آموزش جنسی     پرسش و پاسخ پزشکی     مشاوره

کانال تنظیم خانواده

رژِم لاغری

طب سوزنی

بهروز کلینیک

چرا خواستگارام میرن

چرا خواستگارام میرن

چرا خواستگارام میرن

 

چند نفر به خواستگاریم آمدند ولی همه خاستگارام میرن و پشیمان میشوندد؛ دیگه خسته شدم؛ شما بگید چرا اینجوری میشه و من باید چکار کنم؟

چرا خواستگارهایم پشیمان میشوند

خواهر گرامي؛ از اعتماد و ارتباط تان با اين مركز سپاسگزاريم.
در پاسخ به آنچه به عنوان انصراف و پشيماني خواستگارانتان مطرح كرده ايد توجه تان را به مطالب زير جلب مي كنم به اين اميد كه بتواند براي كاستن از دغدغه هاي فكري تان به شما كمك كند و گره اي از كار شما باز كند.
1. اولين نكته اي كه لازم است آن را تذكر دهيم اين است كه داشتن خواستگارهاي متعدد و بي نتيجه ماندن آنها بايد شما را به تفكري دقيق تر و موشكافي موضوع وا دارد. از شما مي خواهم براي دقايقي صادقانه با خود بينديشيد. تمام ابعاد رفتار، كردار و منش خود و خانواده تان را در نظر بگيريد.دقيق باشيد. اگر در ميان تفكرات خود به مورد يا مواردي رسيديد كه حدس ميزنيد عامل پا پس كشيدن خواستگارانتان است، سعي در اصلاح آنها داشته باشید تا انشاءالله در موارد بعدي خواستگاري رفع شده باشند.
2. انصراف خواستگار هميشه به معناي وجود مشكل در دختر و يا خانواده وي نيست، بلكه ممكن است دلايل ديگري داشته باشد. گذشته از آن خواستگاري، يعني همين كه مي آيند و مي روند و در خيلي از اوقات هر گروهي به علل مختلفي پسند نمي كنند. امروزه بسياري از خواستگاري ها برعكس گذشته ها جدي نيست؛ زيرا يا پسرها و خانواده هايشان به علل مختلف از ازدواج مي ترسند (كه اكنون در مقام بيان آن ها نيستيم)، يا وسواس پيدا كرده و نمي توانند به سادگي قانع شوند يا ... . لذا برخی خواستگاري ها با عزم جدي نيست و كار سست هم زود رها مي شود و پيگيري نمي شود.
به دنبال پيدا كردن ريشه قضيه در جاي ديگر باشيد. مثل اين كه بررسي كنيد آيا ممكن است مانعي وجود داشته باشد كه سبب برنگشتن خواستگاران شود؟ گاهي ناراحتي والدين و نارضايتي ايشان، بزرگ ترين مانع در راه رسيدن ما به خواسته هايمان است. گاهي ترس خود انسان از آنچه در پيش رو دارد، مثل ترس از ازدواج و عاقبت چگونگي اين پيوند و يا عدم توكل به خداوند، خود موانع بر راه تحقق خواسته هايمان است.این مطلب از سایت تنظیم خانواده است،شما میتوانید با جستجوی عبارت سایت تنظیم خانواده در موتورهای جستجو، وورود به این سایت با مطالب جامع تری در زمینه مسائل جنسی و زناشویی آشنا شده و اطلاعات کسب نمائید، بنابراين، قدري در اين زمينه فكر كنيد كه آيا مانعي وجود دارد كه سبب تأخير در ازدواج شما شده باشد؟ اگر مانع وجود دارد، سعي كنيد تا موانع را از ميان برداريد؛ مثلاً رضايت پدر و مادر را جلب كنيد و يا به آينده اميدوار باشيد و از آنچه تحقق خواهد يافت، نهراسيد.
3. در فرآيند خواستگارى، همان‏طور كه خانواده دختر از ويژگى‏هاى خانوادگى، اخلاقى و ... پسر تحقيق مى‏كنند تا با شناخت كامل و دقيقى كار انجام گيرد، خانواده پسر نيز در مراحل خواستگارى و پس از آن از خانواده دختر و خصوصيات اخلاقى و رفتارى دختر تحقيق و تفحص مى‏كنند و اين امرى لازم و ضرورى است و چه بسا خانواده پسر پس از خواستگارى، در تحقيقاتشان به نقطه‏ضعف‏هايى در وجود شما يا خانواده محترم تان رسيده‏اند و آن را متناسب با وضعيت خانوادگى خود نيافته‏اند و در نتيجه، امر را پى‏گيرى نكرده‏اند. بنابراين تلاش كنيد اين نكات و موانع را شناسايي كرده و در صدد رفع آنها برآييد.
به طور خلاصه برخي از دلايلي كه ممكن است باعث تأخير در ازدواج شوند عبارتند از :
1. قصور و يا تقصير اعضاي خانواده، 2. مشكل جسمي، نقص عضو و يا نقص جدّي در زيبايي دختر، 3. مشكل اخلاق دختر يا خانواده اش، 4. محل زندگي نامناسب نظير محلّه بدنام و يا جرم خيز، 5. ضعف در روابط اجتماعي نظير انزواجويي دختر، 6. نداشتن كفويت و تناسب، 7. خصوصيات شخصيتي مانند درونگرايي، 8. كمالگرايي دختر. لذا سعي كنيد موانع را شناسايي و برطرف كنيد.

*** چند نكته مهم :
1. با دقت به بررسي موانع ازدواج خود بپردازيد و از اين موانع ليستي تهيه كنيد سپس با تمام وجود سعي در برطرف كردن اين موانع داشته باشيد. چنانچه برطرف كردن اين موانع را از توان خود خارج مي دانيد از افراد آگاه و دلسوز كمك بگيريد.
2. اين نكته را باور داشته باشيد و همواره به خود و اطرافيانتان گوشزد نماييد كه سن من براي ازدواج به هيچ عنوان دير نشده. اين نكته را به هيچ‌ عنوان خود فريبي قلمداد نكنيد . به يادآوري هر روزه اين نكته ملتزم باشيد.
3. خانه بخت را منحصر در ازدواج ندانيد. همه برگه هاي زندگي را در موضوع ازدواج خرج نكنيد. چه بسا زنان بسيار تأثيرگذاري در جامعه بوده اند كه در پرتو تحصيل و اشتغال مولد به خانه بخت واقعي خود راه يافته اند.
4. ضمن رعايت حجاب و مسائل شرعي، سعي كنيد با اقوام و خويشان و دوستان ارتباط بيشتري داشته باشيد و در جلسات خانوادگي و خويشاوندي حضوري فعال داشته باشيد خصوصا در مجالس زنانه با ظاهري آراسته و زيبا حاضر شويد.
5. به سر و وضع و آراستگي ظاهري خود بيشتر برسيد و از شلختگي اجتناب كنيد. البته با رعايت حلال و حرام و اجتناب از خودآرايي در مقابل نامحرم.
6. اگر در ميان اطرافيان خود پسري را مي شناسيد كه با ملاكهاي شما مطابقت دارد مي توانيد از واسطه اي امين و رازدار بخواهيد كه بدون اينكه از مطلع بودن شما از موضوع چيزي بگويد شما را به ايشان براي ازدواج پيشنهاد كند.
7. صبور باشيد و با توكل بر خدا و اطمينان به او، دعا کنید و از او کمک بخواهید و در اين راه سستي و نااميدي به خود راه ندهيد.
8. زندگي تان را شلوغ كنيد. براي مشغول كردن ذهن تان و شلوغ كردن زندگي تان راه هاي ديگري پيدا كنيد. درست است كه هر تعلقي در زندگي جاي خودش را دارد و هيچ چيز نمي تواند جاي يك همراه خوب را براي شما پر كند اما اگر از تك بعدي بودن دست برداريد و مشغوليت هاي ديگري براي خودتان ايجاد كنيد خيلي چيزها تغيير مي كند. سعي كنيد كار مورد علاقه تان را پيدا كنيد و آن را جدي بگيريد، براي زندگي تان دليلي پيدا كنيد. اين دليل مي تواند كار، تحصيل، دوستان ، خانواده يا هر چيز ديگري باشد. همانطور كه گفتيم اين موارد نمي تواند جاي يك رابطه حمايت گرانه و عاطفي را پر كند اما اگر شما زندگي تان را پوچ و بي معنا نبينيد و دلايل زيادي براي افتخار كردن به خود و زندگي تان داشته باشيد، حال تان خيلي بهتر از حالا مي شود.
احتمالا در خانواده و در ميان دوستان شما افراد زيادي هستند كه قصد ازدواج دارند و روز به روز هم تعدادشان كمتر مي شود. ممكن است با ازدواج كردن هر كدام آن ها از خود بپرسيد كه چرا شما نتوانسته ايد يكي از گزينه ها باشيد و چرا هميشه زنان ديگر هستند كه مورد توجه قرار مي گيرند اما به جاي اين فكر و خيال ها سعي كنيد در خود معيارهايي را پرورش دهيد كه از نظر همه براي انتخاب يك همسر ايده آل ضروري هستند. آدم هاي اطراف شما بر اساس رفتارهايي كه در همين لحظات عادي زندگي تان انجام مي دهيد روي شما قضاوت مي كنند. بدخلقي ها، بهانه گيري ها، رفتارهايي كه با خانواده تان داريد و بسياري موارد ديگر مي تواند مبناي قضاوت ديگران درباره شما باشد. پس اگر واقعاً قصد ازدواج داريد و اين دنياي مجردي آزارتان مي دهد، به همه اين جزئيات توجه كنيد. ظاهر سازي كافي نيست بلكه بايد با دل و جان همه اين ها را تغيير دهيد.

*** و نكته پاياني :
خواهر گرامي؛ مشكل شما آن قدر جدي و لاينحل نيست كه شما فكر كنيد همه درهاي اميد به روي شما بسته شده و در يك بن بست جدي قرار گرفته ايد كه نه راه به پيش دارد و نه راهي براي برگشت. بزرگ جلوه دادن مشكل، منفي بافي، سوء ظن و افكار پوچ، انسان را مستأصل و مأيوس مي كند و باعث تخريب روح و جسم انسان مي شود و بايد به طور جدّ از اين وضعيت خود را نجات داد؛ بنابراين روح خود را نيازاريد و خودخوري و ناراحتي را كنار بگذاريد و به فضل و رحمت بي انتهای خداوند اميدوار باشيد. چه بسا تأخير در ازدواج حكمتي داشته و خداوند فرد مناسب تر و بهتري را نصيب شما خواهد كرد. به جاي ناراحتي و خودخوري با دقت تمام سعي كنيد موانع ازدواج تان را شناسايي كرده و با تمام توان براي رفع آنها تلاش كنيد. مطمئن باشيد اگر به خداوند متعال توكل كنيد و تمام امور زندگى خود را به او واگذار كنيد، خداوند به بهترين وجه و شكل به آن رسيدگى خواهد كرد زيرا او خير و صلاح بندگانش را بهتر از آنها مى‏داند.

نویسنده : فاطمه سادات حسین پور / پرسمان

 

چه دخترانی خواستگار بیشتری دارند

موقعیت خوبی دارم اما خواستگار ندارم

چرا خواستگار ندارم

نیاز جنسی و نداشتن خواستگار

رابطه جنسی

مشاوره ازدواج،مشاوره جنسی

آموزش زناشوئی

آموزشهای جنسی

مشاوره جنسی،مشاوره آنلاین

فیلم رابطه جنسی

رابطه جنسی

رابطه جنسی

امکانات فوق شامل خریدارای سی دی مقالات سایت و مجموعه آموزشی زوج خوشبخت نیز می شود

کانال تنظیم خانواده

مشاهده دسته بندی : مقالات قبل از ازدواج - دختر ها و پسرها

بازدید : 14327

جوان سازی واژن
فروش کاندوم
لیزیک
ccli
سیکس کالا
مشاوره

این مطلب را به اشتراک بگذارید و در گوگل محبوب کنید

cloob Twitter Facebook google+

بخش ویژه کاربران عضو سامانه خدمات

مشاوره آنلاین

سفارش مقاله

مشاوره تلفنی

ویدئو های اموزشی و سلامت

مشاوره حضوری

بخش آموزشی ویژه متاهلین

پرسش و پاسخ جنسی

پرسش و پاسخ احکام شرعی

پرسش و پاسخ پزشکی

پرسش و پاسخ پیامکی

آزمون آمادگی ازدواج

دریافت بسته های آموزشی

کلاسها و دوره های آموزشی

دریافت پیامکهای ا»وزشی

مشاوره ازدواج

مشاوره جنسی

زناشویینحوه ارضا شدن در شرایطی که رابطه جنسی ممنوع است

زناشوییدوستی بین زن و شوهر

زناشویینکات مردانه برای ارگاسم زنان

زناشوییخواسته زنان از همسرشان

زناشوییحقایق مهم در زندگی زناشویی

ازدواجاهمیت خودشناسی قبل از ازدواج

ازدواجزنانی که از ازدواج می ترسند…

ازدواجبلوغ عاطفی و استقلال عاطفی در ازدواج

ازدواجسوالات قبل از ازدواج

ازدواجازدواج دختر با پسر کوچکتر از خود

مقالات صوتینوشته های جنسی برای همسر

مقالات صوتیازدواجی که به طلاق می رسد

مقالات صوتیضرورت پيش نوازي

مطالب پزشکیخطرات رابطه جنسی در افراد لاغر

مطالب پزشکیمراقبتهای بهداشتی مردان

مطالب پزشکیآزمایش یک ماده ایمنی در مایع منی مردان ، می‌تواند عقیم بودن یا نبودن او را تعیین کند.

مطالب پزشکیانواع مشکلات واژن

احکام شرعیصفات لازم در مردان از نظر اسلام

احکام شرعیسوالات زناشویی شرعی -دوازده

احکام شرعیفواید رابطه زناشویی در ماه رمضان

تربیت فرزندانآموزشهای لازم به فرزند جهت جلوگیری از آزار جنسی

تربیت فرزندانبرخورد با کودک کنجکاو

مطالب اجتماعیچرا یک رابطه عاطفی بد را ادامه می دهیم

مطالب اجتماعیدو عامل تهدید کننده مردانگی

صفحه فیسبوک سایت تنظیم خانواده صفحه توئیتر سایت تنظیم خانواده صفحه گوگل پلاس سایت تنظیم خانواده گروه تنظیم خانواده در تلگرام

شناسه کاربری 

رمز عبور             


   عضویت در سایت

logo-samandehi

شناخت-نامزدی-عقد-ازدواج

مسائل جنسی و روابط زناشوئی

پزشکی - بهداشت و سلامت

امور تربیتی فرزندان ویژه والدین

مسائل و احکام شرعی در زمینه زناشوئی

فایلهای صوتی آموزش زناشوئی

ویدئو های آموزشی و پزشکی

سایر مطالب

در مورد ایدز بیشتر بدانیم

بررسی وضعیت تناسب اندام

تخمین زمان زایمان

زناشوییواکنش زنان به انزال زودرس شوهر

زناشوییخطر رابطه جنسی در دوران قاعدگی

زناشوییشوهرم سر کار نمیره چیکار کنم

زناشوییپاسخ به سوالات زناشویی جدید

زناشوییچگونه با تفاوت سطح میل جنسی در روابط زناشوئی کنار بیائیم

زناشوییهمسرم بدبین است، چطور با او رفتار کنم؟

زناشویینقش مردان در رابطه زناشویی

زناشوییاطلاعات جامع از ارگاسم زنان

ازدواجسهل کردن ازدواج و تشکیل خانواده

ازدواجحداکثر مدت زمان برای دوران عقد

ازدواجچطور بفهمیم کسی را دوست داریم یا نه

ازدواجاهمیت خانواده همسر در ازدواج

ازدواجحرفهای اشتباه دختران و پسران در دوران شناخت

ازدواجچگونه در اولین ملاقات جذاب باشیم

ازدواجچطور یک همسر خوب پیدا کنیم

مقالات صوتیمهارت حفظ و جذب شوهر

مقالات صوتیتعداد نزدیکی در هفته

مقالات صوتیسایت تنظیم خانواده صوتی شد

مقالات تصویریفیلم شکل گیری جنین در رحم

مطالب پزشکیسقط جنین و زایمان زودهنگام کاربران زن رایانه را تهدید می کند

مطالب پزشکیتعریف سزارین ، علل انجام آن ، مزایا و معایب و عوارض انجام عمل سزارین

مطالب پزشکیارزان ترین و قوی ترین تقویت کننده جنسی

مطالب پزشکیتمرین برای بهبود میل جنسی

احکام شرعیاحساس میکنم به خاطر گناهانم خدا دوستم نداره چکار کنم

احکام شرعیپاسخ به سوالات زناشویی شرعی-بخش یازده

احکام شرعیاحکام شرعی در زمینه بارداری و تولد فرزند

تربیت فرزنداندلایل و درمان استرس در کودکان

تربیت فرزندانتاثیر منفی فرزند سالاری

مطالب اجتماعیالزامی شدن گواهی سلامت قبل از ازدواج

مطالب اجتماعیتورهای جنسی با سوغات ایدز

کانال سایت تنظیم خانواده در تلگرام

دکتر تاج بخش کاندوم بدون حساسیت

زوج کالا فروش کاندوم دیجی کاندوم

کاندومک sanlikala

کلیه حقوق مادی و معنوی مروبط به مطالب اختصاصی ثبت شده و ترجمه شده در این سایت برای پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده محفوظ است.

صفحه فیسبوک سایت تنظیم خانواده صفحه توئیتر سایت تنظیم خانواده صفحه گوگل پلاس سایت تنظیم خانوادهگروه تنظیم خانواده در تلگرام