آموزش جنسی     پرسش و پاسخ پزشکی     مشاوره

کانال تنظیم خانواده

جراحی لاپاراسکوپی

طب سوزنی

کاندوم

چطور زوج موفقی باشیم

چطور زوج موفقی باشیم

چطور زوج موفقی باشیم

اكثر مواقع مشكلاتی كه بین زوج‌ها ایجاد می‌شود، به خاطر این است كه زن و شوهر نمی‌توانند درست با هم ارتباط برقرار كنند. در واقع، آنها نمی‌توانند به حرف‌های هم گوش دهند و مهارت گوش دادن موثر را ندارند و نمی‌توانند منظور‌شان را درست به هم تفهیم كنند.
مطالعه كتاب‌ها و مقالاتی درباره ازدواج موفق، ارتباط موثر، روابط بین زوج‌ها و مسائلی از این قبیل هم می‌تواند به شما و همسرتان كمك كند تا گره كور زندگی‌تان را باز كنید و ابرهای تیره‌ای را كه بر روابط شما سایه افكنده‌اند، كنار بزنید. مهم است كه فرد یا منبعی كه به آن مراجعه كرده‌اید، حرفه‌ای باشد و بر پایه علایق و گرایش‌های شخصی راهكار ارائه ندهد. او باید بی‌طرفانه موضوع را بررسی و از هر گونه قضاوت و پیشداوری خودداری كند.
همه در روز عروسی بسیار شادند و دوران ماه عسل هم اكثرا به خوبی سپری می‌شود؛ ولی گاه بعضی از زوج‌ها نمی‌توانند در زیر یك سقف با هم درست رفتار كرده و زندگی پربار و بدون تنشی را سپری كنند. به راستی چه اتفاقی می‌افتد كه چنین حالتی به وجود می‌آید؟
در اینجا نكاتی برای استحكام بخشیدن به زندگی مشترك مطرح می‌شود:


زوج‌های موفق مسائل‌شان را مستقیم مطرح می‌كنند

زمانی كه شما دوران پیش از ازدواج یا نامزدی را می‌گذرانید، انتظاراتی از همسر آینده‌تان دارید كه با انتظارات‌تان در زیر یك سقف تفاوت دارد. مثلا ممكن است در دوران نامزدی شوهر دانشجو باشد، ولی حالا كه زندگی مشترك شروع شده، همسرش انتظار دارد برای گذران زندگی‌شان درآمد كافی داشته باشد.
زوج‌های موفق پیش از اینكه عروسی كنند و زیر یك سقف بروند، به صراحت درباره انتظارات‌شان از یكدیگر با هم گفت و گو می‌كنند. هرگز در این موقعیت رو دربایستی نكنید و همه خواسته‌ها و انتظارات‌تان را مطرح كنید. هرگز با این فكر كه پس از ازدواج همسرتان مطابق میل شما رفتار خواهد كرد، ازدواج نكنید؛ چون در بسیاری مواقع این طور نیست.
همین سهل‌انگاری می‌تواند بنای تنش و فشار عصبی را در زندگی بگذارد. گاهی اوقات هم یكی از همسران به خواسته دیگری تن می‌دهد؛ ولی این موافقت اجباری موجب احساس سرخوردگی در او می‌شود و حس می‌كند زیر سلطه همسرش قرار گرفته و مورد ظلم واقع شده است و همین باعث تیرگی روابط می‌شود.


زوج‌های موفق استقلال فردی خود را حفظ می‌كنند

هر قدر هم كه شما پیش از ازدواج مستقل بوده باشید، ازدواج، شما را به همسرتان وابسته می‌كند؛ چرا كه زندگی‌تان از زندگی شخصی به زندگی مشترك تغییر كرده‌ است. این وابستگی به خصوص اگر شما صاحب فرزند شده باشید بیشتر هم خواهد شد. ولی زوج‌های موفق می‌دانند كه هرقدر هم زوجی یكدیگر را دوست داشته باشند و به یكدیگر عشق بورزند، هركدام برای خود حریم شخصی دارد و شرط دوام ازدواج این است كه هركدام به حریم و زندگی شخصی دیگری احترام بگذارند.
اگر زوج‌ها مدام بگویند " ما‌" و برای خود من" قائل نشوند، از سرگرمی‌ها و علایق " من "، ناراحتی‌های " من" و مشكلات " من" صحبت نكنند، علاقه‌ای كه بین آنها وابستگی ایجاد كرده است، به مرور زمان كمرنگ خواهد شد؛ چرا كه حس می‌كنند مدام وقف خانواده و همسرشان هستند و خودشان نادیده گرفته شده مورد بی‌توجهی قرار گرفته‌اند و موجودیت شخصی خود را از دست داده‌اند. همین احساس در درازمدت می‌تواند به سرد شدن روابط بین زوج‌ها بینجامد...
شاید مهم‌ترین اتفاق زندگی هر فرد ازدواج او باشد. زمانی كه یك زندگی مشترك شروع می‌شود، زن و شوهر در موقعیت خاصی قرار می‌گیرند كه قبلاً آن را هرگز تجربه نكرده‌اند و هر دو در ابتدای كار بی‌تجربه و مبتدی هستند.

زوج‌های موفق یكدیگر را در اولویت قرار می‌دهند

پیش از ازدواج و در دوران نامزدی، همسران جوان مدام به یكدیگرتعارف می‌كنند. وقتی به رستوران می‌روند، یكی صندلی را برای دیگری بیرون می‌كشد، اول غذا را به او تعارف می‌كند، در اتومبیل را برایش باز می‌كند و به حرف‌هایش با دقت گوش می‌دهد؛ ولی پس از ازدواج، انگار این رفتارها فراموش می‌شود و مانند كار، بچه، اتومبیل و بر همسر اولویت پیدا می‌كنند. همسران موفق یكدیگر را در اولویت اول قرار می‌دهند.
البته منظور ما این نیست كه زن و شوهر رفتاری تمام رسمی با یكدیگر داشته باشند و یكی مدام برای دیگری در اتومبیل را باز كند! بلكه منظور این است كه به حرف‌های همسرشان علاقه نشان می‌دهند، او را جدی می‌گیرند و در مقابل دیگران با كلمات احترام‌آمیز با او صحبت می‌كنند. به عبارت دیگر، آنها هیچ وقت یكدیگر را سرسری نمی‌گیرند و از كنار افكار، حرف‌ها، احساسات، علایق و مشكلات یكدیگر به سادگی نمی‌گذرند.

زوج‌های موفق صبورند و قادرند تعارضات بین خود را حل كنند
همیشه بین دو نفری كه زیر یك سقف زندگی می‌كنند، تفاوت عقیده و سلیقه پیش می‌آید و گاهی اوقات این تفاوت‌ها باعث دردسر و تنش هم می‌شوند. در این حالت زوج‌ها دو رفتار را در پیش می‌گیرند: یا تحمل كرده سعی می‌كنند تعارض به وجود آمده را حل كنند و یا تحمل نمی‌كنند و فورا به آخرین راه فكر می‌كنند و با فكر كردن به جدایی، دست از تلاش می‌كشند و امید به بهبود اوضاع و حل مشكل را از دست می‌دهند.
البته اشتباه نكنید تحمل اعتیاد، خشونت و همسرآزاری درست نیست و نباید تحمل این شرایط ظالمانه را با صبر و بردباری اشتباه كرد؛ ولی اگر همسر شما فقط كاری را انجام می‌دهد كه مطابق میل شما نیست یا عقیده‌ای مخالف عقیده شما دارد، باید تلاش كنید تا به تفاهم برسید.

زوج‌های موفق به روابط جنسی اهمیت می‌دهند

زوج‌هایی كه زندگی پایدار و موفق دارند، همیشه روابط جنسی با همسر‌شان را حفظ می‌كنند و آن را زنده نگه می‌دارند؛ چون این میل پس از گذشت چند سال از ازدواج كمرنگ خواهد شد و همین كیفیت زندگی مشترك را پایین می‌آورد، ولی همسرانی كه با شادی و موفقیت كنار هم زندگی می‌كنند، از اهمیت این رابطه باخبرند.


همسران موفق در كنار هم با تغییرات كنار می‌آیند

پس از گذشت چندین سال از ازدواج، همسر شما همانی نیست كه در گذشته به دست او حلقه ازدواج كرده‌اید؛ بلكه به خاطر حوادث گوناگونی دارای شخصیتی متفاوت از پیش است. در واقع خود شما هم چنین شده‌اید. زوج‌های موفق می‌دانند كه اكنون شرایط فرق كرده‌ است و همسرشان دیگر همان آدم قبلی نیست و قواعدی كه با هم برای زندگی خانوادگی‌شان وضع كرده بودند باید تغییر كند.
برای اینكه زندگی همچنان پایدار بماند و به خوشبختی خانواده آسیبی نرسد، باید هر دو انعطاف‌پذیر بوده خودشان را با شرایط جدید وفق دهند و قوانین جدیدی برای زندگی مشترك‌شان وضع كنند.


زن و شوهر‌های موفق، مراقب زندگی مشترك‌شان هستند

گاهی اوقات ممكن است شمایی كه سال‌هاست زندگی خوبی با همسرتان دارید، فكر كنید كه زندگی خوشبخت شما تا ابد دوام خواهد داشت و هیچ چیز نمی‌تواند رابطه پایدار شما را خدشه‌دار كند. ولی این را بدانید كه تغییرات آهسته و پیوسته شرایط و صدمه‌های جزئی وارد آمده به زندگی كه طی سال‌ها روی هم انباشته می‌شوند، می‌توانند پایدار‌ترین عشق‌ها را هم نابود كنند.
برای پیشگیری از چنین اتفاق دردناكی باید هر چند وقت یكبار با همسرتان بنشینید و زندگی و شرایط كنونی را مرور كنید و ببینید كه كجای زندگی مشترك‌تان هستید با این گفت‌وگوها از احساسات یكدیگر باخبر شده و مطمئن خواهید شد كه هر دو از زندگی‌تان راضی هستید. هرگاه یكی از شما ناراضی باشد یا به مشكلی در رابطه‌تان برخورده باشید، باید برای برطرف كردن آن تلاش كنید. به این ترتیب مشكلات روی هم انباشته نمی‌شوند و رابطه شما از گزند آسیب‌ها در امان خواهد بود.
اگر دیدید كه نمی‌توانید از پس حل مشكل برآیید، حتما از یك فرد حرفه‌ای كمك بخواهید و برای درخواست كمك خجالت نكشید. یادتان باشد كه اگر این كار را پشت گوش بیندازد ممكن است بی آنكه خود بفهمید، جلوی میز دادگاه و برگه‌های طلاق قرار گیرید. اگر ازدواج كردن مشكلاتی داشته باشد، حفظ زندگی مشترك بسیار دشوار‌تر است.
مهارت زندگی در كنار یك فرد دیگر كه خصوصیات منحصر به فرد خود را دارد، نیازمند داشتن مجموعه مهارت‌هایی است كه مهم‌ترین جزء این مجموعه هنر ارتباط برقرار كردن با دیگران است. اینكه چطور بتوانیم گوش دهیم، بفهمیم و بفهمانیم، نتیجه بگیریم و شرایط نامناسب را به بهترین وجه به نفع خود و همسران تغییر دهیم، تنها چند مورد از هنر‌هایی است كه برای دوام یك زندگی مشترك لازم‌اند.
بخشی از این مهارت‌ها می‌توانند پیش از ازدواج به دست آیند و بخشی دیگر تنها در حین زندگی مشترك كسب خواهند شد. كسب این مهارت‌ها خود هنر دیگری است كه نبودش شرایط را برای زوج‌ها سخت خواهد كرد.

 

منبع: زندگی آنلاین

رابطه جنسی
مشاوره ازدواج،مشاوره جنسی
آموزش زناشوئی
آموزشهای جنسی
مشاوره جنسی،مشاوره آنلاین
فیلم رابطه جنسی
رابطه جنسی
رابطه جنسی
امکانات فوق شامل خریدارای سی دی مقالات سایت و مجموعه آموزشی زوج خوشبخت نیز می شود

کانال تنظیم خانواده

مشاهده دسته بندی : مقالات مسائل جنسی و روابط زناشوئی

بازدید : 3195

جوان سازی واژن
فروش کاندوم
لیزیک
جذب همسر

این مطلب را به اشتراک بگذارید و در گوگل محبوب کنید

cloob Twitter Facebook google+

بخش ویژه کاربران عضو سامانه خدمات

مشاوره آنلاین

سفارش مقاله

مشاوره تلفنی

ویدئو های اموزشی و سلامت

مشاوره حضوری

بخش آموزشی ویژه متاهلین

پرسش و پاسخ جنسی

پرسش و پاسخ احکام شرعی

پرسش و پاسخ پزشکی

پرسش و پاسخ پیامکی

آزمون آمادگی ازدواج

دریافت بسته های آموزشی

کلاسها و دوره های آموزشی

دریافت پیامکهای ا»وزشی

مشاوره ازدواج

مشاوره جنسی

عضویت در سایت

زناشوییعوامل موثر بر رضایت زناشویی

زناشوییرفتار با همسری که قدر دان نیست

زناشوییفعالیتهای روزمره برای افزایش میل جنسی

زناشوییآمیزش جنسی در دوران بارداری

زناشوییبدترین روشها در رابطه جنسی

ازدواجآیا داشتن رابطه جنسی با جنس مخالف در دوران آشنایی صحیح است ؟

ازدواجدلایل محکم برای ازدواج

ازدواجتفاوت سنی زیاد را جدی بگیرید

ازدواجمشکلات دوران عقد بخش دوم

ازدواجافزایش ترس از ازدواج در دختران

مقالات صوتینوشته های جنسی برای همسر

مقالات صوتیدیگه از رابطه زناشویی لذت نمیبرم

مقالات صوتیپرسیدن سوالات جنسی در خواستگاری

مطالب پزشکیبهبود زخم پس از بارداری

مطالب پزشکیروش های سنتی برای درمان انزال زودرس

مطالب پزشکیخوراکی های در دسترس برای بیشتر شدن میل جنسی

مطالب پزشکیلقاح و باروری

احکام شرعیتلقیح مصنوعی از نظر شرعی و قانون

احکام شرعی روشهای غلبه بر وسوسه های شیطانی

احکام شرعینفقه و احکام آن

تربیت فرزندانچطور رفتار کنیم تا فرزندمان دروغ نگوید

تربیت فرزندانفاصله فرزند اول و دوم چقدر باشد

مطالب اجتماعیعلت کم حرف شدن زوج های ایرانی

مطالب اجتماعیافزایش بیماری های جنسی

صفحه فیسبوک سایت تنظیم خانواده صفحه توئیتر سایت تنظیم خانواده صفحه گوگل پلاس سایت تنظیم خانواده گروه تنظیم خانواده در تلگرام

شناسه کاربری 

رمز عبور             


   عضویت در سایت

logo-samandehi

شناخت-نامزدی-عقد-ازدواج

مسائل جنسی و روابط زناشوئی

پزشکی - بهداشت و سلامت

امور تربیتی فرزندان ویژه والدین

مسائل و احکام شرعی در زمینه زناشوئی

فایلهای صوتی آموزش زناشوئی

ویدئو های آموزشی و پزشکی

سایر مطالب

در مورد ایدز بیشتر بدانیم

بسته آموزشی زوج خوشبخت

بررسی وضعیت تناسب اندام

تخمین زمان زایمان

زناشوییشوهرم سر کار نمیره چیکار کنم

زناشویی علل کاهش میل جنسی و درمان آن

زناشوییپیامدهای کم حرف شدن همسران

زناشویینکات مهم در مورد ارگاسم زنان

زناشوییانتظارات مردان از زنان در رابطه جنسی و آشنایی با فانتزیهای جنسی مردان

زناشوییکارگاه آموزشی دوره روابط خاص زناشویی

زناشوییاصول گفتگو با همسر برای کاهش جر و بحث

زناشوییچکار کنم زنم دوستم داشته باشه

ازدواجعواقب شیفتگی در نامزدی

ازدواجآیا مخارج دختر در دوران عقد با پسر است

ازدواجاگر قصد ازدواج موقت دارید

ازدواجافزایش شانس ازدواج دختر ها

ازدواجسوالات مهم خواستگاری

ازدواجنشانه مرد فریبکار در ازدواج

ازدواجروابط و شناختهای اس ام اسی (پیامکی) وتلفنی بین دختر و پسر

مقالات صوتیچه زمانی زن میتواند خواسته های جنسی شوهر را نپذیرد

مقالات صوتیمراحل فعالیت جنسی در زن و مرد

مقالات صوتیسایت تنظیم خانواده صوتی شد

مقالات تصویریفیلم شکل گیری جنین در رحم

مطالب پزشکیچرا میل جنسیم کم شده

مطالب پزشکینشانه های سرد مزاجی در مردان چیست

مطالب پزشکیدرمان سوزش بعد از دخول

مطالب پزشکیمو زدائی با روش لیزر درمانی

احکام شرعیتفاوت بین زنا و ازدواج موقت

احکام شرعیحکم شرعی خود ارضایی حین رابطه زناشویی

احکام شرعیثواب آمیزش جنسی با همسر

تربیت فرزندانترس از تنها خوابیدن در کودکان

تربیت فرزندانعلل خجالت و کمرويي در کودکان

مطالب اجتماعیافزایش میانگین سن ازدواج در تهران

مطالب اجتماعیچرا یک رابطه عاطفی بد را ادامه می دهیم

کانال سایت تنظیم خانواده در تلگرام
کانال فرزندان صالح

دکتر تاج بخش کاندوم بدون حساسیت

زوج کالا کاندوم

کلیه حقوق مادی و معنوی مروبط به مطالب اختصاصی ثبت شده و ترجمه شده در این سایت برای پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده محفوظ است.

صفحه فیسبوک سایت تنظیم خانواده صفحه توئیتر سایت تنظیم خانواده صفحه گوگل پلاس سایت تنظیم خانوادهگروه تنظیم خانواده در تلگرام