آن بايد پرداخت شود.

با سلام برای محاسبه خمس سالانه آیا پولی را که نیز به کسی قرض داده ام و هنوز برنگردانده باید جزئ اموالم حساب کنم ا صبر کنم وقتی پول برگشت خمس آن را بدهم؟

آیت الله خمینی

به نام خدا، سلام- الآن لازم نيست خمس آن را بدهيد ولي به محض وصول پول، خمس آن بايد پرداخت شود.

با سلام من یکجا رفتم خواستگاری تقریبا میشه گفت همه چی خوب بود.فقط چهره دختر برای من زیاد جالب نبود.با توجه به اینکه خاله و مادرم میگفتن چهره خوبی داره.من ابتدا با بهانه های الکی به خانواده گفتم جواب من نه می باشد.با اصرار زیاد خانواده گفتم چهره دختر برایم جذاب و جالب نیست.با صحبت های خانواده و فامیل قصد استخاره کردم و دو بار استخاره گرفتم .یک بار میانه آمد و یک بار بد.حالا به نظر شما استخاره در این مورد جایز و صحیح بوده است یا نه؟لطفا راهنمایی کنید

آیت الله خامنه ای

به نام خدا، سلام- به طور كلي هر جا بشود با مشاوره مشكلي را حل كرد استخاره جايز نيست و يكي از اين موارد مسئله ازدواج است. ولي توصيه به عدم توجه به نتيجه استخاره هم كار مشكلي است.

باعرض سلام وادب و احترام من قراره بادختری ازدواج کنم که قبلا قراربود با یک نفر دیگه ازدواج بکنه که بخاطر بعضی مسایل صورت نگرفت این پسره که میخواست با نامزدم ازدواج بکنه آدم خیلی پلید وزناکاریه و باحربه های ظاهری(خوشقیافگی،قدبلندی،سرو وضع مناسب و شیک پوشی وخوش زبونی وچیزهایی که دخترها خیلی ازشون خوششون میاد) خیلی از دخترهای ساده وظاهر بین رو که اکثرا از خانواده های مرفه هم بودن رو مورد سواستفاده های جنسی ومالی و...قرار میداده و ول میکرده من از پارسال به این پسره مشکوک بودم تا اینکه امسال قبل از اینکه دختری که قرار هست باهاش ازدواج کنم بهوش بیاد(موردی که قراره باهاش ازدواج کنم از پارسال بخاطر یه عمل جراحی رفته بود بکما و اردیبهشت امسال بهوش اومده) فهمیدم که این پسره با یک حربه که چون بدآموزیه و من نمی گم با اجنه ارتباط برقرار کرده و با کمک گرفتن از قدرت این مخلوقات خدا که متاسفانه از جنس بدشونم هستن کارهای خارق العاده و کثیف و عجیبی می کنه من خودم از پارسال ناخواسته و غیر ارادی وارد مسایل علوم غریبیه شدم و تونستم یکسری اطلاعات بدست بیارم واز طریق همین ارتباطات به اعمال کثیف و پست این شخص پی بردم الان یه ۵ماهی از بهوش اومدن نامزدم میگذره و ما همشهری نیستیم و راهمون ازهم دوره در طی این ۵ماه این شخص باقدرتی که ازارتباط بااجنه بدست اورده مارو خیلی اذیت می کنه و میخواد مارو ازهم دور کنه و ارتباط مارو قطع بکنه ما نمی تونیم بهم زنگ بزنیم و پیام بدیم و وارد ایدی یاهوی هم بشیم و..... من خودم در طی این ماهها خیلی کارها کردم تا شر این شخص از سرما کم بشه چون در همون تماسهای کمی که درطی بعضی از روزها و در ساعتهای خاص باموبایل بین من و نامزدم و خانواده و اطرافیانش بوسیله فقط یک خط موبایل برقرار میشه (من فقط یک خط موبایل از اونها دارم)صدای این پسره میاد و بامن حرف میزنه و منو تهدید میکنه و از اهداف کثیفش میگه ویکسری شیطنت هایی هم میکنه من با توسل به آیه های قرآن و دعاهای ائمه وقدرتی که خودم داشتم تونستم فقط موقت شرش رو کم کنم ولی بعد دوباره حین همون تماسها سروکلش پیدا میشه وباز همون آش و همون کاسه قبلا اون نمی تونست انقدر مارو اذیت بکنه طوری که تا روزها و هفته ها ارتباطمون قطع باشه ولی بمن اطلاع دادن(از قدرتی که از طریق علوم غریبیه خودم دارم) که یه چندوقتیکه اون با یک جن از نوع قوی اون دوست شده و قدرتش خیلی زیاد شده و دفع شر اون خیلی سخت شده من در مورد این شخص استخاره های قرآنی گرفتم که اومده بود:اون جزو بدترین مشرکانه چون داره خدایی غیراز خدای یگانه رو می پرسته واز آیه های قران سواستفاده کرده (برای احضار اجنه)و.... از شما مشاوران شرعی عزیز تقاضا دارم یک راه حل در مورد دفع شر کامل این شخص بمن بدین تا اون هم ارتباطش با اجنه قطع بشه وهم نتونه از اونها برای اعمال ننگینش استفاده بکنه من خودم همنطور که گفتم راههای زیادی رو بکار بردم و بی تاثیر بوده و یا تاثیر موقتی داشته اگه وضع بهمین منوال پیش بره چون من سن ازدواجم داره بالا میره مجبورم قید ازدواح با اون دختر رو بزنم و ارتباطم رو برای همیشه بااون و اطرافیانش قطع بکنم چون چاره ای ندارم و کسی هم جلودار اون پسره نیست لطفا کمکم کنید

آیت الله مکارم شیرازی

به نام خدا، سلام- جواب جامع و كامل به مشكل شما نياز به مباحث طولاني و مدت‌دار دارد. لذا پيشنهاد مي‌كنم با مركز پاسخ‌گويي ملي با شماره تلفن 09640 تماس بگيريد. ان شاء الله كه مشكل‌تون حل بشه.

سلام شنیده ام که گوسفند قربانی روز عید قربان را باید با چاقوی دسته چوبی ذبح نمود. آیا این قضیه در جایی نوشته شده است؟

آیت الله خمینی

به نام خدا - سلام، چنين موردي براي چاقو وجود ندارد. فقط در احاديث آمده كه مستحب است چاقويي كه مي‌خواهيم با آن حيواني را ذبح كنيم تيز و برنده باشد تا حيوان كمتر درد بكشد.

سلام فکر کردن به چیزهای دیگر در حین رابطه با همسر مضرات دارد؟چه کار کنیم این افکار از ما دور شود؟ با تشکرالتماس دعا

آیت الله سیستانی

به نام خدا - با سلام هر چيزي كه ذهن انسان را از راه اصلي و مفيد باز داشته و بي جهت مشغول نمايد داراي مضرات زيادي است. چه لزومي دارد كه انسان حين رابطه جنسي با همسر خود به تصورات بعضاً گناه‌آلود روي آورده و در خيال خود با ديگران رابطه داشته باشد؟ آيا شما دوست داري همسرت هنگامي كه جسمش با شماست روح و فكرش نزد نامحرم باشد و با او رابطه برقرار كند؟ آيا شما مي‌پسنديد مرد يا زن ديگري در حين رابطه جنسي‌اش به همسر شما فكر كرده و در خيالش با همسر شما رابطه داشته باشد؟ هر چيزي كه براي خود نمي‌پسندي براي ديگران هم مپسند. اين فكر كردن‌ها پايه گذار بسياري از خيانت‌ها به همسر است. در بعضي از روايات امده كه اگر انسان حين رابطه جنسي به كسي فكر كند و از آن رابطه فرزندي به وجود آيد احتمال اين كه فرزند شبيه او شود بسيار زياد است و اين به بدين معناست كه فكر كردن هنگام رابطه جنسي به شخص ديگر مانند انجام دادن واقعي عمليات جنسي با او خواهد بود.

سلام چرا استمناء همسران برای یکدیگر اشکالی ندارد امام خودارضایی اشکال دارد آیا به لحاظ روانی است؟تشکر

آیت الله سیستانی

به نام خدا، سلام- يكي از آثار زيان‌بار (و شايد مهم‌ترين دليل حرمت آن) آثار مخرب رواني و اعتيادآور استمناء است. در استنمناء شخص بايد براي خود شبيه‌ساري كرده و با تجسم صحنه‌هاي محرك، تهييج شده و در نهايت ارضاء شود. گو اين كه اين ارضاء كوتاه مدت بوده و ارضاء حقيقي نيست و پس از مدت كوتاهي شخص به استمناء مجدد روي مي‌آورد (گاه در يك نوبت چند بار استمناء صورت مي‌گيرد). اين شبيه‌سازي و فعاليت شديد مغز و هم‌چنين عدم ارضاء كامل باعث اختلالات ماندگار در مغز و سيستم اعصاب و روان مي‌شود. علاوه بر آن شرطي شدن مغز و عدم لذت از رابطه سالم جنسي و ... از ديگر مضرات استمناء است. علاوه بر موارد بالا در بسياري از موارد شخص استمناء كننده براي تجسم‌سازي و تحريك به زناي فكري و ارتباط جنسي (در خيال خود) با نامحرمان و حتي محارم روي مي‌آورد كه اين موضوع نيز بسيار وحشتناك و غير قابل توصيف است. چون ذهن به هيچ عنوان مدوديتي ندارد و مي‌تواند به راحتي به همه جا سرك كشد. بسياري از تجاوزات و زناي با محارم و نامحرمان از همين جا سرجشمه گرفته است. لذا اسلام در هنگام ارتباط جنسي با همسر نيز از فكر كردن به ديگران (چه مرد و چه زن) به شدت نهي كرده و آن را عملي قبيح شمرده است. ولي در رابطه زوجين اين موارد نيست. شما به تحريك ذهني و تجسم‌سازي و ... نيازي نداريد و تمام ابزار و عوامل تحريك در اختيار و پيش رويتان است. ضمن اين كه اسلام با برداشتن حرمت آن نخواسته اين امر را رواج دهد بلكه همواره بر ارتباط صحيح جنسي تأكيد دارد.

سلام چه کار کنم از دست این هوای نفس راحت بشم هی توبه میکنم باز میرم سراغ کاری که نباید برم؟تشکر

آیت الله سیستانی

به نام خدا، سلام- شما به مشاوره مذهبي نياز داريد. توصيه مي‌كنم با مركز پاسخگويي ملي به شماره 09640 تماس بگيريد و از راهنمايي‌هاي كارشناسي آنان بهره‌مند شويد.

چنانچه پدری فرزندانش را ترک کرده باشد و اثری از او نباشد و دختر بخواهد صیغه کسی شود چه باید بکند؟ چگونه اذن پدر را بگیرد؟

آیت الله جوادی آملی

به نام خدا، سلام- براي دختره باكره اذن پدر يا جد پدري لازم است و در صورت نبودن اين دو به اذن كسي كه ولي او قرار داده شده و يا حاكم شرع ازدواج صورت مي‌گيرد.

اگر دختری به دلیل اشتباهات گذشته باکره نباشد برای صیغه شدن بازهم به اذن پدر احتیاج دارد؟؟

آیت الله سیستانی

به نام خدا، سلام- بله احتياج به اذن پدر دارد. زيرا بكارت بايد توسط شوهر شرعي برداشته شده باشد.

ايا دختر وقتي به ١٨سال رسيد ميتونه بدون اذن بدر صيغه بشه؟صيغه رو خودمون بخونيم درسته؟متن صيغه موقت رو ميشه بفرستين

آیت الله مکارم شیرازی

به نام خدا و سلام، دختر باكره براي ازدواج، چه دائم باشد و چه موقت احتياج به اذن پدر دارد.

به نام خدا با سلام وتشکر از شما من همیشه یه مقداری بسیار کم ته ریش میگذارم اما همسرم میگه که در حین رابطه معاشقه ریش من صورتش را اذیت میکنه ومیگه از ته بتراش من باید چکار کنم باتشکر

آیت الله جوادی آملی

به نام خدا و سلام، به فتواي تمام علماي حاضر تراشيدن ريش بنا بر احتياط واجب حرام است و عمل كردن به فرامين الهي اولي‌تر از نظرات و سلايق هر كس ديگر مي‌باشد.

با تشکر از آقای حجازی مسئول رسیدگی به بخش سوالات شرعی پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده

کانال تنظیم خانواده

مشاهده دسته بندی : مقالات مسائل شرعی

بازدید : 29015

جوان سازی واژن
فروش کاندوم
لیزیک

این مطلب را به اشتراک بگذارید و در گوگل محبوب کنید

cloob Twitter Facebook google+

بخش ویژه کاربران عضو سامانه خدمات

مشاوره آنلاین

سفارش مقاله

مشاوره تلفنی

ویدئو های اموزشی و سلامت

مشاوره حضوری

بخش آموزشی ویژه متاهلین

پرسش و پاسخ جنسی

پرسش و پاسخ احکام شرعی

پرسش و پاسخ پزشکی

پرسش و پاسخ پیامکی

آزمون آمادگی ازدواج

دریافت بسته های آموزشی

کلاسها و دوره های آموزشی

دریافت پیامکهای ا»وزشی

مشاوره ازدواج

مشاوره جنسی

عضویت در سایتزناشوییروش های غلبه بر اعتیاد به پرنوگرافی و تصاویر جنسی

زناشویینکات مهم در رابطه زناشویی

زناشوییعوامل موثر بر رضایت زناشویی

زناشوییبدترین روشها در رابطه جنسی

زناشوییهمسرم زود قهر می کند

ازدواجدروغ و پنهان کاری در ازدواج

ازدواجانتظارات بی مورد دختران از پسران در دوران پیش از ازدواج

ازدواجانتخاب همسر مناسب

ازدواجعواملی که باعث علاقه مند شدن دو نفر به هم می شود

ازدواجرشد عاطفی و فکری در ازدواج

مقالات صوتیملزومات رابطه جنسی

مقالات صوتیمراحل فعالیت جنسی در زن و مرد

مقالات صوتیچطور زن جذاب باشيم

مطالب پزشکیتاثیر کمبود آهن در بارداری

مطالب پزشکیحاملگی خارج از رحم چیست؟

مطالب پزشکیعلت سردرد بعد از ارگاسم

مطالب پزشکیهپاتیت و رابطه جنسی

احکام شرعیانحرافات جنسى ، احکام اسلام و راه درمان انحرافات جنسی

احکام شرعیچرا در روایات بیشتر به نیاز جنسی مردان توجه شده

احکام شرعیچرا دیه زن و مرد برابر نیست

تربیت فرزندانرفتار والدین با فرزندان حین دعوا

تربیت فرزندانتفسیر و مفهوم نقاشی کودکان

مطالب اجتماعیپسرها بیشترند یا دخترها

مطالب اجتماعیبرای زنم چی بخرم

صفحه فیسبوک سایت تنظیم خانواده صفحه توئیتر سایت تنظیم خانواده صفحه گوگل پلاس سایت تنظیم خانواده گروه تنظیم خانواده در تلگرام

شناسه کاربری 

رمز عبور             


   عضویت در سایت

logo-samandehi

شناخت-نامزدی-عقد-ازدواج

مسائل جنسی و روابط زناشوئی

پزشکی - بهداشت و سلامت

امور تربیتی فرزندان ویژه والدین

مسائل و احکام شرعی در زمینه زناشوئی

فایلهای صوتی آموزش زناشوئی

ویدئو های آموزشی و پزشکی

سایر مطالب

در مورد ایدز بیشتر بدانیم

بسته آموزشی زوج خوشبخت

بررسی وضعیت تناسب اندام

تخمین زمان زایمانزناشوییچگونگی تحریک زنان

زناشوییچطور بفهمیم همسرمان قابل اعتماد است

زناشوییچرا حس روزهای اول را به همسرم ندارم

زناشوییراز زندگی زناشویی زوج‌های شاد و موفق

زناشوییرابطه جنسی صمیمانه در زوجین

زناشوییافزایش مدت زمان رابطه جنسی و جلوگیری از انزال زودرس بین زوجین

زناشوییتغییر رفتار زوجین در سال اول زندگی مشترک

زناشوییصیغه کردن زن دیگر بعلت سایز سینه های همسر

ازدواجدوران نامزدی چگونه باشد

ازدواجمهمترین ملاک در گزینش همسر

ازدواجملزومات ازدواج مجدد بعد از طلاق

ازدواجرابطه با خانواده همسر چگونه باشد

ازدواجنامزدم از ازدواج پشیمان شده

ازدواجتشابه فکری راجع به مسئله جنسی در ازدواج

ازدواجچطور همسر مناسب و ایده آل انتخاب کنیم

مقالات صوتیاحساسات گمراه کننده در انتخاب همسر

مقالات صوتیآنچه زنان بايد در مورد مردان بدانند

مقالات صوتیدانلود همسر از سایت همسریابی

مقالات تصویریفیلم شکل گیری جنین در رحم

مطالب پزشکیتبخال ناحیه تناسلی

مطالب پزشکیچسبندگی رحم-علل و درمان

مطالب پزشکیعلت و درمان اختلالات جنسی در مردان

مطالب پزشکیبعد از خوردن غذا رابطه جنسی نداشته باشید

احکام شرعیبا درخواستهای جنسی همسر در ماه رمضان چه کنیم

احکام شرعیاحکام شرعی سقط جنین

احکام شرعیوظایف شوهر در قبال نیاز جنسی زن از نظر اسلام

تربیت فرزنداننحوه هماهنگی پدر و مادر در تربیت فرزندان

تربیت فرزندانچطور ایمنی بدن کودکان را بالا ببریم

مطالب اجتماعیآنچه زنان باید درمورد ازدواج موقت بدانند

مطالب اجتماعیاستقبال سرد از اولین سایت همسان گزینی مجاز

کانال سایت تنظیم خانواده در تلگرام

دکتر تاج بخش کاندوم بدون حساسیت

زوج کالا

کلیه حقوق مادی و معنوی مروبط به مطالب اختصاصی ثبت شده و ترجمه شده در این سایت برای پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده محفوظ است.

صفحه فیسبوک سایت تنظیم خانواده صفحه توئیتر سایت تنظیم خانواده صفحه گوگل پلاس سایت تنظیم خانوادهگروه تنظیم خانواده در تلگرام