کانال تنظیم خانواده
لاولا مارکت
وکیوم آقایان

پاسخ به سوالات شرعی زناشویی-بخش هشتم

پاسخ به سوالات شرعی زناشویی-بخش هشتم

پاسخ به سوالات شرعی زناشویی - بخش هشتم

سوالات مطرح شده توسط کاربران عضو پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده

سوال نام مرجع تقلید پاسخ

با سلام درمورد خمس سوال داشتم اگر پولی به کسی قرض داده باشیم و آن را تا سر سال خمسی برنگردانده باشد آیا برای محاسبه خمس باید آن را از حسابمان کم کنیم؟ مقلد آیت اله صانعی هستم اما چون نام ایشان نیست از نام امام به عنوان مرجع استفاده کردم

آیت الله خمینی

به نام خدا، سلام- الآن لازم نيست خمس آن را بدهيد ولي به محض وصول پول، خمس آن بايد پرداخت شود.

با سلام برای محاسبه خمس سالانه آیا پولی را که نیز به کسی قرض داده ام و هنوز برنگردانده باید جزئ اموالم حساب کنم ا صبر کنم وقتی پول برگشت خمس آن را بدهم؟

آیت الله خمینی

به نام خدا، سلام- الآن لازم نيست خمس آن را بدهيد ولي به محض وصول پول، خمس آن بايد پرداخت شود.

با سلام من یکجا رفتم خواستگاری تقریبا میشه گفت همه چی خوب بود.فقط چهره دختر برای من زیاد جالب نبود.با توجه به اینکه خاله و مادرم میگفتن چهره خوبی داره.من ابتدا با بهانه های الکی به خانواده گفتم جواب من نه می باشد.با اصرار زیاد خانواده گفتم چهره دختر برایم جذاب و جالب نیست.با صحبت های خانواده و فامیل قصد استخاره کردم و دو بار استخاره گرفتم .یک بار میانه آمد و یک بار بد.حالا به نظر شما استخاره در این مورد جایز و صحیح بوده است یا نه؟لطفا راهنمایی کنید

آیت الله خامنه ای

به نام خدا، سلام- به طور كلي هر جا بشود با مشاوره مشكلي را حل كرد استخاره جايز نيست و يكي از اين موارد مسئله ازدواج است. ولي توصيه به عدم توجه به نتيجه استخاره هم كار مشكلي است.

باعرض سلام وادب و احترام من قراره بادختری ازدواج کنم که قبلا قراربود با یک نفر دیگه ازدواج بکنه که بخاطر بعضی مسایل صورت نگرفت این پسره که میخواست با نامزدم ازدواج بکنه آدم خیلی پلید وزناکاریه و باحربه های ظاهری(خوشقیافگی،قدبلندی،سرو وضع مناسب و شیک پوشی وخوش زبونی وچیزهایی که دخترها خیلی ازشون خوششون میاد) خیلی از دخترهای ساده وظاهر بین رو که اکثرا از خانواده های مرفه هم بودن رو مورد سواستفاده های جنسی ومالی و...قرار میداده و ول میکرده من از پارسال به این پسره مشکوک بودم تا اینکه امسال قبل از اینکه دختری که قرار هست باهاش ازدواج کنم بهوش بیاد(موردی که قراره باهاش ازدواج کنم از پارسال بخاطر یه عمل جراحی رفته بود بکما و اردیبهشت امسال بهوش اومده) فهمیدم که این پسره با یک حربه که چون بدآموزیه و من نمی گم با اجنه ارتباط برقرار کرده و با کمک گرفتن از قدرت این مخلوقات خدا که متاسفانه از جنس بدشونم هستن کارهای خارق العاده و کثیف و عجیبی می کنه من خودم از پارسال ناخواسته و غیر ارادی وارد مسایل علوم غریبیه شدم و تونستم یکسری اطلاعات بدست بیارم واز طریق همین ارتباطات به اعمال کثیف و پست این شخص پی بردم الان یه ۵ماهی از بهوش اومدن نامزدم میگذره و ما همشهری نیستیم و راهمون ازهم دوره در طی این ۵ماه این شخص باقدرتی که ازارتباط بااجنه بدست اورده مارو خیلی اذیت می کنه و میخواد مارو ازهم دور کنه و ارتباط مارو قطع بکنه ما نمی تونیم بهم زنگ بزنیم و پیام بدیم و وارد ایدی یاهوی هم بشیم و..... من خودم در طی این ماهها خیلی کارها کردم تا شر این شخص از سرما کم بشه چون در همون تماسهای کمی که درطی بعضی از روزها و در ساعتهای خاص باموبایل بین من و نامزدم و خانواده و اطرافیانش بوسیله فقط یک خط موبایل برقرار میشه (من فقط یک خط موبایل از اونها دارم)صدای این پسره میاد و بامن حرف میزنه و منو تهدید میکنه و از اهداف کثیفش میگه ویکسری شیطنت هایی هم میکنه من با توسل به آیه های قرآن و دعاهای ائمه وقدرتی که خودم داشتم تونستم فقط موقت شرش رو کم کنم ولی بعد دوباره حین همون تماسها سروکلش پیدا میشه وباز همون آش و همون کاسه قبلا اون نمی تونست انقدر مارو اذیت بکنه طوری که تا روزها و هفته ها ارتباطمون قطع باشه ولی بمن اطلاع دادن(از قدرتی که از طریق علوم غریبیه خودم دارم) که یه چندوقتیکه اون با یک جن از نوع قوی اون دوست شده و قدرتش خیلی زیاد شده و دفع شر اون خیلی سخت شده من در مورد این شخص استخاره های قرآنی گرفتم که اومده بود:اون جزو بدترین مشرکانه چون داره خدایی غیراز خدای یگانه رو می پرسته واز آیه های قران سواستفاده کرده (برای احضار اجنه)و.... از شما مشاوران شرعی عزیز تقاضا دارم یک راه حل در مورد دفع شر کامل این شخص بمن بدین تا اون هم ارتباطش با اجنه قطع بشه وهم نتونه از اونها برای اعمال ننگینش استفاده بکنه من خودم همنطور که گفتم راههای زیادی رو بکار بردم و بی تاثیر بوده و یا تاثیر موقتی داشته اگه وضع بهمین منوال پیش بره چون من سن ازدواجم داره بالا میره مجبورم قید ازدواح با اون دختر رو بزنم و ارتباطم رو برای همیشه بااون و اطرافیانش قطع بکنم چون چاره ای ندارم و کسی هم جلودار اون پسره نیست لطفا کمکم کنید

آیت الله مکارم شیرازی

به نام خدا، سلام- جواب جامع و كامل به مشكل شما نياز به مباحث طولاني و مدت‌دار دارد. لذا پيشنهاد مي‌كنم با مركز پاسخ‌گويي ملي با شماره تلفن 09640 تماس بگيريد. ان شاء الله كه مشكل‌تون حل بشه.

سلام شنیده ام که گوسفند قربانی روز عید قربان را باید با چاقوی دسته چوبی ذبح نمود. آیا این قضیه در جایی نوشته شده است؟

آیت الله خمینی

به نام خدا - سلام، چنين موردي براي چاقو وجود ندارد. فقط در احاديث آمده كه مستحب است چاقويي كه مي‌خواهيم با آن حيواني را ذبح كنيم تيز و برنده باشد تا حيوان كمتر درد بكشد.

سلام فکر کردن به چیزهای دیگر در حین رابطه با همسر مضرات دارد؟چه کار کنیم این افکار از ما دور شود؟ با تشکرالتماس دعا

آیت الله سیستانی

به نام خدا - با سلام هر چيزي كه ذهن انسان را از راه اصلي و مفيد باز داشته و بي جهت مشغول نمايد داراي مضرات زيادي است. چه لزومي دارد كه انسان حين رابطه جنسي با همسر خود به تصورات بعضاً گناه‌آلود روي آورده و در خيال خود با ديگران رابطه داشته باشد؟ آيا شما دوست داري همسرت هنگامي كه جسمش با شماست روح و فكرش نزد نامحرم باشد و با او رابطه برقرار كند؟ آيا شما مي‌پسنديد مرد يا زن ديگري در حين رابطه جنسي‌اش به همسر شما فكر كرده و در خيالش با همسر شما رابطه داشته باشد؟ هر چيزي كه براي خود نمي‌پسندي براي ديگران هم مپسند. اين فكر كردن‌ها پايه گذار بسياري از خيانت‌ها به همسر است. در بعضي از روايات امده كه اگر انسان حين رابطه جنسي به كسي فكر كند و از آن رابطه فرزندي به وجود آيد احتمال اين كه فرزند شبيه او شود بسيار زياد است و اين به بدين معناست كه فكر كردن هنگام رابطه جنسي به شخص ديگر مانند انجام دادن واقعي عمليات جنسي با او خواهد بود.

سلام چرا استمناء همسران برای یکدیگر اشکالی ندارد امام خودارضایی اشکال دارد آیا به لحاظ روانی است؟تشکر

آیت الله سیستانی

به نام خدا، سلام- يكي از آثار زيان‌بار (و شايد مهم‌ترين دليل حرمت آن) آثار مخرب رواني و اعتيادآور استمناء است. در استنمناء شخص بايد براي خود شبيه‌ساري كرده و با تجسم صحنه‌هاي محرك، تهييج شده و در نهايت ارضاء شود. گو اين كه اين ارضاء كوتاه مدت بوده و ارضاء حقيقي نيست و پس از مدت كوتاهي شخص به استمناء مجدد روي مي‌آورد (گاه در يك نوبت چند بار استمناء صورت مي‌گيرد). اين شبيه‌سازي و فعاليت شديد مغز و هم‌چنين عدم ارضاء كامل باعث اختلالات ماندگار در مغز و سيستم اعصاب و روان مي‌شود. علاوه بر آن شرطي شدن مغز و عدم لذت از رابطه سالم جنسي و ... از ديگر مضرات استمناء است. علاوه بر موارد بالا در بسياري از موارد شخص استمناء كننده براي تجسم‌سازي و تحريك به زناي فكري و ارتباط جنسي (در خيال خود) با نامحرمان و حتي محارم روي مي‌آورد كه اين موضوع نيز بسيار وحشتناك و غير قابل توصيف است. چون ذهن به هيچ عنوان مدوديتي ندارد و مي‌تواند به راحتي به همه جا سرك كشد. بسياري از تجاوزات و زناي با محارم و نامحرمان از همين جا سرجشمه گرفته است. لذا اسلام در هنگام ارتباط جنسي با همسر نيز از فكر كردن به ديگران (چه مرد و چه زن) به شدت نهي كرده و آن را عملي قبيح شمرده است. ولي در رابطه زوجين اين موارد نيست. شما به تحريك ذهني و تجسم‌سازي و ... نيازي نداريد و تمام ابزار و عوامل تحريك در اختيار و پيش رويتان است. ضمن اين كه اسلام با برداشتن حرمت آن نخواسته اين امر را رواج دهد بلكه همواره بر ارتباط صحيح جنسي تأكيد دارد.

سلام چه کار کنم از دست این هوای نفس راحت بشم هی توبه میکنم باز میرم سراغ کاری که نباید برم؟تشکر

آیت الله سیستانی

به نام خدا، سلام- شما به مشاوره مذهبي نياز داريد. توصيه مي‌كنم با مركز پاسخگويي ملي به شماره 09640 تماس بگيريد و از راهنمايي‌هاي كارشناسي آنان بهره‌مند شويد.

چنانچه پدری فرزندانش را ترک کرده باشد و اثری از او نباشد و دختر بخواهد صیغه کسی شود چه باید بکند؟ چگونه اذن پدر را بگیرد؟

آیت الله جوادی آملی

به نام خدا، سلام- براي دختره باكره اذن پدر يا جد پدري لازم است و در صورت نبودن اين دو به اذن كسي كه ولي او قرار داده شده و يا حاكم شرع ازدواج صورت مي‌گيرد.

اگر دختری به دلیل اشتباهات گذشته باکره نباشد برای صیغه شدن بازهم به اذن پدر احتیاج دارد؟؟

آیت الله سیستانی

به نام خدا، سلام- بله احتياج به اذن پدر دارد. زيرا بكارت بايد توسط شوهر شرعي برداشته شده باشد.

ايا دختر وقتي به ١٨سال رسيد ميتونه بدون اذن بدر صيغه بشه؟صيغه رو خودمون بخونيم درسته؟متن صيغه موقت رو ميشه بفرستين

آیت الله مکارم شیرازی

به نام خدا و سلام، دختر باكره براي ازدواج، چه دائم باشد و چه موقت احتياج به اذن پدر دارد.

به نام خدا با سلام وتشکر از شما من همیشه یه مقداری بسیار کم ته ریش میگذارم اما همسرم میگه که در حین رابطه معاشقه ریش من صورتش را اذیت میکنه ومیگه از ته بتراش من باید چکار کنم باتشکر

آیت الله جوادی آملی

به نام خدا و سلام، به فتواي تمام علماي حاضر تراشيدن ريش بنا بر احتياط واجب حرام است و عمل كردن به فرامين الهي اولي‌تر از نظرات و سلايق هر كس ديگر مي‌باشد.

با تشکر از آقای حجازی مسئول رسیدگی به بخش سوالات شرعی پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده

کانال تنظیم خانواده

مشاهده دسته بندی : مقالات پاسخ به مسائل شرعی

بازدید : 38890

ccli
لقاح مصنوعی
بازی شهر عشق

این مطلب را به اشتراک بگذارید و در گوگل محبوب کنید

Twitter Facebook
بخش مشاوره و پرسش و پاسخ


شناسه کاربری 

رمز عبور             


   عضویت در سایت

logo-samandehi

دسته بندی مطالب


خدمات عمومی


 

در مورد ایدز بیشتر بدانیم

بررسی وضعیت تناسب اندام

تخمین زمان زایمان
چکار کنم همسرم بهم محبت کنه
چکار کنم همسرم بهم محبت کنه

نشانه های یکنواختی و سردی رابطه با همسر
نشانه های یکنواختی و سردی رابطه با همسر

چطور همسر مناسب و ایده آل انتخاب کنیم
چطور همسر مناسب و ایده آل انتخاب کنیم

خواستگارم ازمن میخواهد حجابم و تغییر بدم چکار کنم
خواستگارم ازمن میخواهد حجابم و تغییر بدم چکار کنم

آقایان و آزمایش جنسی
آقایان و آزمایش جنسی

آثار ناشی از عدم تطابق جنسی زن و شوهر
آثار ناشی از عدم تطابق جنسی زن و شوهر

زوجهای خوشبخت هم خیانت می کنند
زوجهای خوشبخت هم خیانت می کنند

عوامل مهم در موفقیت زوجین
عوامل مهم در موفقیت زوجین


کانال سایت تنظیم خانواده در تلگرام

دکتر تاج بخش کاندوم فضایی

بازی شهر عشق

 افراد آنلاین :

36048

بازدید امروز:

44103

بازدید دیروز:

201685624

آمار کل:

مشاوره ازدواج و مشاوره زناشویی تنظیم خانواده ،کلیه حقوق مادی و معنوی مروبط به مطالب اختصاصی ثبت شده و ترجمه شده در این سایت برای پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده محفوظ است.

صفحه فیسبوک سایت تنظیم خانواده صفحه توئیتر سایت تنظیم خانواده صفحه گوگل پلاس سایت تنظیم خانوادهگروه تنظیم خانواده در تلگرام