عادتهای بد زنان و مردان

عادتهای بد زنان و مردان


بدترین عادت مردان

عدم مراجعه به پزشك

 پژوهش‌ها نشان می‌دهند كه آقایان 20 درصد كمتر از خانم‌ها به پزشك مراجعه می‌كنند.

با اینكه آقایان در مقایسه با خانم‌ها عمر كوتاه‌‌تری دارند، اما ظاهراً مراجعه به پزشك، از نظر آنها تجربه ناخوشایندی است.

تشخیص برخی از بیماری‌ها و مشكلات در مراحل اولیه احتمال درمان را بالا می‌برد؛ پس از این بی‌توجهی دست بردارید و بیشتر به سلامت خود اهمیت دهید.

بی‌اهمیتی به چكاپ‌های سالانه

آقایان درست به همان اندازه كه در مورد مراجعه به پزشك بی‌توجه و تنبل هستند، اغلب در مورد چكاپ‌های سالانه نیز بی‌اهمیت‌اند؛ در حالی كه این كار بسیار ضروری است و هر سال به طور مرتب باید انجام شود تا هر چه زودتر از بروز بیماری‌ها و پیشرفت آنها جلوگیری شود؛ به‌خصوص در آقایان جوان و میانسال.


عدم بروز احساسات و طلب كمك

برخلاف خانم‌ها آقایان عادت ندارند از احساسات خود حرف بزنند، حالات درونی خود را بیان كنند و از دیگران كمك بخواهند؛ به همین علت اگر دچار افسردگی و بیماری‌های روحی شوند، كمتر تشخیص داده می‌شود و آثار خودكشی در میان آنها 77 درصد بیشتر از خانم‌هاست.

این بیماری‌ها در خانم‌ها دو برابر بیشتر تشخیص داده می‌شود. مردان افسرده دو برابر بیشتر از زنان افسرده به سراغ مصرف الكل و سایر داروها می‌روند؛ از این‌رو روانشناسان و پزشكان به مردها توصیه می‌كنند مشكلات درونی خود را بیان كنند و از دیگران كمك بگیرند تا در اثر كنترل خشم درونی، خطر حملات قلبی در آنها كاهش یابد.


استرس در محیط كار

با آنكه آقایان و خانم‌ها در بسیاری از موقعیت‌های كاری وضعیت مشابهی دارند، اما پژوهش‌ها نشان می‌دهند كه مردها چهار برابر زن‌ها در اثر كار و استرس‌های ناشی از آن دچار بیماری می‌شوند.

استرس و فشار در محل كار عامل افسردگی، بیماری‌های قلبی و سكته است؛ بنابراین باید هر چه زودتر راه مناسب بیابند تا این استرس‌ها را كاهش دهند و یا اینكه آنها را مدیریت كنند؛ مثلاً با مدیر خود حرف بزنند، شغل خود را تغییر دهند و یا از یك مشاور متخصص كمك بگیرند.

عدم استفاده از كرم ضدآفتاب

پژوهش‌ها نشان می‌دهند كه تعداد كمی از مردم به طور مداوم در برابر نورخورشید از كرم‌های ضدآفتاب استفاده می‌كنند و این آمار در میان آقایان به حداقل می‌رسد.

در فرانسه، آلمان، كانادا و اسپانیا، فقط 52 درصد خانم‌ها از كرم‌های ضدآفتاب استفاده می‌كنند و این رقم در آقایان به 37 درصد می‌رسد.

این در حالی است كه آقایان اغلب بیشتر از خانم‌ها اوقات خود را در خارج از خانه می‌گذرانند؛ بنابراین لزوم بیشتری دارد كه از پوشش‌های مناسب و كرم‌های ضدآفتاب استفاده كنند.

عدم رعایت نكات بهداشتی

آیا شما عادت دارید بعد از هر بار دستشویی حتماً دست‌های خود را با آب و صابون و یا سایر مواد پاك‌كننده بشویید؟

با توجه به بررسی‌های به عمل آمده، از هر سه مرد دو نفر این كار را انجام می‌دهند.

حدود 30 درصد آقایان از آب و صابون برای شستشوی دست‌های خود استفاده می‌كنند، 30درصد با عجله فقط كمی آب به دست‌های‌شان می‌زنند و 30 درصد مابقی بعد از دستشویی كردن اصلاً دست‌هایشان را نمی‌شویند.

عدم شستشوی صحیح دست‌ها بعد از دستشویی كردن باعث انتشار و رشد میكروب‌ها و عفونت‌ها می‌شود؛ بنابراین برای حفظ سلامتی حتماً این عادت را در خود تقویت كنید.

عدم توجه به مسواك زدن دندان‌ها

حدود 66 درصد از آقایان هر روز دو بار دندان‌های خود را مسواك می‌زنند؛ در حالی كه این رقم در میان خانم‌ها به 86 درصد می‌رسد.

در ضمن خانم‌ها بیشتر از آقایان به دندانپزشكی مراجعه می‌كنند تا مشكلات مربوط به دهان و دندان خود را برطرف كنند (حدود دو برابر بیشتر از آقایان) پژوهش‌ها نشان می‌دهند كه خطر بیماری‌های قلبی، نارسایی‌های جنسی و زوال عقل در اثر بیماری‌های دهان و دندان بیشتر می‌شود.

دوش آب گرم

مردها بیشتر از خانم‌ها عادت به دوش گرفتن با آب گرم دارند. تحقیقات نشان می‌دهد كه دوش گرفتن با آب گرم باعث كاهش باروری آقایان می‌شود، زیرا اسپرم‌ها در محیط‌های سرد بهتر رشد می‌كنند.

در ضمن آقایان باید از انجام فعالیت‌هایی كه باعث ایجاد گرمای زیاد در این ناحیه می‌شود نیز خودداری كنند؛ مثل استفاده از جكوزی و استفاده طولانی مدت از لپ تاپ.

بدترین عادات خانم‌ها


استفاده از كفش‌های پاشنه بلند

این روزها استفاده از كفش‌های پاشنه بلند در میان خانم‌ها بسیار شایع‌تر از گذشته است.

این كفش‌ها روی حالت اندام اثر گذاشته، به مفاصل فشار می‌آورد و باعث بیماری‌هایی مثل آرتروز، چكشی شدن انگشتان پا، كمردرد و آسیب‌های تاندونی می‌شوند.

استفاده از كیف‌های دستی بسیار سنگین

بیشتر خانم‌ها عادت دارند هر روز بار سنگینی را روی شانه‌های خود حمل كنند و به این ترتیب سلامت خود را به خطر می‌اندازند.

شاید اثرات این كار را امروز نبینند، اما به زودی دچار كمردرد شدید، گردن درد و حالت نامناسب اندام می‌شوند.


غذا خوردن از روی احساسات

مردها معمولاً نسبت به غذا خوردن همیشه احساس مثبتی دارند؛ ولی خانم‌ها وقتی كه ناراحت و غمگین هستند، به سراغ غذا خوردن می‌روند.

آنها بیشتر از آقایان هوس خوردن غذاهای پر كالری و شیرین می‌كنند. اما بهتر است وقتی كه دچار ناراحتی‌های روحی می‌شوید، به سراغ انجام كاری بروید كه به شما لذت می‌دهد و باعث افزایش اندروفین در بدن‌تان می‌شود تا سلامت‌‌تان به خطر نیفتد.

استفاده از سوتین‌‌های نامناسب

70 درصد از خانم‌ها سوتین‌هایی استفاده می‌كنند كه مناسب سایزشان نیست.

به همین دلیل، هم لباس‌شان زیبا به نظر نمی‌رسد و هم دچار مشكلاتی مثل گردن درد، كمردرد، بیماری‌های تنفسی، حالت نامناسب اندام، مشكلات پوستی (مثل خارش پوست)، عدم گردش مناسب خون در بدن و سندرم روده تحریك‌پذیر می‌شوند.

نگرانی، اندوه و پریشانی

استرس هم سلامت جسم و هم سلامت روح را به خطر می‌اندازد و خانم‌ها دو برابر آقایان دچار استرس و اختلالات مربوط به آن می‌شوند.

عوامل بیولوژیكی نیز در این مسأله دخالت دارند. خانم‌ها به طور ذاتی بیشتر نگران آینده هستند، بیشتر در اندوه غرق می‌شوند و به این ترتیب به مشكلات خود نیز می‌افزایند.

شكست‌های عشقی و ناكامی در روابط در خانم‌ها اندوه بیشتری به جا می‌گذارد و بیشتر از آقایان تأسف می‌خورند.

خوابیدن با صورت آرایش‌شده

گاهی اوقات پیش می‌آید كه دیروقت از مهمانی و جشن به خانه برمی‌گردید و آنقدر خسته هستید كه دیگر آرایش خود را پاك نمی‌كنید؛ اما وقتی این كار زیاد تكرار شود، كم‌كم منافذ پوست‌تان بسته می‌شود، پوست چین و چروك می‌افتد و لكه‌های زیادی روی آن به وجود می‌آید.

خوابیدن با آرایش چشم و ریمل سلامت چشم‌ها را به خطر می‌اندازد و باعث خارش و سوزش و حتی عفونت آنها می‌شود.

توجه بیش از حد به ظاهر

در حالی كه هر دو جنس به ظاهر خود اهمیت می‌دهند، اما خانم‌ها بسیار بیشتر از آقایان درصدد داشتن ظاهری كامل و بی‌عیب هستند.

براساس پژوهش‌ها، 16 درصد از خانم‌های لاغر و یا دست‌كم با اندام متوسط، حتی خود را سنگین و چاق می‌دانند. 90 درصد از خانم‌ها دوست دارند ظاهر خود را تغییر دهند و به ظاهر بهتری دست یابند.

این عدم اطمینان از ظاهر روی سلامت روحی روانی آنها نیز اثر می‌‌گذارد و حتی گاهی اوقات به سلامت جسمی‌شان لطمه می‌زند؛ مثلاً با رژیم‌های سخت و طاقت‌فرسا، دچار برخی اختلالات و در اثر برخی عمل‌های زیبایی دچار عوارض جبران‌ناپذیری می‌شوند.

خواب ناكافی

كم‌خوابی نه تنها روی ظاهر اثر می‌گذارد، بلكه حالات روحی را نیز تغییر می‌دهد. علاوه بر آن، باعث افزایش آمار تصادفات، مصرف كالری‌ها و خطر بیماری‌های قلبی می‌شود.

آمارها نشان می‌دهند كه كم‌خوابی روی خانم‌ها بیشتر از آقایان تأثیر می‌گذارد.

در ضمن خانم‌ها برای مراقبت از اطرافیان خود خیلی راحت‌تر از آقایان از خواب خود می‌زنند. كم‌خوابی در خانم‌‌ها افزایش فشار خون را نیز به دنبال دارد.

همیشه آخرین نفر!

خانم‌ها نه تنها به راحتی از خواب و استراحت خود می‌زنند تا خود را وقف دیگری كنند، بلكه بیشتر از دیگران حاضرند از خواسته‌ها و تمایلات خود به خاطر دیگران بگذرند.

آنها به درخواست‌ها به سختی پاسخ منفی می‌دهند. همچنین كمتر پیش می‌آید زمانی را به خود اختصاص داده كاری را انجام دهند كه از آن لذت می‌برند.

منبع: زندگی آنلاین

 

این مطلب در تاریخ 2018-01-12 20:54:45منتشر شده است

اشتراک گذاری مطلب
فیسبوک توییتر تلگرام
امتیاز:5
دسته بندی
مسائل جنسی و روابط زناشویی
تعداد بازدید
6461

نظر شما در مورد مطلب عادتهای بد زنان و مردان چیستبازی شهر عشق
کانال تنظیم خانواده


بخش مشاوره و پرسش و پاسخ


شناسه کاربری 

رمز عبور             


   عضویت در سایت

logo-samandehiاینماد

دسته بندی مطالب


خدمات عمومی


 

در مورد ایدز بیشتر بدانیم

معرفی و دانلود کتاب

مطالب سایت جهت موبایل

بررسی وضعیت تناسب اندام

تخمین زمان زایمان
معتاد شدن شوهرم را به خانواده‌اش بگویم؟
معتاد شدن شوهرم را به خانواده‌اش بگویم؟

رفتار اصولی با شوهری که به مادرش وابستگی کاذب دارد
رفتار اصولی با شوهری که به مادرش وابستگی کاذب دارد

روش مطرح کردن سوال در خواستگاری
روش مطرح کردن سوال در خواستگاری

علت گرایش به جنس مخالف
علت گرایش به جنس مخالف

بیماری های مرتبط با ماه تولد شما
بیماری های مرتبط با ماه تولد شما

خودارضائی ( استمناء)و تاثیرات منفی جسمی و روحی آن بر زندگی زناشویی
خودارضائی ( استمناء)و تاثیرات منفی جسمی و روحی آن بر زندگی زناشویی

چطور مشاور(روانشناس) خوب انتخاب کنیم
چطور مشاور(روانشناس) خوب انتخاب کنیم

قبل از طلاق به بعد از طلاق فکر کنید
قبل از طلاق به بعد از طلاق فکر کنید


کانال سایت تنظیم خانواده در تلگرام

تست آنلاین ابتلا به کرونا

بازی شهر عشق دکتر تاج بخش

 افراد آنلاین :

2694

بازدید امروز:

41019

بازدید دیروز:

232119240

آمار کل:

مشاوره ازدواج و مشاوره زناشویی تنظیم خانواده ،کلیه حقوق مادی و معنوی مروبط به مطالب اختصاصی ثبت شده و ترجمه شده در این سایت برای پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده محفوظ است.

دنبال کردن تنظیم خانواده صفحه فیسبوک سایت تنظیم خانواده صفحه توئیتر سایت تنظیم خانوادهگروه تنظیم خانواده در تلگرام