درباره ما

ارتباط با ما

بسته آموزشی ویژه متاهلین

عضويت در سايت

صفحه اصلي

رازهاي نهفته در رابطه جنسي

نويسنده : علي سلطاني مجد 

رابطه جنسي :

هر زمان سخن از رابطه جنسي به ميان مي آيد منظور انجام اعمال و رفتاري بين زوجين ميباشد كه به موجب برقراري اين رابطه  علاوه بر تامين نياز جنسي ميبايد احساست عواطف و نيازهاي روحي طرفين نيز برطرف شود .

 رابطه جنسي  مهمترين بخش از روابط زناشوئي ميباشد كه ناخود آگاه بر ساير رفتارها و عملكرد زوجين در مجموعه روابط زناشوئي تاثير مستقيم و در برخي از رفتارهاي و واكنشها تاثير غير مستقيم خواهد گذاشت  كه حتي زوجين خود متوجه نخواهند شد كه اختلافات موجود در زندگي زناشوئي از كجا سرچشمه ميگيرد . پس پرداختن به اين موضوع از درجه ارزش بالائي برخوردار ميباشد.

رابطه جنسي از نظر اسلام :

خوشبختانه تنها ديني كه با صراحت هرچه تمام و البته با حفظ حيا توصيه هاي آموزنده و ضروري در مورد روابط جنسي بين زوجين مطرح نموده دين اسلام است خيلي ها با تفكر غلط و با اعمال نظريات نا صحيح و نا آگاهانه در مورد اين دين سعي در منحرف كردن ذهنيت سايرين داشته اند فراموش نكنيد توصيه هاي مهمي كه اسلام در مورد رابطه جنسي ارائه داده امروزه در مجلات مختلف موجود در كشورهاي غربي بكار گرفته شده است .  اما به علت اينكه از نظر اسلام اين رابطه تنها بين زوجين مطرح شده هيچ جاي اين مجلات نامي از اسلام برده نشده . آموزش مسائل جنسي نيز از نظر اسلام نه تنها ايرادي ندارد بلكه اين نوع آموزش با حفظ حيا و حرمت توصيه شده و روايات و احاديث بيشماري از امامان و پيامبر اسلام (ص) در زمينه مسائل جنسي موجود ميباشد كه علم امروز هنوز قدرت درك برخي از اين توصيه ها را ندارد.

تاثيرات منفي تجربه رابطه جنسي با افراد مختلف  :

همانطور كه در جامعه ميشنويم ميبينيم و البته بعضي ها تجربه ميكنند برخي افراد در غالب روابط دوستي ، روابط نا مشروع  و تجاوز اقدام به برقراري رابطه جنسي با افراد مختلف مي كنند و جالب اينكه اكثر اين افراد در جمعهاي دوستانه انجام اينكار را يك ارزش و برتري مي دانند . مسلما اولين رابطه جنسي هميشه در ذهن افراد ماندگار است برقراري رابطه جنسي با افراد مختلف باعث بروز اختلالات جنسي از نظر رواني و در نتيجه واكنشهاي عصبي و غير متعادل در فرد مي شود در اين صورت كم كم اين رابطه ارزش واقعي خود را از دست داده و تاثير مستقيم بر روي زندگي زناشوئي آينده فرد خواهد گذاشت ( انزال زود رس يا ديرس ، عدم تحريك پذيري و ...) گذشته از اين اينگونه افراد معمولا زماني كه ازدواج مي كنند و قصد رابطه جنسي با همسر خود را دارند در حين رابطه دچار عذاب وجدان شده و ساير خاطرات آنها از روابط قبلي براي آنها تداعي مي شود .  اينگونه افراد دچار دوگانگي جنسي مي شوند  توضيح : هر فردي در برابر رابطه جنسي از خود يك نوع واكنش نشان مي دهد و يكسري انتظارات و رفتارهايي دارد و طي زمان خاصي به ارگاسم ميرسد و البته از نوعي رابطه بيشتر لذت ميبرد حال فرض كنيد فردي كه با افراد گوناگون رابطه جنسي برقرار ميكند در هر رابطه با واكنش خاصي از طرف مقابل روبرو مي شود و البته معمولا اينگونه روابط نا مشروع در زمان و شرايط مناسبي صورت نگرفته و همواره استرس و ترس براي هر دو طرف وجود دارد حتي در تجاوزات نيز اين مسئله براي فردي كه فاعل است ( تجاوزگر ) صادق بوده اين فرد در زندگي زناشويي در رابطه جنسي با همسر خود دچار اختلال خواهد شد. از آن گذشته رابطه جنسي فقط براي برطرف شدن غريزه جنسي نميباشد بلكه به منظور تقويت نيازهاي روحي و رواني افراد نيز ميباشد كما اينكه اين رابطه تاثيراتي برروي هورمونهاي خواهد گذاشت . در روابط جنسي با افراد مختلف فقط و فقط غريزه جنسي پاسخ داده مي شود كه البته اين امر به صورت كامل انجام نميگيرد.

رابطه جنسي قبل از ازدواج :

رابطه جنسي در چه دوراني بين افرادي كه قصد ازدواج دارند مناسب است ؟

پاسخ : خيلي افراد به نيئت ازدواج و آشنائيي بيشتر در غالب رابطه دوستي حتي با اطلاع خانواده ها پس از مدتي (  با بهانه هايي نظير اينكه نمي توانند جلوي خوشان رو بگيرند ، بهشون فشار مياد  ، اگه منو دوست داري بهم ثابت كن و ...) اقدام به برقراري رابطه جنسي مي كنند كه مسلما از لذت زيادي براي دو طرف برخوردار ميباشد اما برطرف شدن اين عطش باعث ميشه تا رابطه آنها تحت تاثير رابطه جنسي قرار بگيره يعني هر زمان كه همديگرو ملاقات مي كنند سعي در انجام شيوه هاي مختلف اين رابطه دارند كه همين مسئله تا حدود زيادي باعث  عادي شدن اين رابطه عدم شناخت بهتر و نهايتا جدايي مي شود . من حتي در دوران نامزدي و عقد هم برقراري رابطه جنسي را مناسب نمي دونم چرا كه اعتقاد دارم عطش جنسي دو طرف تا زماني كه زير يك سقف نرفته و زندگي زناشويي خود را آغاز نكرده اند بايد حفظ شود تا پيش از ازدواج بريا هم عادي نشوند و اين علامت سوال همواره بايد براي آنها باقي بماند اما توصيه مي كنم راجع به نيازهاي جنسي خود شيوه هاي مورد علاقه ، رفتارهايي كه در رابطه جنسي ميپذيرند و ... حتما صحبت كنند و البته انجام عمل معاشقه را نيز در دوران عقد توصيه مي كند كه انجام آن  نبايد نهايتا به رابطه جنسي ختم شود.

تنوع در برقراي رابطه جنسي :

متاسفانه اكثر افراد در جامعه ما هر زمان صحبت از رابطه جنسي به ميان مياد فكرو ذهن آنها سمت يك عمل كشيده مي شود اين در حاليست كه شيوه هاي مختلف رابطه جنسي را بكار نمي گيرند و خود و همسر خود را از لذت بيشتر محروم ميسازند . من به اختصار توضيحي در مورد  شيوه هاي انجام رابطه جنسي مطرح ميكنم توجه داشته باشيد چون دسترسي به اينترنت براي تمامي گروههاي سني سهل است پس نمي توانم برخي مسائل را به صورت باز مطرح كنم ( كاربران عضو مي توانند از طريق فرم سفارش مقاله  اقدام به سفارش مقاله شيوه هاي مختف رابطه جنسي نمايند )  كلا رابطه جنسي به دو قسمت تقسيم مي شود : هارد ( Hard ) و سافت(soft ) در رابطه جنسي به سبك هارد همان رابطه اي است كه در آن دخول انجام مي شود و خود بر دوقسمت است رابطه جنسي از راه واژن و رابطه جنسي از راه مقعد (كه توصيه نميشود )  رابطه جنسي از نوع سافت رابطه جنسي ميباشد كه در آن دخول صورت نميگيرد همانند اورال يا رابطه جنسي دهاني و ...  فراموش نكنيد هر كدام از رابطه جنسي هاي هارد و سافت خود پوزيشنهاي مختلفي دارد . اما هميشه خوده رابطه جنسي مهم نيست . سعي كنيد اين رابطه را صرفا در رختخواب با همسر خود تجربه نكنيد محلهاي مختلف و حالات مختلف را تجربه كنيد . البته از نظر موقعيت زماني برخي هورمونهاي هنگام شب فعاليت بيشتري دارند به همين منظور توصيه مي شود اين رابطه بيشتر شب انجام شود .

عدم آگاهي افراد از نيازهاي جنسي خود  و اولين رابطه جنسي بين زوجين  :

برخي افراد ،  معمولا خانمها از نيازها و خواسته هاي جنسي خود بي اطلاعند و حتي نمي دانند لحظه ارگاسم چه زمانيست و چه احساسي خواهند داشت  كه اين مسئله باعث شكل گيري ترس در وجود آنها شده گذشته از اين هر زمان كه به از بين رفتن پرده باكرگي خود فكر مي كنند ترس آنها دو چندان مي شود تا جايي كه احساس تنفر از رابطه جنسي به آنها دست ميدهد اينها طبيعي هستند و اشكالي هم نداره يعني افرادي كه چنين تفكراتي دارند فكر نكنند دچار مشكل رواني و يا ناتواني جنسي و ... هستند اين افكار به علت عدم آگاهي و يا ديدن تصاوير غير واقعي در فيلمهاي مبتذل ميباشد يا شنيده هايي كه صحت  ندارند. من به صورت مختصر توضيحاتي در اين باب ارائه ميدهم تا از اين ترس افراد بكاهم . خب شناخت اميال جنسي جز با برقراري رابطه جنسي  امكان پذير نيست البته برخي افراد در اين مواقع خودارضائي را توصيه مي كنند كه من چنين توصيه اي به شما نمي كنم چراكه خود ارضايي اعتياد آور است و خود باعث بوجود آمدن مشكلات ديگر مي شود از آن گذشته از نظر شرعي و پزشكي  مردود است مسلما بعد ااز تجربه چند رابطه جنسي آغازين در زندگي زناشويي شما و همسرتان از نيازهاي خود و طرف خود  آگاه مي شويد  اما اولين رابطه جنسي بسيار مهم است اولا سعي كنيد اين رابطه را زماني برقرار كنيد كه هر دو طرف آمادگي روحي و جسمي كامل داشته باشيد مسلما هر دو طرف دچار استرس هستند اكثر زنان فكر مي كنند پارگي پرده بكارت با دردو سوزشو خونريزي و ... همراه است كه اين طرز فكر باعث استرس بيشتر مي شود ( نكته : واژينيسم يا  اسپاسم عضلاني  دهانه واژن يكي از بيماريهاي جنسي ميباد كه بواسطه آن درد زيادي در دهانه واژن هنگام رابطه جنسي شكل ميگيرد علت اين درد  گرفتگي عضلات دهانه واژن ميباشد كه اين گرفتگي بيشتر به علت استرس و ترس از رابطه جنسي ميباشد ) در صورتي كه  در عمل خيلي ها متوجه نمي شوند كه اصلا پرده بكارت آنها از بين رفته است لايه پرده بكارت به نازكي لايه  پوست پياز است ( حتي نازك تر ) و البته بسته به نوع پرده ( ارتجاعي ، حلقوي ، معولي و ...) دارد و مقدار خوني كه خارج مي شود شايد يكي دو قطره باشد كه در حين رابطه متوجه آن نخواهيد شد پس سعي نكنيد با ذهنيت نا درست باعث بوجود آمدن استرس در خود بشويد .

با تشكر از شما

علي سلطاني مجد

 

 

كليه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده محفوظ است