کانال تنظیم خانواده

رژِم لاغری

طب سوزنی

بهروز کلینیک

زنان باید به چه نکاتی در مورد شوهرشان توجه کنند

زنان باید به چه نکاتی در مورد شوهرشان توجه کنند

زنان باید به چه نکاتی در مورد شوهرشان توجه کنند

1 - باید بدانید از همان ابتدا خانواده از بسیاری لحاظ ما را تحت تاثیر قرار می دهد و اینکه بخواهیم زمان خود را مثلا در انتهای هفته اینگونه تنظیم کنیم که یا با همسر خود باشیم و یا با خانواده کمی مشکل است، اما باید زیرکانه راه حل آن را بدانیم.

ویلیام و هارتفورد چهار سال است که ازدواج کرده اند و گفته اند که این حقیقت دارد که ازدواج تنها با یک نفر نمی باشد بلکه ازدواج هر دو خانواده را هم در بردارد. گری چامپن پروفسور و نویسنده کتاب پنج زبان عشق می گوید : تنها راه حل این مشکل صحبت کردن و تقسیم مسئولیت هایمان میان همسر و اعضای خانواده و رضایت هر دو می باشد. تعارض باید با ارزش ها در نظر گرفته شود و کلید آن صرف انرژی و فکر برای پیدا کردن راه حل به جای دفاع از دیدگاه خود می باشد. بار دیگر که در این رابطه مشکل پیدا کردید سعی کنید روی این نکته متمرکز شوید که شوهرتان اکنون چه احساسی دارد و به چه چیزی فکر می کند و دوست دارد چه کاری انجام دهید و سپس از او بپرسید که دوست دارد شما اکنون چه کاری را انجام دهید. به این ترتیب نظرات خود را به اشتراک می گذارید و با رضایت هر دو یک راه حل را پیدا  کنید و در نهایت احساسات میان شما جایی پیدا می کند و این باعث می شود هر دو با همفکری و با توجه به نیازها و احساسات هم دست به کاری بزنید و مثلا این بار خانواده را در نظر بگیرید .اما اینگونه تصمیم گیری بر احساسات تاثیر بد نمی گذارد و در واقع قوانین ارتباطی کاملا رعایت شده است.

2 - برای مردان غیرممکن است که بتوانند اعتراف کنند که به مهارتهای زناشویی در زندگی نیاز دارند و هیچ گاه ذهن خود را از قبل برای روابط و آنچه قرار است پیش آید آماده نمی کنند.

 پائول و اسکاتسال اکنون 15 سال است که با یکدیگر ازدواج کرده اند و گفته اند که اگر یک بار بدون هیچ مقدمه ای از شوهرتان بپرسید که تصمیم گرفته است برای روز تولدتان چه چیزی بخرد مطمئنا او هیچ ایده و نظری ندارد که به شما بگوید. شما می دانید که مردان بزرگ در چنین نکات ظریفی غرق نمی باشند و این خطرناک است که انتظار داشته باشید شوهرتان بداند که شما چه چیزی نیاز دارید و یا حتی این مساله بخواهد باعث اذیت و رنجش شما شود. مارسیانائومیبرگر روان درمان و نویسنده کتاب (جلسات ازدواج برای عشق ماندگار ) اینگونه می گوید: به جای اینکه مدام از او شکایت داشته باشید و در مورد اینکه نمی داند که الان شما به چه چیزی احتیاج دارید مرتبا با او بحث کنید، بهتر است خواسته خود را به او بگویید. مثلا یک بار که از جلوی گل فروشی رد می شوید به او بگویید که دوست دارید برایتان گل بخرید و خواهید دید که او باغ گل را برایتان می خرد.

3 - زن و شوهر می دانند که دیگر بزرگتر شده و زندگی برای شان مهم تر و پر ارزش تر شده است و ندانستن این نکته میان طرفین کمی غیر ممکن است. اما در این میان مردان کمی دیرباورتر می باشند.

جان و بلفلور اکنون 18 سال است که با یکدیگر ازدواج کرده اند و این بانو از همان ابتدا درباره فکر نکردن شوهرش به مسائل آینده و در واقع کم توجهی او در آینده نگری مشکل داشت و از مشاور کمک گرفت اما به این نتیجه رسید که چنین امری کاملا طبیعی می باشد. روانشناس بالینی استیون کریگ پروفسور و نویسنده کتاب شش شوهری که هرگز نباید داشته باشد اینگونه می گوید : مقابله با تغییرات در زندگی مخصوصا برای مردانی که دچار هیچ مشکلی نبوده اند کمی سخت تر بوده و دلشان نمی خواهد به این مشکلات تن دهند. هنگامی که این تغییرات پیش می آید، تغییر در نیازها و انتظارات را هم به همراه دارد و مردان در این میان انتظار بالاتری از همسران دارند و اینجاست که اختلاف نظرها رخ می دهد. او توصیه می کند که زوجین نیم ساعت را در هفته به صحبت با یکدیگر و رفع نیازهای هم و مسائل آینده و زندگی، اختصاص دهند تا زن بتواند با حرف هایش شوهر را در جریان زندگی قرار دهد.

برای مردان غیرممکن است که بتوانند اعتراف کنند که به مهارتهای زناشویی نیاز دارند

4 - باید بدانید که تصمیم گیری های سریع و در عین حال درست از جانب مردان کمتر رخ خواهد داد، چرا که مردها معمولا این خصلت را ندارند که بتوانند در مواقع ضروری بهترین و سریع ترین تصمیمات را بگیرند.

این یک واقعیت است که خانم ها باید از آن اطلاع داشته باشند و با دانستن این مساله می توانند از بروز اختلافات و مسائل در همان ابتدای زندگی جلوگیری کنند. رالف و تمکولا در کالیفرنیا سه سال پیش با یکدیگر ازدواج کرده اند. آنها اعتراف کرده اند که بسیاری از مشکلات اولیه در زندگی اشان ناشی از توقع زن از شوهرش در زمان تصمیم گیری و انتظارات بالا از او بوده است. روانشناس برایان داس دکتر و متخصص و صاحب موسسه مشاوره درباره ازدواج این گونه می گوید : تصمیم گیری های فعالانه و درست در زمان های ضروری را نباید از ویژگی های یک مرد موفق دانست و چنین انتظاری از شوهر می تواند آسیب هایی را به زندگی رساند و توجه به این رویکرد می تواند بزرگترین تاثیرات مثبت را در زندگی بگذارد. اما تصمیم گیری درباره ی ایجاد این انگیزه در یک خانم نیاز به صرف زمان و تغییر در رفتارها و انتظارات دارد .

5 - روابط جنسی میان زوجین و چگونگی ادامه آن بسیار موثر بوده است.

برایان و نیوتن شش سال است که با یکدیگر ازدواج کرده اند. تری اورباچ محقق و دارای دکترا در رشته ازدواج و آثار روابط زناشویی اینگونه می گوید : رابطه ی جنسی هر چه کمتر باشد لذت بخش تر می باشد و تحقیقات نشان داده است ،که بالا بودن دفعات در رابطه ی جنسی در ابتدای زندگی بیشتر از 18 ماه طول نخواهد کشید و 80 درصد می توان گفت که روابط جنسی در صورتی مکرر خواهد بود که به تعداد دفعات کم ولی لذت بخش باشد. اما چیزی که مردان دوست دارند همسرشان در این باره بداند این است که از احساسات و ذهنیت شوهرشان اطلاع داشته باشند و به صورتی آگاهانه بتوانند از خواسته آنها با خبر باشند. مطالعات نشان داده اند که علاقه و ادامه و پابرجا بودن آن در زندگی با نحوه روابط زناشویی بسیار در ارتباط می باشد. ایجاد روابط جنسی به شکل های متفاوت هم می تواند در جذابیت و بالابردن محبت و عاطفه میان زن و شوهر موثر باشد .

6 - تمامی مردان بدون آنکه بخواهند و بدانند دوست دارند بعد از ازدواج بهترین برنامه ها را برای تعطیلات آخر هفته و همچنین تعطیلات سالیانه داشته باشند.

زن و مرد شاید هیچ وقت در این باره در زندگی صحبتی نکنند و زنان هم مدام از اینکه این خواسته برای مردان مهم نمی باشد، شکوه دارند و برای مردان بسیار اهمیت دارد که زمان هایی از آخر هفته را تنها به خود اختصاص دهند و زنان باید از این خواسته که معقولانه هم می باشد خبر داشته باشند. کیت و رادرفورد که اکنون 5 سال است که با یکدیگر ازدواج کرده اند زمانی که هر دو به صورت جداگانه با یک مشاور صحبت کردند به این نتیجه رسیدند که مرد هم خواستار این می باشد که زمانی از زندگی را و مخصوصا در ایام تعطیل به خود و همسرش اختصاص دهد و در بیشتر موارد این تمایل را بازگو نمی کند و همسر او فکر می کند که او تمایل دارد تمام زمان زندگی را در بهترین لحظات در کنار دیگران بگذراند و مهم ترین نکته آن است که مردان خیلی زمانها را دوست دارند که به فعالیت های شخصی بپردازند و از اینکه بخواهند همیشه در خدمت خانواده باشند بیزارند. هوارد مارکمن دکترا و پروفسور در زمینه بنیانگذاری عشق و رابطه می گوید: اسطوره عشق به طور طبیعی باید ادامه یابد اما روابط نیاز به این دارد که از دو طرف رشد پیدا کرده و مشکلات و آسیب های آن شناخته شود . زوجهای موفق هرگز فعالیتهای سرگرم کننده و عادات یکدیگر را از بین نمی برند و خواستار این نمی باشند که هر دو از کارهای شخصی و علاقه مندی های خود دور بمانند . نکته آن است که مردان چون کمتر در خانه هستند به همین دلیل در روزهای تعطیل و گاهی اوقت از این زمان برای صرف فعالیت های مورد علاقه ی خود استفاده می کنند.

7 - به جرات می توان گفت دقت در داشتن ارتباط مناسب و درست از سوی بانوان بسیار بیشتر بوده و زنان در این مورد دقیق تر و نکته سنج تر می باشند و در اینکه موقع ایجاد رابطه و در هر شرایطی چگونه با همسر خود برخورد کنند برایشان مهم تر و البته خاص تر می باشد.

باید گفت مردها هم دوست دارند که این خصلت را داشته باشند اما در مردان به دلیل کم بودن این هورمون هایی که مربوط به حساسیت در رابطه می باشد ، نمی توانند مانند زنان فکر کنند واز خود واکنش نشان دهند و همسرانشان باید از این نکته مطلع باشند. کوین و فورت لاندرلا اکنون نه سال است که با هم ازدواج کرده اند و آنها می گویند در اوایل ارتباط هر دو این خصلت را داشته اند و مشکلی در این رابطه نداشته اند و بعد از مدتی دچار این مشکل شده اند و بعدها متوجه شدند که این خصلت و ویژگی برای تمامی زوجین اتفاق می افتد و زوجین و مخصوصا بانوان از این نکته اطلاع داشته باشند . تحقیقات دانشگاه بوفالو درنیویورک این نتیجه حاصل گردیده است که این ویژگی بیشتر در بانوان یافت می شود و هورمون آن در خانم ها قرار دارد .اسکات هالتمن ،نویسنده اسرار خیانت می گوید : این عیب جویی ها در روابط بالاخره کم می شود و از بین می رود و تنها داشتن آگاهی و اطلاعات کافی می تواند کمک به حل هرچه سریع تر آن کند .

منبع: seemorgh.com

 

 

 

کانال تنظیم خانواده

مشاهده دسته بندی : مقالات مسائل جنسی و روابط زناشوئی

بازدید : 3248

جوان سازی واژن
فروش کاندوم
لیزیک
فروشگاه کاندوم سیسیلی

این مطلب را به اشتراک بگذارید و در گوگل محبوب کنید

cloob Twitter Facebook google+

بخش ویژه کاربران عضو سامانه خدمات

مشاوره آنلاین

سفارش مقاله

مشاوره تلفنی

ویدئو های اموزشی و سلامت

مشاوره حضوری

بخش آموزشی ویژه متاهلین

پرسش و پاسخ جنسی

پرسش و پاسخ احکام شرعی

پرسش و پاسخ پزشکی

پرسش و پاسخ پیامکی

آزمون آمادگی ازدواج

دریافت بسته های آموزشی

کلاسها و دوره های آموزشی

دریافت پیامکهای ا»وزشی

مشاوره ازدواج

مشاوره جنسی

زناشوییرازهای جذب مرد زندگیتان (خانم ها با رازهای جذب همسرتان آشنا شوید)

زناشوییتفاوت در میل جنسی با همسر

زناشوییعدم توافق بر سر رابطه جنسی با همسر

زناشوییرازهای خوشبختی در زندگی زناشویی

زناشوییپایداری انگیزه جنسی در زوجین

ازدواجنکات مهم برای دختران هنگام ازدواج

ازدواجسرد شدن در دوران آشنایی و نامزدی

ازدواجبایدها و نباید ها در روابط دختران و پسران

ازدواجآیا اخلاق نامزدتان بعد از ازدواج تغییر میکند

ازدواجآیا داشتن رابطه جنسی با جنس مخالف در دوران آشنایی صحیح است ؟

مقالات صوتیمراحل فعالیت جنسی در زن و مرد

مقالات صوتیآنچه زنان بايد در مورد مردان بدانند

مقالات صوتیبرداشتهای نادرست خانم ها در زمینه رابطه جنسی

مطالب پزشکیعلت تاخیر در قاعدگی

مطالب پزشکیعلت لگد زدن جنین

مطالب پزشکیعواملی که لذت جنسی را نابود میکند

مطالب پزشکیعلت رشد و افزایش موهای زائد

احکام شرعیخرید و فروش اسپرم از نظر شرعی

احکام شرعیتفریح جنسی از نظر اسلام

احکام شرعیحکم شرعی چشم چرانی

تربیت فرزندانجلوگیری از وابستگی کودکان

تربیت فرزندانرفتار با کودکی که حرف گوش نمی دهد

مطالب اجتماعیطلاق جنسی چیست

مطالب اجتماعیمطلب حذف شده-366

صفحه فیسبوک سایت تنظیم خانواده صفحه توئیتر سایت تنظیم خانواده صفحه گوگل پلاس سایت تنظیم خانواده گروه تنظیم خانواده در تلگرام

شناسه کاربری 

رمز عبور             


   عضویت در سایت

logo-samandehi

شناخت-نامزدی-عقد-ازدواج

مسائل جنسی و روابط زناشوئی

پزشکی - بهداشت و سلامت

امور تربیتی فرزندان ویژه والدین

مسائل و احکام شرعی در زمینه زناشوئی

فایلهای صوتی آموزش زناشوئی

ویدئو های آموزشی و پزشکی

سایر مطالب

در مورد ایدز بیشتر بدانیم

بررسی وضعیت تناسب اندام

تخمین زمان زایمان

زناشوییجملات تاثیر گذار بر همسر

زناشوییگرم مزاج هستید یا سرد مزاج

زناشوییچطور خودمان را در دل همسر جا کنیم

زناشویینکات جنسی مفید

زناشوییچگونه در زندگی مشترک هیجان ایجاد کنیم

زناشوییزندگی همسران شکاک

زناشوییارگاسم هم زمان در رابطه جنسی

زناشوییآقایان و خانم ها ، عدم توجه به نیاز جنسی همسرتان = انگیزه اصلی خیانت

ازدواجتصورات و باورهای اشتباه برای ازدواج

ازدواجاز کجا بفهمید احساسات در انتخاب همسر فریبتان میدهد

ازدواجمردانی که نباید با آنها ازدواج کرد

ازدواجبی میلی نسبت به ازدواج

ازدواجعوامل استحکام ازدواج

ازدواجدلایل درست برای ازدواج

ازدواجسهل کردن ازدواج و تشکیل خانواده

مقالات صوتیراه نفوذ و تسخیر دل زنان

مقالات صوتیزنده نگه داشتن حس جنسی نسبت به همسر

مقالات صوتیپرسیدن سوالات جنسی در خواستگاری

مقالات تصویریفیلم شکل گیری جنین در رحم

مطالب پزشکیعلم آرایش

مطالب پزشکیبی میلی جنسی پس از بارداری و زایمان

مطالب پزشکیعوامل موثر بر سلامت اسپرم‌ها

مطالب پزشکیویاگرا (دارویی برای نعوظ آلت مردانه)

احکام شرعیتفریح جنسی از نظر اسلام

احکام شرعیآیا بوسیدن همسر روزه را باطل می کند

احکام شرعیپاسخ به سوالات شرعی زناشویی-بخش هشتم

تربیت فرزندانتجربه های ضروری برای کودکان

تربیت فرزندانتاثیر تحصیلات والدین بر موفقیت فرزندان

مطالب اجتماعیبررسی کانال های مستهجن تلگرام

مطالب اجتماعیطرح چکاپ همسران

کانال سایت تنظیم خانواده در تلگرام

دکتر تاج بخش کاندوم بدون حساسیت

زوج کالا فروش کاندوم فروشگاه زناشویی رومنس

کلیه حقوق مادی و معنوی مروبط به مطالب اختصاصی ثبت شده و ترجمه شده در این سایت برای پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده محفوظ است.

صفحه فیسبوک سایت تنظیم خانواده صفحه توئیتر سایت تنظیم خانواده صفحه گوگل پلاس سایت تنظیم خانوادهگروه تنظیم خانواده در تلگرام