آموزش جنسی پرسش و پاسخ پزشکی مشاوره کلیک کنید

کانال تنظیم خانواده
فروش کاندوم
ژل حجم دهنده
کاناپه زناشویی

چطور زوج موفقی باشیم

چطور زوج موفقی باشیم

چطور زوج موفقی باشیم

اكثر مواقع مشكلاتی كه بین زوج‌ها ایجاد می‌شود، به خاطر این است كه زن و شوهر نمی‌توانند درست با هم ارتباط برقرار كنند. در واقع، آنها نمی‌توانند به حرف‌های هم گوش دهند و مهارت گوش دادن موثر را ندارند و نمی‌توانند منظور‌شان را درست به هم تفهیم كنند.
مطالعه كتاب‌ها و مقالاتی درباره ازدواج موفق، ارتباط موثر، روابط بین زوج‌ها و مسائلی از این قبیل هم می‌تواند به شما و همسرتان كمك كند تا گره كور زندگی‌تان را باز كنید و ابرهای تیره‌ای را كه بر روابط شما سایه افكنده‌اند، كنار بزنید. مهم است كه فرد یا منبعی كه به آن مراجعه كرده‌اید، حرفه‌ای باشد و بر پایه علایق و گرایش‌های شخصی راهكار ارائه ندهد. او باید بی‌طرفانه موضوع را بررسی و از هر گونه قضاوت و پیشداوری خودداری كند.
همه در روز عروسی بسیار شادند و دوران ماه عسل هم اكثرا به خوبی سپری می‌شود؛ ولی گاه بعضی از زوج‌ها نمی‌توانند در زیر یك سقف با هم درست رفتار كرده و زندگی پربار و بدون تنشی را سپری كنند. به راستی چه اتفاقی می‌افتد كه چنین حالتی به وجود می‌آید؟
در اینجا نكاتی برای استحكام بخشیدن به زندگی مشترك مطرح می‌شود:


زوج‌های موفق مسائل‌شان را مستقیم مطرح می‌كنند

زمانی كه شما دوران پیش از ازدواج یا نامزدی را می‌گذرانید، انتظاراتی از همسر آینده‌تان دارید كه با انتظارات‌تان در زیر یك سقف تفاوت دارد. مثلا ممكن است در دوران نامزدی شوهر دانشجو باشد، ولی حالا كه زندگی مشترك شروع شده، همسرش انتظار دارد برای گذران زندگی‌شان درآمد كافی داشته باشد.
زوج‌های موفق پیش از اینكه عروسی كنند و زیر یك سقف بروند، به صراحت درباره انتظارات‌شان از یكدیگر با هم گفت و گو می‌كنند. هرگز در این موقعیت رو دربایستی نكنید و همه خواسته‌ها و انتظارات‌تان را مطرح كنید. هرگز با این فكر كه پس از ازدواج همسرتان مطابق میل شما رفتار خواهد كرد، ازدواج نكنید؛ چون در بسیاری مواقع این طور نیست.
همین سهل‌انگاری می‌تواند بنای تنش و فشار عصبی را در زندگی بگذارد. گاهی اوقات هم یكی از همسران به خواسته دیگری تن می‌دهد؛ ولی این موافقت اجباری موجب احساس سرخوردگی در او می‌شود و حس می‌كند زیر سلطه همسرش قرار گرفته و مورد ظلم واقع شده است و همین باعث تیرگی روابط می‌شود.


زوج‌های موفق استقلال فردی خود را حفظ می‌كنند

هر قدر هم كه شما پیش از ازدواج مستقل بوده باشید، ازدواج، شما را به همسرتان وابسته می‌كند؛ چرا كه زندگی‌تان از زندگی شخصی به زندگی مشترك تغییر كرده‌ است. این وابستگی به خصوص اگر شما صاحب فرزند شده باشید بیشتر هم خواهد شد. ولی زوج‌های موفق می‌دانند كه هرقدر هم زوجی یكدیگر را دوست داشته باشند و به یكدیگر عشق بورزند، هركدام برای خود حریم شخصی دارد و شرط دوام ازدواج این است كه هركدام به حریم و زندگی شخصی دیگری احترام بگذارند.
اگر زوج‌ها مدام بگویند " ما‌" و برای خود من" قائل نشوند، از سرگرمی‌ها و علایق " من "، ناراحتی‌های " من" و مشكلات " من" صحبت نكنند، علاقه‌ای كه بین آنها وابستگی ایجاد كرده است، به مرور زمان كمرنگ خواهد شد؛ چرا كه حس می‌كنند مدام وقف خانواده و همسرشان هستند و خودشان نادیده گرفته شده مورد بی‌توجهی قرار گرفته‌اند و موجودیت شخصی خود را از دست داده‌اند. همین احساس در درازمدت می‌تواند به سرد شدن روابط بین زوج‌ها بینجامد...
شاید مهم‌ترین اتفاق زندگی هر فرد ازدواج او باشد. زمانی كه یك زندگی مشترك شروع می‌شود، زن و شوهر در موقعیت خاصی قرار می‌گیرند كه قبلاً آن را هرگز تجربه نكرده‌اند و هر دو در ابتدای كار بی‌تجربه و مبتدی هستند.

زوج‌های موفق یكدیگر را در اولویت قرار می‌دهند

پیش از ازدواج و در دوران نامزدی، همسران جوان مدام به یكدیگرتعارف می‌كنند. وقتی به رستوران می‌روند، یكی صندلی را برای دیگری بیرون می‌كشد، اول غذا را به او تعارف می‌كند، در اتومبیل را برایش باز می‌كند و به حرف‌هایش با دقت گوش می‌دهد؛ ولی پس از ازدواج، انگار این رفتارها فراموش می‌شود و مانند كار، بچه، اتومبیل و بر همسر اولویت پیدا می‌كنند. همسران موفق یكدیگر را در اولویت اول قرار می‌دهند.
البته منظور ما این نیست كه زن و شوهر رفتاری تمام رسمی با یكدیگر داشته باشند و یكی مدام برای دیگری در اتومبیل را باز كند! بلكه منظور این است كه به حرف‌های همسرشان علاقه نشان می‌دهند، او را جدی می‌گیرند و در مقابل دیگران با كلمات احترام‌آمیز با او صحبت می‌كنند. به عبارت دیگر، آنها هیچ وقت یكدیگر را سرسری نمی‌گیرند و از كنار افكار، حرف‌ها، احساسات، علایق و مشكلات یكدیگر به سادگی نمی‌گذرند.

زوج‌های موفق صبورند و قادرند تعارضات بین خود را حل كنند
همیشه بین دو نفری كه زیر یك سقف زندگی می‌كنند، تفاوت عقیده و سلیقه پیش می‌آید و گاهی اوقات این تفاوت‌ها باعث دردسر و تنش هم می‌شوند. در این حالت زوج‌ها دو رفتار را در پیش می‌گیرند: یا تحمل كرده سعی می‌كنند تعارض به وجود آمده را حل كنند و یا تحمل نمی‌كنند و فورا به آخرین راه فكر می‌كنند و با فكر كردن به جدایی، دست از تلاش می‌كشند و امید به بهبود اوضاع و حل مشكل را از دست می‌دهند.
البته اشتباه نكنید تحمل اعتیاد، خشونت و همسرآزاری درست نیست و نباید تحمل این شرایط ظالمانه را با صبر و بردباری اشتباه كرد؛ ولی اگر همسر شما فقط كاری را انجام می‌دهد كه مطابق میل شما نیست یا عقیده‌ای مخالف عقیده شما دارد، باید تلاش كنید تا به تفاهم برسید.

زوج‌های موفق به روابط جنسی اهمیت می‌دهند

زوج‌هایی كه زندگی پایدار و موفق دارند، همیشه روابط جنسی با همسر‌شان را حفظ می‌كنند و آن را زنده نگه می‌دارند؛ چون این میل پس از گذشت چند سال از ازدواج كمرنگ خواهد شد و همین كیفیت زندگی مشترك را پایین می‌آورد، ولی همسرانی كه با شادی و موفقیت كنار هم زندگی می‌كنند، از اهمیت این رابطه باخبرند.


همسران موفق در كنار هم با تغییرات كنار می‌آیند

پس از گذشت چندین سال از ازدواج، همسر شما همانی نیست كه در گذشته به دست او حلقه ازدواج كرده‌اید؛ بلكه به خاطر حوادث گوناگونی دارای شخصیتی متفاوت از پیش است. در واقع خود شما هم چنین شده‌اید. زوج‌های موفق می‌دانند كه اكنون شرایط فرق كرده‌ است و همسرشان دیگر همان آدم قبلی نیست و قواعدی كه با هم برای زندگی خانوادگی‌شان وضع كرده بودند باید تغییر كند.
برای اینكه زندگی همچنان پایدار بماند و به خوشبختی خانواده آسیبی نرسد، باید هر دو انعطاف‌پذیر بوده خودشان را با شرایط جدید وفق دهند و قوانین جدیدی برای زندگی مشترك‌شان وضع كنند.


زن و شوهر‌های موفق، مراقب زندگی مشترك‌شان هستند

گاهی اوقات ممكن است شمایی كه سال‌هاست زندگی خوبی با همسرتان دارید، فكر كنید كه زندگی خوشبخت شما تا ابد دوام خواهد داشت و هیچ چیز نمی‌تواند رابطه پایدار شما را خدشه‌دار كند. ولی این را بدانید كه تغییرات آهسته و پیوسته شرایط و صدمه‌های جزئی وارد آمده به زندگی كه طی سال‌ها روی هم انباشته می‌شوند، می‌توانند پایدار‌ترین عشق‌ها را هم نابود كنند.
برای پیشگیری از چنین اتفاق دردناكی باید هر چند وقت یكبار با همسرتان بنشینید و زندگی و شرایط كنونی را مرور كنید و ببینید كه كجای زندگی مشترك‌تان هستید با این گفت‌وگوها از احساسات یكدیگر باخبر شده و مطمئن خواهید شد كه هر دو از زندگی‌تان راضی هستید. هرگاه یكی از شما ناراضی باشد یا به مشكلی در رابطه‌تان برخورده باشید، باید برای برطرف كردن آن تلاش كنید. به این ترتیب مشكلات روی هم انباشته نمی‌شوند و رابطه شما از گزند آسیب‌ها در امان خواهد بود.
اگر دیدید كه نمی‌توانید از پس حل مشكل برآیید، حتما از یك فرد حرفه‌ای كمك بخواهید و برای درخواست كمك خجالت نكشید. یادتان باشد كه اگر این كار را پشت گوش بیندازد ممكن است بی آنكه خود بفهمید، جلوی میز دادگاه و برگه‌های طلاق قرار گیرید. اگر ازدواج كردن مشكلاتی داشته باشد، حفظ زندگی مشترك بسیار دشوار‌تر است.
مهارت زندگی در كنار یك فرد دیگر كه خصوصیات منحصر به فرد خود را دارد، نیازمند داشتن مجموعه مهارت‌هایی است كه مهم‌ترین جزء این مجموعه هنر ارتباط برقرار كردن با دیگران است. اینكه چطور بتوانیم گوش دهیم، بفهمیم و بفهمانیم، نتیجه بگیریم و شرایط نامناسب را به بهترین وجه به نفع خود و همسران تغییر دهیم، تنها چند مورد از هنر‌هایی است كه برای دوام یك زندگی مشترك لازم‌اند.
بخشی از این مهارت‌ها می‌توانند پیش از ازدواج به دست آیند و بخشی دیگر تنها در حین زندگی مشترك كسب خواهند شد. كسب این مهارت‌ها خود هنر دیگری است كه نبودش شرایط را برای زوج‌ها سخت خواهد كرد.

 

منبع: زندگی آنلاین

رابطه جنسی
مشاوره ازدواج،مشاوره جنسی
آموزش زناشوئی
آموزشهای جنسی
مشاوره جنسی،مشاوره آنلاین
فیلم رابطه جنسی
رابطه جنسی
رابطه جنسی
امکانات فوق شامل خریدارای سی دی مقالات سایت و مجموعه آموزشی زوج خوشبخت نیز می شود

کانال تنظیم خانواده

مشاهده دسته بندی : مقالات مسائل جنسی و روابط زناشوئی

بازدید : 4608

ccli
مشاوره
بازی شهر عشق

این مطلب را به اشتراک بگذارید و در گوگل محبوب کنید

cloob Twitter Facebook google+

بخش ویژه کاربران عضو سامانه خدمات

مشاوره آنلاین

سفارش مقاله

مشاوره تلفنی

ویدئو های اموزشی و سلامت

مشاوره حضوری

بخش آموزشی ویژه متاهلین

پرسش و پاسخ جنسی

پرسش و پاسخ احکام شرعی

پرسش و پاسخ پزشکی

پرسش و پاسخ پیامکی

آزمون آمادگی ازدواج

دریافت بسته های آموزشی

کلاسها و دوره های آموزشی

دریافت پیامکهای ا»وزشی

مشاوره ازدواج

مشاوره جنسی

زناشوییشناخت مردان

زناشویینقطه جی در مردان

زناشوییبرخوردهای اشتباه زنان با مردان در زندگی زناشویی

زناشوییشرایط مناسب برای رابطه جنسی ( ویژه زوجین)

زناشوییحل اختلافات رایج زناشویی

ازدواجتفاوت میان دوست داشتن ، عشق و وابستگی در روابط دو جانبه

ازدواجازدواج با دختری که قبلا دوست پسر داشته

ازدواجآیا مخارج دختر در دوران عقد با پسر است

ازدواج شرایط دشوار ازدواج پسرها - دخترها ، پدر ها ، مادرها بخونید

ازدواجمشاوره ازدواج : دختران بخوانند پسران بدانند

مقالات صوتیآشنایی با رازهای مردان

مقالات صوتیدلایل افزایش تنوع طلبی جنسی مردان و زنان

مقالات صوتیمزاحم تلفنیش میشم

مطالب پزشکیبی حسی زنان نسبت به رابطه جنسی

مطالب پزشکیخارش و سوزش واژن بعد از رابطه جنسی

مطالب پزشکی ناتوانی جنسی؛ مشکلی که نادیده گرفته می ‌شود ( خانم ها آقایان بخونید )

مطالب پزشکیمشکل عملکرد جنسی زنان

احکام شرعیانواع ترشحات آلت مردان

احکام شرعیدین با آموزش مسائل جنسی مشکل ندارد

احکام شرعیسوالات زناشویی شرعی -دوازده

تربیت فرزندانآموزش مسائل جنسی به کودکان قسمت اول

تربیت فرزندانتکنیک والدین برای پاسخ به سوالات جنسی فرزندان

مطالب اجتماعیعلت تاخیر در ابراز احساسات مردان

مطالب اجتماعیافکاری که طلاق را آسان جلوه می دهد

صفحه فیسبوک سایت تنظیم خانواده صفحه توئیتر سایت تنظیم خانواده صفحه گوگل پلاس سایت تنظیم خانواده گروه تنظیم خانواده در تلگرام

شناسه کاربری 

رمز عبور             


   عضویت در سایت

logo-samandehi

شناخت-نامزدی-عقد-ازدواج

مسائل جنسی و روابط زناشوئی

پزشکی - بهداشت و سلامت

امور تربیتی فرزندان ویژه والدین

مسائل و احکام شرعی در زمینه زناشوئی

فایلهای صوتی آموزش زناشوئی

ویدئو های آموزشی و پزشکی

سایر مطالب

زناشوییاحساساتی که مردان از زنان پنهان می کنند

زناشوییبا شوهرم چگونه رفتار کنم

زناشوییعلت کم شدن میل جنسی در زنان

زناشوییترس از نزدیکی و جمع کردن پاها موقع نزدیکی

زناشوییبیشترین دلیل خیانت زوجین

زناشویینقش لباس زیر در تحریک جنسی

زناشویینحوه ابراز علاقه به مردان

زناشوییناکامی زنان از همبستری

ازدواجچطور مورد پسند خواستگار باشیم

ازدواجچگونه در انتخاب عشق اشتباه میکنید

ازدواجعلت و جلوگیری از یکنواختی و دلزدگی در روابط عاشقانه

ازدواجتست سنجش نیاز به ازدواج

ازدواجعاشق شدن در دوران شناخت

ازدواجهیجان و تنوع در نامزدی وعقد

ازدواجآزمون سنجش میل به ازدواج

مقالات صوتیچطور زن جذاب باشيم

مقالات صوتینوشته های جنسی برای همسر

مقالات صوتیاطلاعات لازم در زمینه نزدیکی از پشت

مقالات تصویریفیلم شکل گیری جنین در رحم

مطالب پزشکیعوارض جلوگیری ازانزال مردان

مطالب پزشکیآنچه بعد از رابطه جنسی نباید خورد

مطالب پزشکیبرای کاهش درد قاعدگی چه بخوریم

مطالب پزشکیآقایان و آزمایش جنسی

احکام شرعیرابطه زناشویی در محرم

احکام شرعیپاسخ به سوالات شرعی زناشویی-بخش هشتم

احکام شرعیسری چهارم از پرسش و پاسخ احکام شرعی در زمینه مسائل جنسی و روابط زناشوئی

تربیت فرزندانعادتهای سالم که باید به فرزندان آموخت

تربیت فرزندانسن مناسب تربیت جنسی فرزندان

مطالب اجتماعیتمرینی برای شناخت بهتر همسر

مطالب اجتماعیسامانه پیشگیری از طلاق

کانال سایت تنظیم خانواده در تلگرام

دکتر تاج بخش زوج کالا فروش کاندوم

کاندوم فضایی sanlikala

بازی شهر عشق

مشاوره ازدواج و مشاوره زناشویی تنظیم خانواده ،کلیه حقوق مادی و معنوی مروبط به مطالب اختصاصی ثبت شده و ترجمه شده در این سایت برای پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده محفوظ است.

صفحه فیسبوک سایت تنظیم خانواده صفحه توئیتر سایت تنظیم خانواده صفحه گوگل پلاس سایت تنظیم خانوادهگروه تنظیم خانواده در تلگرام