آموزش جنسی     پرسش و پاسخ پزشکی     مشاوره

کانال تنظیم خانواده

جراحی لاپاراسکوپی

طب سوزنی

کاندوم

46 درصد اصفهانی ها اختلال جنسی دارند

 

46 درصد اصفهانی ها اختلال جنسی دارند

عضو هیئت مدیره انجمن باروری و ناباروری ایران:
46 درصد اصفهانی ها اختلال جنسی دارند
تاریخچه علمی بررسی تمایلات جنسی به سال 1859 و 1939 میلادی بر می‌گردد. ( نظریات فروید و آلیس ) هر چند که برخی از عقاید فروید به اعتراف خودش اشتباه بود، امّا او از اولین کسانی است که در مورد روابط زن و مرد و اختلالات جنسی سخن گفته است. 
دکتر سید مهدی احمدی با اعلام این مطلب به خبرنگار زندگی سالم گفت: با بررسی متون و کتاب‌های علمی و دینی بیشترین سفارشات و دستورالعمل‌ها از زمان حضرت محمد (ص) و ائمه اطهار راجع به زنان داده شده است؛ مثلاً پیامبر اکرم(ص) فرموده: هیچ یک از شما با همسر خود مانند حیوانات نزدیکی نکنید؛ بلکه باید میان زن و شوهر قاصدی باشد ( مقدمات قبل از نزدیکی ). و نیز فرموده است: چند چیز از نادانی است: یکی آنکه شخص با همسر خود قبل از گفتگو و انس مقاربت کند و پیش از آنکه زن ارضاء شود خود را رها نماید. و دستورالعملهایی که به زنان و سفارشهایی که به مردان جهت کامروایی و لذت بردن از یکدیگر داده‌اند که در صورت لزوم می‌توان با منابع علمی ذکر کرد. 
عضو هیئت مدیره انجمن باروری و ناباروری ایران در خصوص این که اصولا اختلالات جنسی چیست و آیا میزان ابتلای زنان و مردان یکسان است، گفت: مطابق با تعریفی که سازمان بهداشت جهانی در رابطه با سلامت جنسی ارائه داده: بهداشت جنسی عبارت است از یکپارچگی و هماهنگی میان ذهن، احساس و جسم که جنبه‌های اجتماعی و عقلانی انسان را در مسیر ارتقاء شخصیت او سوق داده و منجر به ایجاد ارتباط و عشق شود. لذا هر گونه اختلال که منجر به ناهماهنگی و در نتیجه عدم رضایت از رابطه جنسی گردد، می‌تواند اختلال جنسی را به همراه داشته باشد. 
مدیر مرکز باروری و ناباروری اصفهان افزود: میزان درصد اختلالات جنسی طبیعی طبق آمار جهانی حدود 41% است که در بررسی خوشه‌چینی که در استان اصفهان انجام گرفته این درصد حدود 46% است که بیشترین آن‌ مربوط به خانمهاست. 
وی در عین حال تأکید کرد: البته این آمار جامع نبوده و نیاز به بررسی دارد، چون اکثر افراد از دادن جواب صحیح اکراه دارند. 
به گفته دکتر احمدی، میزان درصد اختلالات جنسی در زنان بیشتر از مردان است، ولی به علت مسائل فرهنگی و شرم و حیا از بازگو کردن آن اکثراَ اکراه می‌کنند. 
اختلالات جنسی، زمینه ساز آسیب های اجتماعی
کارشناس رسمی پزشک قانونی استان اصفهان خاطر نشان کرد: ازدواج و هم‌آغوشی زن و مرد و رسیدن به اوج لذت جنسی در طرفین لازمه پایداری زندگی زناشویی است. لذا در صورت عدم رضایت یکی از طرفین، اثرات نامطلوب در جامعه دارد و به ویژه اگر افراد دیگری غیر از زن و شوهر از آن اطلاع پیدا کنند. 
وی تصریح کرد: این افراد اکثراً افسرده، مضطرب، درون گرا، گوشه گیر، پرخاشگر و بی‌انگیزه نسبت به کار و متمایل به اعتیاد و در فکر فرار از خانه خواهند بود و در نهایت طلاق سرانجام آنان است که این خود زمینه‌ساز معضلات اجتماعی خواهد بود. 
عوامل محیطی در اصفهان منشأ اختلالات جنسی
این متخصص زنان و نازایی همچنین در پاسخ به این پرسش که چه عواملی منجر به بروز اختلال جنسی در هر دو جنس مرد و زن می شود، گفت: عوامل ارگانیک و عوامل غیر ارگانیک مانند باورهای اجتماعی، مذهبی، آسیب‌دیدگی جنسی و تجارب بد جنسی، عوامل محیطی، فشارهای روحی مثل استرس، بیماری‌های مزمن، داروها، ناباروری‌، اضطراب و ترس موجب بروز اختلالات جنسی در هر دو جنس زن و مرد گردیده است. 
مدیر مرکز باروری و ناباروری اصفهان در ادامه با اشاره به علل بروز اختلالات جنسی در خانم ها اظهار داشت: عدم اجازه مقاربت در خانم‌ها به علت ترس از مقاربت، عفونت های دستگاه تناسلی و التهاب که باعث مقاربت دردناک می‌شود، کج راهی‌ها و عیوب آناتومیک در دستگاه تناسلی، ضایعات دستگاه تناسلی، ترس از حاملگی، تجاوز جنسی، وسواس و شست و شوی دستگاه تناسلی با مواد ضد عفونی کننده به صورت روزمره که باعث التهاب می‌شود، نرسیدن به ارگاسم ( اوج لذت جنسی ) به صورت تکراری که باعث بی‌میلی نسبت به مقاربت و گریز از آن می‌شود، جراحی دستگاه تناسلی، عوامل هورمونی مثل اختلال تیروئید و دیابت و افزایش پرولاکتین، اختلال غده فوق کلیه‌، مصارف زیاد الکل، رادیوتراپی، افزایش فشار خون،
M.S، داروها همگی از علل اختلالات و بی میلی جنسی در زنان جامعه است. 
دکتر احمدی به علل اختلالات و بی میلی جنسی در مردان هم اشاره کرد و گفت: شایعترین علل در مردان، اختلال در نعوظ و انزال زودرس است. 
عضو هیئت مدیره انجمن باروری و ناباروری ایران با بیان این نکته که میزان شیوع اختلال نعوذ در طی 6 دهه گذشته از 10% به 30% رسیده است، به عواملی که باعث اختلال نعوذ می‌شود اشاره کرد و گفت: عوامل عروقی، فشار خون، افزایش چربی‌های خون، بیماری قند، اعتیاد و استعمال دخانیات، جراحی لگنی، داروها، اختلال در روابط خانوادگی، مشکلات جنسی زن، نارسایی کلیه‌، اختلال کبدی و الکلیسم، اختلالات روحی و روانی، افسردگی، عدم اعتماد به نفس، توهمات جنسی، بیماری‌های ستون فقرات مثل
M.S و عوامل هورمونی مثل اختلال تیروئید ( پرکاری و کم‌کاری تیروئید)، صدمات لگنی یا ناحیه تناسلی و عفونت ژنیکال از جمله عوامل اختلال نعوذ در مردان است که در این میان اعتیاد، رل اصلی و حلقه معیوب می باشد. 
وی از عوامل محیطی و آلاینده های محیط زیست در اصفهان هم بی تفاوت نگذشت و تصریح کرد: عوامل محیطی و شغلی مهم مانند: آلودگی هوا، امواج، محیط کار نامناسب و آلوده اخیرا به طور فزاینده ای باعث عدم نعوذ در آقایان گردیده است. 
درمان اختلالات جنسی
عضو شورای سیاست گذاری ماهنامه زندگی سالم، آموزش جوانان را یک رکن اساسی در درمان اختلالات جنسی عنوان کرد و هشدار داد: متأسفانه به خاطر نوع نگاه فرهنگی و دولتی که مسائل جنسی را « خط قرمز» می داند، نقش آموزش در درمان مشکلات جنسی نادیده گرفته شده و اکثراً مسائل جنسی در ایران و تا حدودی بلوک شرق و خاورمیانه از دوستان و رفقا و گاه افراد ناباب یادگیری شده که اکثر مواقع یادگیری از افرادی که خود دچار مشکلات جنسی هستند، خود باعث ایجاد وحشت و اضطراب و در نتیجه ترس و فوبی در افراد نسبت به یک امر طبیعی و لذت‌بخش برای طرفین شده که با وجود تمام تدابیر درمانی تا پایان عمر باقی خواهد ماند. 
دکتر احمدی، آموزش مسائل جنسی صحیح به نوجوانان و جوانان را یکی از حقوق شهروندی دانست و تأکید کرد: خوشبختانه ایجاد کلینیک‌های مشاوره برای جوانان و زوج‌های نابارور تا حدودی کمک کننده بوده است، اما آموزش باید از سطح راهنمایی و دبیرستان باشد تا با کمک مشاورین و به صورت گروهی و یا تک نفری انجام ‌گیرد و تمام مسائل بدون هیچ گونه ابهامی در میان گذاشته شود و به راحتی بتوانند مشکلات جنسی را بیان و راه حل‌های علمی را به آنان گوشزد کنند. 
مسئول کمیته حمایت از بیماران انجمن علمی تخصصی باروری و ناباروری ایران در ادامه با اظهار نگرانی از تابو بودن مسایل جنسی در جامعه، ضمن اعلام فراخوان عمومی به حوزه های علمیه، مراجع تقلید و کلیه نهادها و سازمان های دولتی و غیر دولتی برای کمک و همیاری در خصوص رفع چنین مشکلاتی در جامعه تصریح کرد: متأسفانه شرم و حیا و عدم آگاهی و آموزش‌های غلط و غیرعلمی توسط افراد ناآگاه منجر به شکست در روابط جنسی جوانان و زوج های جوان و عوارض بعدی آن یعنی بروز بسیاری از آسیب های اجتماعی در جامعه ایرانی گردیده است. 
وی گفت: به نظر می رسد جوانان کشور ما به علت بحث هایی که در جامعه عنوان می شود، همواره در مورد وضعیت آناتومیکی و فیزیکی بدن خود سؤوالات زیادی دارند که عطش آنها از دریافت اطلاعات در این زمینه هیچگاه برطرف نمی شود. 
عضو هیئت مدیره انجمن باروری و ناباروری ایران تأکید کرد: آموزش در مورد فیزیولوژی بدن باید از دوران کودکستان و دبستان در موضوعاتی مانند گرده افشانی گیاهان و رشد جوجه پرندگان در نظر گرفته شده و در مقاطع راهنمایی و دبیرستان نیز مباحث آموزش جنسی تحت عنوان فیزیولوژی و آناتومی دستگاه تناسلی زن و مرد، ازدواج، باروری و پیشگیری از بارداری، مسائل مقاربتی و بیماری‌های مقاربتی در کتاب های درسی گنجانده شود. 
این جراح و متخصص زنان و نازایی با بیان این که بیش از 95% از اختلالات جنسی قابل درمان است، در عین حال تأکید کرد: راه صحیح درمان را باید افرادی که مشکلات جنسی دارند، بدانند و براساس علت درمان شوند. 
دکتر احمدی گفت: گرفتن یک شرح حال کامل توسط مشاورین و پزشک معالج در دوران کودکی تا نوجوانی، جوانی، بلوغ، ازدواج، بارداری، شیردهی، دوران یائسگی و پیری لازمه درمان اختلالات جنسی است تا با بررسی همه جوانب، علت آن مشخص شده و بتوان آن را درمان کرد. 
وی در ادامه با بیان این که تا رفع کمبود و یا فقدان برنامه های دولتی و همچنین متخصصان در رشته رفتارشناسی جنسی، روند پرشتاب افزایش بیماری های جنسی آهسته نخواهد شد، اضافه کرد: نقش مشاوره به ویژه مشاوره آموزش‌های جنسی از اهمیت ویژه دراین زمینه برخوردار است. بسیاری از افرادی که دچار اختلال جنسی هستند ممکن است دچار بیماری‌های مختلف شده باشند که بدون آن‌ مشکل آنان حل خواهد شد و یا حتی بسیاری از موارد با ترک دارویی، مشکل آن‌ها حل می‌شود؛ مثلاً مشکلات مقاربتی در خانم‌ها بعد از یائسگی با مصرف موضعی کرم استروژن بهبود می‌یابد. 
مدیر عامل مجتمع تخصصی زنان و نازایی خاطر نشان کرد: چرخه معیوب ترس و اضطراب و اختلال جنسی باید شکسته شود و راهنمایی‌های لازم به ویژه در مورد ترس از مقاربت در خانم‌ها، عدم نعوذ و انزال زودرس در آقایان و... ارایه شود. راهنمایی و آموزش های لازم در این موارد بیش از 80% کارساز است. در مواردی با استفاده از لوازم و وسایل مثل واکوئوم و یا اعمال جراحی می‌توان اختلالات جنسی مثل عدم نعوذ را درمان کرد. 
ناتوانی جنسی، شایع ترین علت طلاق در بین جوانان ایرانی
دکتر احمدی در پاسخ به پرسش خبرنگار زندگی سالم که آیا افزایش سن ازدواج می تواند عامل بروز اختلالات جنسی و ناتوانی های جنسی در جوانان باشد، خبر از افزایش اختلالات مقاربتی در زوج های جوان به دلیل ازدواج های دیرهنگام داد و گفت: در حال حاضر افزایش متوسط سن ازدواج در جوانان ایرانی که در دختران بین 28-27 سال و در پسران 32-31 سال است، در بروز اختلالات جنسی بین جوانان نقش مؤثری دارد. 
افزایش سن عامل مؤثری در کاهش تمایلات جنسی است
مدیر مرکز باروری و ناباروری اصفهان گفت: افزایش سن عامل مؤثری در تمایلات جنسی است بطوری که معمولاً خانم‌ها بعد از یائسگی تمایل به مقاربت ندارند که بیشترین علت آن، مقاربت دردناک به علت خشکی واژن است و با درمان‌های هورمونی موضعی و یا عمومی می‌توان مشکلات آن‌ها را حل کرد؛ ضمن آن که تداوم مقاربت در زنان یائسه آتروفی دستگاه تناسلی را به تعویق می اندازد. 
وی ادامه داد: در آقایان تا سن50 سالگی معمولاً مشکلی نیست اما بعد از آن و به ویژه بعد از 70 سالگی تعداد تمایلات جنسی کاهش پیدا می‌کند؛ ولی نباید فکر کنند که چون سن آن‌ها بالا رفته است، دیگر توان خود را از دست داده‌اند؛ چون خود فکر عدم توانایی در مقاربت باعث استرس و سیکل(چرخه) معیوب می‌گردد. 
مسئول کمیته حمایت از بیماران انجمن علمی تخصصی باروری و ناباروری ایران، یکی از شایع ترین علت طلاق در بین جوانان کشور را ناتوانی های جنسی ذکر کرد و افزود: شایع ترین علت طلاق و اختلافات خانوادگی در بین جوانان ایرانی در حال حاضر شامل ناتوانی های جنسی است که پس از آن ناباروری نیز از دیگر علت های طلاق در بین جوانان کشورمان به شمار می رود. 
دکتر احمدی در ادامه خاطر نشان کرد: اکثر خانم‌هایی که همسرشان مشکل مقاربتی دارند زندگی خود را ادامه می‌دهند اما افراد افسرده و گوشه‌گیر و وسواسی هستند. ولی آقایانی که همسر آنان مشکل مقاربتی دارند بیشتر به طلاق روی می‌آورند. 
کارشناس رسمی سازمان پزشکی قانونی استان اصفهان همچنین ارضاء جنسی یکی از زوجه را از طریق غیر طبیعی و روش های غیر مشروع از دیگر عوامل طلاق و از هم پاشیدگی زندگی زناشویی عنوان کرد و در عین حال تأکید کرد: از نظر قانون عدم تمکین چه در مرد و چه در زن می‌تواند به طلاق بیانجامد.

منبع : رادیو ایران

کانال تنظیم خانواده

مشاهده دسته بندی : مقالات مقالات پزشکی و بهداشتی

بازدید : 19344

جوان سازی واژن
فروش کاندوم
لیزیک
فروشگاه کاندوم سیسیلی

این مطلب را به اشتراک بگذارید و در گوگل محبوب کنید

cloob Twitter Facebook google+

بخش ویژه کاربران عضو سامانه خدمات

مشاوره آنلاین

سفارش مقاله

مشاوره تلفنی

ویدئو های اموزشی و سلامت

مشاوره حضوری

بخش آموزشی ویژه متاهلین

پرسش و پاسخ جنسی

پرسش و پاسخ احکام شرعی

پرسش و پاسخ پزشکی

پرسش و پاسخ پیامکی

آزمون آمادگی ازدواج

دریافت بسته های آموزشی

کلاسها و دوره های آموزشی

دریافت پیامکهای ا»وزشی

مشاوره ازدواج

مشاوره جنسی

عضویت در سایت

زناشوییآنچه باید به همسر گفت و آنچه نباید گفت

زناشوییناسازگاری در زندگی زناشویی

زناشوییرابطه جنسی در خانم های میانسال

زناشوییتاثیر خودارضایی بر رابطه زناشویی

زناشوییچرا بعد از مدتی رابطه جنسی سرد می شود

ازدواجمردها کنار کدام زنان می مانند

ازدواجتشابه فکری راجع به مسئله جنسی در ازدواج

ازدواجبررسی سایتهای همسریابی و ازدواج اینترنتی ( خوب یا بد )

ازدواجنقش تیپهای شخصیتی در ازدواج

ازدواجآیا برای ازدواج به مدرک تحصیلی اهمیت دهیم

مقالات صوتیاحساس میکنم همسرم خیانت میکند

مقالات صوتیازدواجی که به طلاق می رسد

مقالات صوتیملزومات رابطه جنسی

مطالب پزشکیخارش و سوزش واژن بعد از رابطه جنسی

مطالب پزشکیآزمايش هايي براي تشخيص ناباروري

مطالب پزشکیعوارض خود ارضایی دختران

مطالب پزشکیعلت ناباروری در زنان و مردان

احکام شرعیآیا میتوان با خواهر زن ازدواج کرد

احکام شرعیرابطه زناشویی در محرم

احکام شرعیاحکام شرعی در زمینه بارداری و تولد فرزند

تربیت فرزندانرفتار با بچه قلدر

تربیت فرزندانلزوم تربیت جنسی کودکان

مطالب اجتماعیخیانت زنان به هشدار رسید

مطالب اجتماعیتاثیر چشم و هم چشمی در طلاق

صفحه فیسبوک سایت تنظیم خانواده صفحه توئیتر سایت تنظیم خانواده صفحه گوگل پلاس سایت تنظیم خانواده گروه تنظیم خانواده در تلگرام

شناسه کاربری 

رمز عبور             


   عضویت در سایت

logo-samandehi

شناخت-نامزدی-عقد-ازدواج

مسائل جنسی و روابط زناشوئی

پزشکی - بهداشت و سلامت

امور تربیتی فرزندان ویژه والدین

مسائل و احکام شرعی در زمینه زناشوئی

فایلهای صوتی آموزش زناشوئی

ویدئو های آموزشی و پزشکی

سایر مطالب

در مورد ایدز بیشتر بدانیم

بسته آموزشی زوج خوشبخت

بررسی وضعیت تناسب اندام

تخمین زمان زایمان

زناشوییکارهای مورد علاقه زنان

زناشویینگاهی دیگر به شب زفاف و مسائل مربوط به آن

زناشوییاهمیت ارزش قائل شدن برای خودمان در زندگی مشترک

زناشوییمرد خوب از نظر زنان

زناشوییمهمترین عامل اختلافات زناشویی

زناشوییتفاوتهای مهم زنان و مردان در رابطه جنسی

زناشوییدلایل کم شدن میل جنسی

زناشوییدرد واژن حین رابطه جنسی - واژینیسموس

ازدواجاشتباهات همسران جوان

ازدواجحقایقی تلخ در مورد مردان

ازدواجرفتار با همسر در دوران عقد

ازدواجنقش تیپهای شخصیتی در ازدواج

ازدواجرفتارهایی که باعث به هم خوردن نامزدی میشود

ازدواجدغدغه های ازدواج در سن بالا

ازدواجاختلاف بر سر مهریه

مقالات صوتیتشخیص صداقت خواستگار

مقالات صوتیاحساس میکنم همسرم خیانت میکند

مقالات صوتیتفاوت خواسته های زنان و مردان در رابطه جنسی

مقالات تصویریفیلم شکل گیری جنین در رحم

مطالب پزشکیانواع قرص های ضد بارداری وعوارض آن

مطالب پزشکیتغییر در رابطه زناشویی بعد از بارداری

مطالب پزشکیمیوه ای که میل جنسی زنان را افزایش میدهد

مطالب پزشکیترشحات غیر طبیعی مهبل

احکام شرعیتفاوت بین زنا و ازدواج موقت

احکام شرعیتفاوت صیغه موقت با روسپیگری

احکام شرعیپاسخ به سوالات شرعی در زمینه مسائل جنسی و زناشویی - سری هفتم

تربیت فرزندانبچه ها تا چه سنی کنار پدرو مادر بخوابند

تربیت فرزندانتوجه بیشتر به دوران نوجوانی پسرها

مطالب اجتماعینرم افزار آداب انعقاد نطفه

مطالب اجتماعیوضعیت حقوقی مهریه

کانال سایت تنظیم خانواده در تلگرام

دکتر تاج بخش کاندوم بدون حساسیت

زوج کالا کاندوم

کلیه حقوق مادی و معنوی مروبط به مطالب اختصاصی ثبت شده و ترجمه شده در این سایت برای پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده محفوظ است.

صفحه فیسبوک سایت تنظیم خانواده صفحه توئیتر سایت تنظیم خانواده صفحه گوگل پلاس سایت تنظیم خانوادهگروه تنظیم خانواده در تلگرام