کانال تنظیم خانواده
لاولا مارکت

همسرم به دروغ گفته بود استقلالی است درخواست طلاق دارم

همسرم به دروغ گفته بود استقلالی است درخواست طلاق دارم

همسرم به دروغ گفته بود استقلالی است درخواست طلاق دارم

«همسرم به دروغ گفته استقلالی است و بعد معلوم شده هوادار پرسپولیس است. این موضوع برای من خیلی مهم است و می‌خواهم طلاق بگیرم!»، این متن پیامک ارسالی یکی از بیننده‌های شبکه آموزش برای کارشناس حقوقی یکی از برنامه‌های این شبکه است تا راهکاری برای طلاق به آن‌ها معرفی کند. در ادامه و به همین بهانه، نگاهی خواهیم داشت به ویژگی‌های یک ازدواج مطلوب و این‌که داشتن تفاوت با همسر در بعضی مسائل غیر مهم، چرا و چطور باید مدیریت شود؟

   3 ضلعی یک ازدواج مطلوب

در خصوص موضوع پر اهمیت ازدواج، سه مولفه اساسی قابل بررسی است که می‌توان آن را سه ضلعی ازدواج مطلوب نامید.

ضلع اول | داشتن آمادگی برای ازدواج: اولین ضلع یک ازدواج مطلوب این است که من چقدر خودشناسی دارم؟ چقدر خواسته‌های خودم را می‌دانم؟ نیازهای من کدام‌اند؟ و ... . در همین خصوص چقدر نیاز به آموزش دارم؟ به چه میزان این آموزش را دریافت کرده‌ام و چقدر درباره جنس مخالفم دانش و آگاهی دارم و در نهایت چه درکی از رابطه و زوجیت دارم؟

ضلع دوم | انتخاب: ضلع دوم می‌گوید اگر من دوره آمادگی را به شکل مطلوب پشت سر گذاشته باشم، می‌توانم به یک انتخاب سالم و مطلوب برسم اما داستان این‌جاست که با انتخاب، ازدواج تمام نمی‌شود بلکه تازه شروع می‌شود و این شروع قدم گذاشتن در ضلع سوم است.

ضلع سوم | مراقبت از رابطه: سومین ضلع هم به عبارتی مراقبت از انتخاب است. همه ما با عبور از دو مرحله قبل به مرحله سوم یا ضلع سوم توجهی نداریم. توجه نداشتن به ضلع سوم به مرور زمان به کاهش ارتباط زوج ها و سردی رابطه تبدیل می‌شود. مولفه‌های زیادی در بحث درک زوجیت و مراقبت از رابطه دخیل است اما به دلیل گستردگی موضوعات مجال پرداختن به آن ها در این‌جا میسر نیست و ما به یکی از مواردی اشاره خواهیم کرد که مرتبط با ویدئوی پخش شده در شبکه‌های اجتماعی است و ظاهرا از شبکه آموزش پخش شده است.

   زوج ها معمولا 30 تا 40 درصد تفاوت دارند

بعضی از ما زن و شوهرها، دقیقا از فردای روزی که ازدواج می‌کنیم به دنبال تغییر همسرمان هستیم در حالی که در بحث مراقبت از رابطه، یکی از موضوعات اساسی درک تفاوت‌هاست. به عبارتی در بهترین حالت و اگر بخواهیم ایده آل نگاه کنیم بین زوج ها ۶۰ تا ۷۰ درصد تفاهم است و ۳۰ تا ۴۰ درصد تفاوت. یعنی شما با هر فردی که بخواهید ازدواج کنید با شما متفاوت است؛ تفاوت در شخصیت، الگوهای تربیتی، الگوهای تعاملی، خواسته‌ها و نیازها و ... . بنابراین برای داشتن یک ازدواج موفق، باید درک متقابل تفاوت‌ها را یاد بگیریم نه این که برای اولین گزینه، به طلاق فکر کنیم!

   3 توصیه به زوج‌های جوان در همین باره

این روزها، مشاوران با چنین دلایل عجیب و غریبی که توسط بعضی زوج‌ها برای طلاق مطرح می‌شود، روبه رو هستند. به نظر می رسد بر خلاف گذشته، تحمل زن و شوهرها کمتر شده و دوست دارند که همه چیز در زندگی مشترک، طبق نظر آن‌ها باشد. طبیعتا نتیجه چنین رویکردی، خوشبختی نخواهد بود. بنابراین به این سه جمله فکر کنید:

1- قرار نیست همسرم دقیقا مثل من فکر کند، نیاز داشته باشد و رفتار کند.

2- قرار نیست به تمام خواسته‌های من در ازدواج، همان گونه که من انتظار دارم، پاسخ داده شود زیرا فرد دیگری با خواسته‌های مربوط به خود نیز در این رابطه هست. بنابراین در این حالت باید با همسرم به توافق برسیم.

3- تفاوت‌ها را بپذیرم، ذات همسرم را دوست داشته باشم نه عمل او را.

بیشتر بدانید : عواملی که منجر به طلاق می شود

بیشتر بدانید : چطور طلاق توافقی بگیریم

نویسنده : دکتر هادی غلام‌‌محمدی | مشاور خانواده

کانال تنظیم خانواده

مشاهده : همه محتوای مربوط به اخبار و مطالب علمی و اجتماعی

بازدید : 904

ccli
بازی شهر عشق

این مطلب را به اشتراک بگذارید و در گوگل محبوب کنید

Twitter Facebook
بخش مشاوره و پرسش و پاسخ


شناسه کاربری 

رمز عبور             


   عضویت در سایت

logo-samandehi

دسته بندی مطالب


خدمات عمومی


 

در مورد ایدز بیشتر بدانیم

بررسی وضعیت تناسب اندام

تخمین زمان زایمان
آموزش در آغوش گرفتن همسر
آموزش در آغوش گرفتن همسر

تاثیر رابطه جنسی بر طول عمر
تاثیر رابطه جنسی بر طول عمر

جلسه اول خواستگاری چگونه باشد
جلسه اول خواستگاری چگونه باشد

دختران برای ازدواج چکار کنند
دختران برای ازدواج چکار کنند

نکات مهم در مورد سلامت آلت تناسلی مردان
نکات مهم در مورد سلامت آلت تناسلی مردان

ناتوانی جنسی مردان
ناتوانی جنسی مردان

چرا خودخوری می کنیم
چرا خودخوری می کنیم

طلاق و مسائل پیرامون آن
طلاق و مسائل پیرامون آن


کانال سایت تنظیم خانواده در تلگرام

دکتر تاج بخش کاندوم فضایی

بازی شهر عشق کاندوم فضایی

 افراد آنلاین :

49367

بازدید امروز:

53992

بازدید دیروز:

206279610

آمار کل:

مشاوره ازدواج و مشاوره زناشویی تنظیم خانواده ،کلیه حقوق مادی و معنوی مروبط به مطالب اختصاصی ثبت شده و ترجمه شده در این سایت برای پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده محفوظ است.

صفحه فیسبوک سایت تنظیم خانواده صفحه توئیتر سایت تنظیم خانواده صفحه گوگل پلاس سایت تنظیم خانوادهگروه تنظیم خانواده در تلگرام