کانال تنظیم خانواده
لاولا مارکتچه کسانی نباید با هم ازدواج کنند؟

چه کسانی نباید با هم ازدواج کنند؟

چه کسانی نباید با هم ازدواج کنند

اگر هر دو احساساتی هستید و تابع احساسات با هم ازدواج نکنید

درست است ، خیلی ها فکر میکنند چون هم خودشان احساساتی هستند هم طرف مقابلشان ازدواج موفقی خواهند داشت اما دقیقا بر عکس است  چرا ؟ 

افراد احساساتی انتظارا توجه بیشتری دارند ، بنابراین  در مواقعی که دچار مشکل می وند انتظار دارند تا طرفشان به سمت آنها بیاید  حال در چنین وضعیتی اگر هر دو احساساتی باشند هر کدام از طرف مقابل انتظار دارند که به سمت وی برود در نتیجه انتظار هیچ یک برآورده نمیشود ، از طرف دیگر هر دو تصمیمات احساسی لحاظ می کنند

بنا بر این بهتر است یک فرد احساسی با کسی ازدواج کند که درک احساسی داشته باشد نه اینکه همانند وی تابع احساسات باشد و  اگر شما و نامزدتان هر دو احساساتی هستید ، باید در همین دوران را ههای کنترل احساسات را بیاموزید

بیشتر بخوانید : افرادی که نباید ازدواج کنند

من با کی نباید ازدواج کنم ؟

برای پاسخ به این سوال باید با ویژگی ها و خصیصه های شخصیت های مختلف آشنا باشیم. بدون درک این موضوع تعیین اینکه چه کسانی نباید با هم ازدواج کنند، دشوار است. برای پرداختن به این موضوع باید به 2 نظریه معروف در زمینه ازدواج اشاره کنم؛ نظریه شباهت و نظریه مکملیت. بر اساس نظریه شباهت، افرادی که از لحاظ برخی ویژگی ها شبیه هم هستند، می توانند رابطه خوبی با هم داشته باشند.

با این حال همیشه شباهت مناسب نیست؛ مثلا دو نفر که از لحاظ ویژگی های شخصیتی هر دو خودشیفته هستند و طرح واره های استحقاق دارند، در زندگی با هم مشکل های زیادی خواهند داشت چون هر دو دنبال اثبات برتری خود، بی توجهی به احساس دیگری و تلاش برای کنترل فرد مقابل هستند بنابراین، این نوع شباهت ها مشکل ساز خواهد بود چون دو پادشاه در یک اقلیم نمی گنجد.

در مقابل، بر اساس نظریه مکملیت، بهتر است افرادی که دارای ویژگی های شخصیتی مکمل هم هستند، با هم ازدواج کنند، اما خود مکملیت هم می تواند به صورت سالم یا بیمارگونه باشد. مثلا زن و مردی که با هم ازدواج کرده اند و یکی زا آنها فردی وابسته، بدون اعتماد به نفس و کم بین است و دیگری فردی کنترل گر، قدرت طلب و استثمارگر، به ظاهر مکمل هم هستند اما در درازمدت یکی از طرفین در این رابطه آسیب می بیند و و رابطه آسیب زا می شود بنابراین این مکملیت خوب نیست و این افراد نباید با هم ازدواج کنند.

در مقابل، در مکملیت سالم مثلا شخصی که تا حدودی ویژگی درون گرایی دارد، اگر با فردی دارای درجه های نسبتا خفیف برون گرایی ازدواج کند، شاید خیلی آسیب زا نباشد. یا اگر فردی که عصبی و تندمزاج است با فردی که نسبتا آرام و دارای کنترل هیجانی بهتر است، ازدواج کند، مکمل خوبی برای هم خواهند بود.

آنچه مهم است شیوه تعیین این الگوهای شخصیتی است که حتما باید توسط متخصصان و افراد صاحب صلاحیت انجام گیرد. افراد برای انتخاب مناسب همسر باید اول خودشان را بشناسد و با خصوصیات شخصیتی و معیارها و ملاک‌های خود و نقاط قوت و ضعفشان آشنا شوند. گام بعدی، شناخت طرف مقابل و تطبیق خصوصیات شخصیتی او با ویژگی های خود و تعیین درجه تناسب است.

در این میان مشاوران و روان شناسان آموزش دیده می توانند به فرایند خودشناسی و نیز تعیین درجه تناسب افراد در آستانه ازدواج کمک کنند. آموزش مهارت های خودشناسی در چارچوب برنامه مهارت های زندگی زناشویی بسیار کلیدی است. در نهایت باید توجه داشته باشیم ازدواج، پیوند تفاوت هاست. هیچ 2 نفری کامل شبیه هم نیستند.

پس درجاتی از تفاوت بین زن و شوهر طبیعی است و به پویایی رابطه کمک می کند. آنچه مشکمل ساز است، تضاد بین ویژگی های شخصیتی است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد چون باوجود شباهت های خانوادگی و تحصیلی، اختلاف های شخصیتی فاحش می تواند پیوند زناشویی را سست کند.

فرهنگ متفاوت خانوادگی

فرهنگ متفاوت خانوادگی

اگر دو طرف از دو فرهنگ متفاوت هستند ، ازدواج آنها ریسک بالایی دارد

من با خودش ازدواج میکنم نه خانوادش 

این یک استدلال غیر منطقی است در حقیقت شما با کسی ازدواج می کنید که سالهای سال در خانواده ای با فرهنگ متفاوت رشد کرده ، شما باید با خانواده او رفت و آمد کنید با اقوام او لذا بهتر است این مورد درا نتخاب همسر جدی تلقی شود

بیشتر بخوانید : اهمیت تشابه فرهنگی در ازدواج

 

سرد مزاج و گرم مزاج

اگر سرد مزاج هستید سمت ازدواج با فرد گرم مزاج نروید و یا بر عکس چرا که در آینده و در روابط زناشویی مزاج نقش مهمی دارد

بیشتر بخوانید : تشخیص مزاج جنسی از روی رفتار

مشاوره ازدواج و زناشویی - تلفنی - آنلاین - حضوری

 


اشتراک گذاری مطلب
فیسبوک توییتر تلگرام
امتیاز:5
دسته بندی
مطالب قبل از ازدواج
تعداد بازدید
3450
نظر شما در مورد مطلب چه کسانی نباید با هم ازدواج کنند؟ چیست


ccli
بازی شهر عشق
کانال تنظیم خانواده


بخش مشاوره و پرسش و پاسخ


شناسه کاربری 

رمز عبور             


   عضویت در سایت

logo-samandehiاینماد

دسته بندی مطالب


خدمات عمومی


 

در مورد ایدز بیشتر بدانیم

معرفی و دانلود کتاب

مطالب سایت جهت موبایل

بررسی وضعیت تناسب اندام

تخمین زمان زایمان
چطور در ازدواج به تفاهم برسیم
چطور در ازدواج به تفاهم برسیم

عذاب وجدان بابت فرزندم بعد از طلاق
عذاب وجدان بابت فرزندم بعد از طلاق

نکات مهم زنانه در رابطه عاطفی با مردان
نکات مهم زنانه در رابطه عاطفی با مردان

عاشق شدن قبل یا بعد از ازدواج
عاشق شدن قبل یا بعد از ازدواج

نداشتن اسپرم یا آزو اسپرمی
نداشتن اسپرم یا آزو اسپرمی

آموزش به تاخیر انداختن انزال
آموزش به تاخیر انداختن انزال

لاغر شدن با کمک علم روانشناسی
لاغر شدن با کمک علم روانشناسی

وضعیت حقوقی مهریه
وضعیت حقوقی مهریه


کانال سایت تنظیم خانواده در تلگرام

دکتر تاج بخش کاندوم فضایی

بازی شهر عشق کاندوم فضایی

 افراد آنلاین :

39533

بازدید امروز:

52361

بازدید دیروز:

215688201

آمار کل:

مشاوره ازدواج و مشاوره زناشویی تنظیم خانواده ،کلیه حقوق مادی و معنوی مروبط به مطالب اختصاصی ثبت شده و ترجمه شده در این سایت برای پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده محفوظ است.

دنبال کردن تنظیم خانواده صفحه فیسبوک سایت تنظیم خانواده صفحه توئیتر سایت تنظیم خانوادهگروه تنظیم خانواده در تلگرام