کانال تنظیم خانواده
لاولا مارکت

پاسخ به سوالات شرعی در زمینه زناشوئی سری پنجم

پاسخ به سوالات شرعی در زمینه مسائل جنسی و زناشوئی

سری پنجم از پاسخ به سوالات شرعی در زمینه مسائل جنسی و زناشوئی

سوالات مطرح شده توسط کاربران عضو پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده

 

سوال

نام مرجع تقلید

پاسخ

سلام آیا نزدیکی با همسر دقیقا بعد از اتمام زمان پریود مشکل شرعی دارد؟ اگر بعد از نزدیکی متوجه شویم که روی آلت تناسلی مرد خون وجود دارد در حالی که از اتمام عادت ماهانه مطمئن هستیم این خون چیست و چه حکمی دارد؟

آیت الله خامنه ای

به نام خدا- با سلام، بستگي به ميزان خون دارد. اگر از پاك شدن اطمينان داريد و مقدار خون كم است حكم استحاضه را دارد ولي اگر مقدار خون زياد است ادامه پريود مي‌باشد.

با سلام می خواستم بدونم بعد از برداشتن پرده زن ایا ادامه نزدیکی جایز است یا نه؟ با تشکر

آیت الله سیستانی

به نام خدا با سلام، به صورت كلي مانعي ندارد مگر آن كه موارد اضطرار و احتمال خطر و آسيب‌ديدگي باشد.

با سلام...من 5ماهه عقد رسمی کردم.سوالم من در مورد جادو هست.ایا جادو واقعیت دارد؟؟؟منظورم اینه که ایا کسی میتونه با جادو خانم من رو از من و یا من رو از خانمم دور سازه؟؟؟ممنون

آیت الله خامنه ای

ّبه نام خدا و با سلام، متأسفانه جادو وجود دارد و افرادي از اين طريق كارهايي كرده و تأثيراتي مي‌گذارند. البته نه به آن حدي كه بعضي از مردم به آن اعتقاد دارند. براي مسلمانان وارد شدن به اين مسائل حرام است ولي براي ابطال آن حرمتي مترتب نيست.

سلام آیا از نظر اسلام در روابط جنسی هر کاری که لذت بخشه باید انجام داد یا محدودیت داره آیا بعضی کار ها منع شده ؟

آیت الله وحید خراسانی

به نام خدا و با سلام. در روابط جنسي بين همسران محدوديت چنداني وجود ندارد و فقط كارهايي كه در ساير موقعيت‌ها حرام است در اين رابطه نيز حرمت دارد. مثلاً خوردن نجاست و هر چيزي كه طبع انسان با آن سازگار نيست و اغلب مردم از خوردن آن اكراه دارند در همه حال حرام است پس در رابطه جنسي نيز از خوردن مايع مني و ساير مايعات كه لزوماً نجس هم نيستند بايد اجتناب كرد. در همه حال هر كاري كه براي انسان ضرر داشته باشد حرام است پس در اين رابطه نيز نبايد اين كارها را انجام داد. در خصوص رابطه از مقعد هم بايد عرض كنم كه به فتواي آيه الله وحيد خراساني بنا بر احتياط واجب جايز نيست.

سلام من سوال در مورد مسایل جنسی از نظر اسلام رو دارم نمی دونم میتونک اینجا مطرح کنم یا نه

آیت الله وحید خراسانی

به نام خدا و با سلام. اين قسمت به همين منظور راه اندازي شده است. انشاالله كه بتوانيم خدمتي كرده باشيم.

با سلام. میخواستم بپرسم آیا خود ارضایی واقعا از نظر شرعی مشکل دارد؟ کسی که شرایط ازدواجو ندارد حالا هم از نظر موقعیت کاری هم مالی هم مسکن و خلاصه هر چی و نمیتواند ازدواج کند ولی غریزه جنسی واقعا دارد اذیتش میکند تکلیف چیه؟ این فرد باید چیکار کنه؟ وقتی تنها راهش را خود ارضایی میداند.

آیت الله مکارم شیرازی

به نام خدا، با سلام، خود ارضائي (استمناء) طبق آیات قرآن و روایات معصومین و حکم عقل حرام و از گناهان کبیره است و عوارض نامطلوبی در دنیا و در جهان آخرت دارد. حرمت خودارضایی در آیات و روایات: خداوند در سوره مؤمنون می فرماید یکی از ویژگی های انسان های مؤمن این است که در مسائل جنسی خودشان را از آلوده شدن به گناه حفظ می کنند و صرفا از طریق ازدواج غریزه جنسی خود را ارضا می کنند سپس می فرماید هر کس از غیر مسیر ازدواج غریزه جنسی خودش را ارضا کند از تجاوز کاران است «الذین هم لفروجهم حافظون . الا علی ازواجهم او ما ملکت ایمانهم فانهم غیر ملومین . فمن ابتغاء وراء ذلک فاولئک هم العادون » و عمل استمنا مشمول آیه ۷ سوره مؤمنون می شود که می فرماید هر کسی غیر از این طریق را (جهت بهره گیری جنسی) طلب کند تجاوزگر است». علاوه بر این در سخنان گهربار معصومین(ع) نیز از عمل استمنا به زشتی یاد شده و مورد نهی قرار گرفته است که در اینجا به احادیثی از پیامبر(ص) و امام صادق(ع) اشاره می کنیم: ۱ )امام صادق(ع): روز قیامت خداوند با شخص خودارضا گفت و گو نمى‏کند و از چشم خدا مى‏افتد. (میزان الحکمة، ح ۱۸۷۴۹) ۲) رسول خدا(ص): لعنت خدا و ملائکه خداوند و تمام بشر بر شخص خودارضا. (همان، ح ۱۸۷۴۸) ۳) رسول خدا(ص): کسى که خودارضایى مى‏کند، ملعون است. (همان، ح ۱۸۷۵۱) ۴) امام صادق(ع): خودارضایى گناه بزرگى است که خداوند در قرآن از آن نهى فرموده است. (همان، ح ۱۸۷۵۰) ۵) امام صادق(ع): براى کسى که خودارضایى کند در قیامت عذاب دردناکى در نظر گرفته شده است. (همان، ح ۱۸۷۴۹) اينكه شما گرفتار اين مفسده شده ايد قابل حل است. چون يك خصوصيت بسيار مهم ومفيد و ارزشمند هنوز در شما باقي است و آن اينكه شما عمل بد خود را بد مي بينيد. واي بحال كساني كه عمل بد خود را خوب مي‌بينند (زيّن له سوء عمله). شما با اين خصوصيت مي‌توانيد گذشته را جبران كنيد و در آينده يك شخصيت مفيد باشيد. پيشنهادات كلي: 1 - سعي كنيد نماز خود را اول وقت بخوانيد . 2- بعد از نماز صبح دعاي عهد را كه آخر مفاتيح است بخوانيد ،وتوسل به صاحب خود ولي عصر عليه‌السلام داشته باشيد . 3- اول صبح پنج مرتبه آية الكرسي را بخوانيد . نسبت به خود ار ضايي: 1. با پزشك مشورت كنيد . 2. ورزش بيشتر بنماييد . 3. خود را به خواندن داستان انبياء و بزرگان مشغول كنيد . 4. در صورتی که توانایی جسمی داشته باشید روزه مستحبی بگیرید. 5. از مطالعه و فکر و هرچه که موجب تحریک شهوت می شود دوری کنید. 6. از معاشرت با اشخاص آلوده اجتناب نموده و با دوستان متدین همنشینی و رفاقت داشته باشید. 7. در مجالس دینی و مذهبی و مجالس اهل بیت علیهم السلام شرکت کنید. 8. سعي كنيد وقت اضافه اي براي شما باقي نماند. 9. بعد از خستگی کامل به رختخواب بروید. 10. وسائل و مقدمات ازدواج خود (حتي موقت) را فراهم آورید، خداوند به شما کمک خواهد فرمود.

به خاطر بی میلی جنسی من و درد هنگام نزدیکی همسرم مدت 6 ماه است که دیگر حاضر به برقراری رابطه جنسی نیست . البته ایشان محل کارشان در شهر خودمان نیست و ماهانه به مدت یک هفته به منزل می آیند . حکم این رابطه چیست ؟

آیت الله مکارم شیرازی

به نام خدا با سلام اگر زن و شوهر هر دو راضي به عدم برقراري رابطه باشند مشكلي پيش نمي‌آيد. ولي در صورت دادن نفقه زن توسط مرد، تمكين زن از مرد واجب و جزء حقوق مسلم مرد است.

با سلام پسری هستم مجرد 29 ساله شرایط ازدواج ندارم و میل جنسی بسیار بهم فشار وارد میکند خصوصا با این سرو وضع دختران در خیابان امثال من باید چکار کنند ؟ لطفا نگوئید که ذهن را روی کارهای دیگر متمرکز کنید و ... که در شرایط ما امکان ندارد یه راهی جلو پایمان بگذارید

آیت الله خامنه ای

به نام خدا با سلام به اين ترتيب تنها راهي كه ميشه توصيه كرد ازدواج موقت است.

با سلام. اگر زني در حين رابطه با همسر خود براي تحريك شدن خود به موضوعات يا صحنه هاي جنسي مرد و زن ديگر فكر كند يا به صحنه جنسي فيلم هاي پورنو فكر كند حكمش ازنظر شرعي چيست؟

آیت الله خمینی

به نام خدا با سلام اين عمل به شدت نهي شده و عملي بسيار قبيح و دور از شأن يك مسلمان است.

آیا دو نفر نامحرم در یک قبر دو طبقه دفن بشن مشکلی نداره؟

آیت الله خمینی

به نام خدا سلام، اشكالي ندارد

باسلام!عادت ماهانه من همیشه با یک روز لکه بینی شروع می شود و پس از یک روز ،خونریزی به صورت روان آغاز میگردد.حکم نماز من در این یک روز چیست؟ضمنا اخیرا دارویی استفاده کرده ام که موجب شده این لکه بینی پیش از خونریزی روان ،به دو روز افزایش یابد.آیاحکم مربوط به نماز تغییری میکند؟با تشکر

آیت الله مکارم شیرازی

به نام خدا سلام، هنگام لكه بيني شما بايد با دستمال داخل مبهل را امتحان كنيد اگر خون‌آلود شد جز عادت ماهانه محسوب شده و احكام آن جاري است و اگر خون مشاهده نكرديد عادت ماهانه نيست وبايد نماز و روزه را بجا آوريد.

سلام.سوالی در مورد غسل جنابت دارم.من در دوران عقدهستم و در حین معاشقه با همسرم احساس خیس شدگی میکنم،اما به اوج لذت نمیرسم.آیا غسل جنابت بر من واجب می شود؟

آیت الله مکارم شیرازی

به نام خدا در زنان به دو صورت غسل جنابت واجب مي‌شود: 1- دخول آلت مرد (بيش از ختنه‌گاه) در واژن و يا مقعد او 2- خروج مايعات از واژن همراه با اوج لذت جنسي. بنابراين خروج مايعات بدون اوج لذت جنسي و يا رسيدن به اوج لذت جنسي بدون خروج مايعات موجب وجوب غسل جنابت نمي‌شود. هم چنين اگر دخول صورت نگيرد و يا كمتر از حد ختنه‌گاه باشد ولي در مردان به سه صورت غسل جنابت واجب مي‌شود: 1- دخول آلت‌شان در واژن و يا مقعد بيش از حد ختنه‌گاه 2- دخول آلت در مقعدشان بيش از حد ختنه‌گاه 3- انزال مني به هر صورت، با اختيار و يا بدون اختيار، با اوج لذت جنسي يا بدون اوج لذت جنسي، با جهش يا بدون جهش

با سلام دختری هستم 44ساله و مجرد با آقایی 53 ساله آشنا شدم خانواده ام ایشان را دیده اند ولی از صیغه موقت من با ایشان موافق نیستند چون ایشان درخارج همسرخارجی دارند اما من درطول آشنایی با ایشان خودم صیغه راخواندم و با ایشان محرم کردم و مخفیانه با ایشان دوستی ام را ادامه دادم سوالم اینست حالا که شرایط ازدواج دایم برایم فراهم نشده و با توجه به سنم ایا اینکار اشکال دارد من با مشاورم صحبت کردم وایشان هم از مرجعی پرسیدند گفتند درشرایط من اجازه پدر برای صیغه موقت نیاز نیست درضمن بنده شاغلم وتاکنون ازدواج نکردم وایشان هم سالی 2 بار ایران میایند. با تشکر ازشما

آیت الله خمینی

به نام خدا به جز حضرات آيات جوادي آملي و موسوي اردبيلي كه معتقدند اگر دختر باكره به حد بلوغ جسمي و عقلي رسيده و به اصطلاح رشيده باشد. يعني مصلحت خود را به خوبي تشخيص دهد و بتواند زندگي خود را به صورت مستقل اداره كند. هم‌چنين بايد قدرت تشخيص و تصميم‌گيري صحيح داشته و بيم فريب خوردن او نرود و دختر و پسر از هر جهت كفو و تراز هم باشند، بقيه مراجع معروف اذن پدر را براي ازدواج دختر باكره بدون هيچ قيد و شرطي لازم مي‌دانند.

. با سلام وخسته نباشیدایا در هنگام وضو گرفتن که همزمان شیر اب باز است و هنگامی که دست چپ را میشوییم در این هنگام شیر اب را بسته و بعد بلا فاصله مسح سر بکشیم ایا . بستن شیر باعث باطل شدن وضو میگردد. چون برای کاهش مصرف اب انجام میگردد انجام میدهم .یا بگزارم وضو را کامل بگیرم بعد شیر اب را ببندم . با تشکر از شما

آیت الله مکارم شیرازی

به نام خدا بستن شير آب هنگام شستن صورت و دست‌ها كار بسيار پسنديده و به جايي است. هنگام شستن دست چپ پيشنهاد مي‌كنم كه بلافاصله پس از ريختن آب روي دست و قبل از اتمام شستن آن، شير آب را ببنديد تا مشكلي براي وضوتان پيش نيايد. به صورت كلي با عرض كنم اگر هنگام مسح سر و پاها رطوبتي خارج از آب وضو به دست‌ها برسد، اگر اين رطوبت بر آب وضو غلبه كند و بيشتر از آن باشد وضو را باطل مي‌كند و اگر كمتر از آن بوده و بر آن غلبه نكند اشكالي در وضو ايجاد نمي‌كند

سلام برای غسل جنابت بدن باید خشک باشد یا نیازی نیست؟یعنی غسل می شود بعد از حمام کردن باشد؟ متشکرم.

آیت الله مکارم شیرازی

به نام خدا براي غسل نيازي به خشك بودن بدن نيست و مي‌شود بعد از استحمام و با بدن كاملاً خيس هم غسل كرد

با سلام لطفا راهنماییم کنیم خیلی گیرم. خانم هستم که عروسی نکردم و عقدم در حین معاشقه همسرم ترشحاتی از بدنم خارج شده و خیس می شوم که بنده برای هر ترشحی غسل جنابت می کنم که این شرایط را سخت می کند.خواستم بدونم جدای از رابطه جنسی در چه شرایطی خروج ترشحات نیاز به غسل جنابت را واجب می کند. گاهی شاید روزی دو بار فک می کنم باید غسل کنم.در حالیکه واقعا به اوج لذت نرسیدم. باوجود کنترل خودم ولی این خیس شدن اتفاق می افتد. لطفا راهنمایی بفرمایید.

آیت الله خامنه ای - مقام معظم رهبری

به نام خدا در زنان به دو صورت غسل جنابت واجب مي‌شود: 1- دخول آلت مرد (بيش از ختنه‌گاه) در واژن و يا مقعد او 2- خروج مايعات از واژن همراه با اوج لذت جنسي. بنابراين خروج مايعات بدون اوج لذت جنسي و يا رسيدن به اوج لذت جنسي بدون خروج مايعات موجب وجوب غسل جنابت نمي‌شود. هم چنين اگر دخول صورت نگيرد و يا كمتر از حد ختنه‌گاه باشد.

با سلام ازتون سوال کردم بابت صيغه کردن خواهر زنم که 2سال است مطلقه است وهمسرم نيز در قيد حيات هستند .در پاسخ فرموديد تازماني که در قيد حيات هستند يا در عده طلاق هستند حرام است .حالا سوالم اين است که اگر با خواهرزنم رابطه ي جنسي داشته باشم ايا همسرم بر من حرام ميشوند

آیت الله خامنه ای - مقام معظم رهبری

به نام خدا همسرتان به شما حرام نمي‌شود ولي زناي محصنه انجام داده‌ايد كه حكم آن سنگسار است. توصيه مي‌كنم حتي از فكر كردن به آن هم بپرهيزيد كه نوعي زنا (زناي فكري) است.

 

با تشکر از آقای حجازی مسئول رسیدگی به سوالات شرعی

 

 

کانال تنظیم خانواده

مشاهده : همه محتوای مربوط به پاسخ به مسائل شرعی

بازدید : 153373

ccli
آلت
بازی شهر عشق

این مطلب را به اشتراک بگذارید و در گوگل محبوب کنید

Twitter Facebook
بخش مشاوره و پرسش و پاسخ


شناسه کاربری 

رمز عبور             


   عضویت در سایت

logo-samandehi

دسته بندی مطالب


خدمات عمومی


 

در مورد ایدز بیشتر بدانیم

بررسی وضعیت تناسب اندام

تخمین زمان زایمان
رفتارهایی برای عاشق کردن همسر
رفتارهایی برای عاشق کردن همسر

حرفهای محبت آمیز به همسر
حرفهای محبت آمیز به همسر

افزایش ترس از ازدواج در دختران
افزایش ترس از ازدواج در دختران

دختران مجرد چکار کنند
دختران مجرد چکار کنند

دوران قاعدگی وتوصیه های بهداشتی   قاعدگی‌ چیست‌؟
دوران قاعدگی وتوصیه های بهداشتی قاعدگی‌ چیست‌؟

تاثیر انواع داروها بر میل جنسی
تاثیر انواع داروها بر میل جنسی

با احساس زشت بودن چکار کنیم
با احساس زشت بودن چکار کنیم

آسیب شناسی شکست در روابط عاطفی
آسیب شناسی شکست در روابط عاطفی


کانال سایت تنظیم خانواده در تلگرام

دکتر تاج بخش کاندوم فضایی

بازی شهر عشق کاندوم فضایی

 افراد آنلاین :

11795

بازدید امروز:

52938

بازدید دیروز:

206139164

آمار کل:

مشاوره ازدواج و مشاوره زناشویی تنظیم خانواده ،کلیه حقوق مادی و معنوی مروبط به مطالب اختصاصی ثبت شده و ترجمه شده در این سایت برای پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده محفوظ است.

صفحه فیسبوک سایت تنظیم خانواده صفحه توئیتر سایت تنظیم خانواده صفحه گوگل پلاس سایت تنظیم خانوادهگروه تنظیم خانواده در تلگرام