کانال تنظیم خانواده
لاولا مارکت
وکیوم آقایان

انواع روش های بغل کردن همسر

انواع روش های بغل کردن همسر

انواع روش های بغل کردن همسر

متخصصین حوزه روابط انسانی طی مطالعات مختلف روی تاثیر تماس و لمس بر کیفیت روابط عنوان نموده‌اند که برقراری تماس فیزیکی باعث ایجاد حس اعتماد و صداقت متقابل در افراد می‌شود. همچنین در مطالعه‌ای موردی بر روی نوزادانی که در پرورشگاه زندگی می‌کردند و هرگز لمس نشده بودند، مرگ بر اثر بیماری به نام Marasmus گزارش شد. نام این بیماری از یک کلمه یونانی به معنای هدر رفتن منشا گرفته و در واقع بیان‌گر حالتی است که فرد دچار کمبود تماس فیزیکی با سایرین بوده و در اثر اختلالات و عفونت‌های پوستی و دستگاه گوارش و نهایتا ضعف بیش از حد قوای سیستم ایمنی دچار مرگ می‌شود.

فواید بغل کردن یکدیگر چیست؟


از دیدگاه فیزیولوژیک بغل کردن باعث ترشح هورمون‌هایی در بدن می‌شود که به نوبه خود عملکرد‌های مثبتی در ذهن پدید می‌آورد که به کاهش استرس و فشار عصبی کمک می‌کند. از دیدگاه روانشناختی نیز زمانی که شما یکدیگر را در آغوش می‌گیرید در واقع یک ارتباط غیرکلامی بسیار قوی برقرار می‌کنید که از طریق آن می‌توانید مفاهیمی عمیق را به طرف مقابلتان منتقل کنید که کلام از انتقال آن عاجز است. در ادامه می‌توانید با مفاهیمی که از طریق در آغوش کشیده شدن به فرد مقابل الهام می‌شوند آشنا شوید:

تو مهمترین فرد در زندگی من هستی و من دوستت دارم
هر مشکلی که باشد، من برای کمک به تو در کنارت هستم
تو برای من جذاب و دوست داشتنی هستی
در کنار تو احساس آرامش می‌کنم و ممنونم که نه تنها یک همسر، بلکه یک دوست هستی
از همه کار‌هایی که برای من انجام داده‌ای قدردانی می‌کنم
من و تو خاص‌ترین موجودات جهان هستیم و من در کنار تو کامل می‌شوم
تو در من حس عشق و ایمان ایجاد می‌کنی
من به تو اعتماد دارم
من تو و همه چیز در مورد تو را پذیرفته‌ام
تو به من احساس سرزندگی می‌دهی
من خوشبخت‌ترین فرد در جهان هستم، زیرا تو را دارم

چه تعداد آغوش در روز لازم است؟


روین چوپرا، در مقاله‌ای تحت عنوان "آخرین باری که فردی را در آغوش گرفته اید چه زمانی بوده است"، استفاده از ۴ بار بغل کردن در طول شبانه روز را برای انسان ضروری می‌داند. همچنین اضافه می‌کند که برای نگه داری یک رابطه به حداقل ۸ بار در آغوش کشیدن نیاز هست و تعداد حداقل ۱۲ بار در آغوش کشیدن را برای رشد و پیشرفت رابطه لازم الاجرا می‌داند. او در مقاله خود چنین بیان می‌کند که نیاز به در آغوش گرفتن و یا در آغوش کشیده شدن مانند ضرورت پیروی از یک رژیم غذایی لازم است. اما اگر فکر می‌کنید این میزان بغل کردن در طول یک روز بیش از اندازه زیاد است می‌توانید آن را در قالب برنامه‌ای مانند آنچه در ذیل آمده است اجرا کنید:

اولین آغوش: پس از بیدار شدن از خواب
دومین آغوش: قبل از ترک خانه و رفتن به محل کار
سومین آغوش: وقت ناهار
چهارمین آغوش: زمان صرف چایی و یا عصرانه
پنجمین آغوش: قبل از شام
ششمین آغوش: بعد از شام و هنگام تشکر بابت غذا
هفتمین آغوش: هنگام کمک به شست شوی ظروف شام
هشتمین آغوش: در حال تماشای برنامه تلویزیونی مورد علاقه
نهمین آغوش: در طول صرف یک میان وعده در اواخر شب
دهمین آغوش: هنگام یک دوش مشترک
یازدهمین آغوش: هنگام گفتن شب بخیر
دوازدهمین آغوش: در طول رابطه قبل از خواب شبانه

شاید چنین برنامه‌ای به نظر اغراق آمیز رسد و حتی عنوان کنید که چنین موقعیت‌هایی در زندگی فراهم نمی‌شود و یا حتی ممکن است این میزان بغل کردن در طول زمان خسته کننده باشد. شما برای داشتن تعداد و زمان انجام آن آزاد هستید و در عمل تعداد تکرار آن اهمیتی ندارد. آنچه اهمیت دارد، پذیرش این مساله است که در آغوش گرفتن و در آغوش کشیده شدن برای بقای رابطه ضروری است و یک درمان طبیعی برای مشکلات و بیماری‌ها و یک راه علمی جهت تقویت سیستم ایمنی بدن می‌باشد.

تکنیک‌های مختلف بغل کردن

تکنیک‌های مختلف بغل کردن


همانگونه که روش شما در به آغوش کشیدن نوزادی که گریه می‌کند با در آغوش گرفتن دوستی که از برد بازی تیمش خوشحال است متفاوت است، در آغوش کشیدن همسرتان در موقعیت‌های مختلف نیز متفاوت است و هر نوع آغوشی می‌تواند حسی خاص و قوی‌تر را منتقل کند؛ بنابراین دانستن این تکنیک‌ها و انجام آن‌ها در پر رنگ کردن رابطه زناشویی می‌تواند به شما به میزان قابل توجهی کمک کند. در ادامه با برخی از تکنیک‌ها آشنا می‌شوید:

قراردادن بازو‌ها دور همسر: در این حالت پا‌ها و سینه‌های شما با یکدیگر کاملا در تماس قرار گرفته و بدین ترتیب بر روی حس نزدیکی تاکید می‌کند. در این تکنیک معمولا فرد بلند قدتر بازوان خود را دور کمر فرد کوتاه قدتر قرار می‌دهد در حالیکه فرد کوتاهتر دستان خود را دور گردن فرد بلندتر حلقه می‌کند.

برقراری تماس پیشانی به پیشانی: ایجاد تماس با صورت زوج نشان دهنده صمیمیت می‌باشد. در این روش می‌توانید سر خود را پس از برقراری تماس به طرفین صورت شخص منتقل کنید و با اضافه کردن لمس در نواحی گردن و قفسه سینه بر میزان ارتباط عاشقانه خود بیافزایید.

فشردن در آغوش و نگه داشتن: برای رمانتیک کردن آغوش می‌توانید از این تکنیک استفاده کنید. در این روش سعی کنید بدن فرد را به بدن خود فشرده و نگه دارید. نفس‌های عمیق بکشید و همراه با بازدم فشار‌های روحی روانی را از خود دور کنید. البته به یاد داشته باشید فشاری که وارد می‌کنید نباید برای شخص مقابل اذیت کننده باشد و باید اجازه دهید طرف مقابل نیز همین میزان راحتی را در آغوش شما تجربه کند.

استفاده از دست‌ها: اگر دستان شما دور کمر همسرتان حلقه شده است می‌توانید از آن‌ها برای نوازش کمر همسرتان استفاده کنید. اگر دست‌هایتان را دور گردن طرف مقابل حلقه کرده‌اید نیز می‌توانید برای چنگ زدن آرام به مو‌ها به گونه‌ای که ناخوشایند نباشد استفاده کنید.

نزدیک شدن از پشت سر: یکی دیگر از انواع بغل کردن که می‌تواند سوپرایز کننده باشد، در آغوش گرفتن همسرتان از پشت سر است. البته دقت کنید این کار را زمانی انجام دهید که وی مشغول کار مهمی نیست و تمرکز او را به هم نمی‌زنید. در این حالت می‌توانید از پشت به او نزدیک شده دستانتان را دور کمرش حلقه کنید و با تکیه دادن سرتان روی شانه‌های وی حس آرامش را به خود و شریکتان القا کنید.

حرکت حین آغوش: در هنگامی که همسرتان را بغل کرده‌اید، می‌توانید در حالی که او را در آغوش دارید با او حرکت کرده و بدین ترتیب بر مدت زمانی که وی را در آغوش دارید بیافزایید. در این حالت هم چنین می‌توانید از ترکیب تکنیک‌های گفته شده در بالا جهت انجام انواع مختلف تکنیک‌ها استفاده کنید.

فاصله گرفتن به آرامی: هنگام جدا کردن همسرتان از آغوشتان به یاد داشته باشید این کار را به آرامی انجام دهید و تا جای ممکن، به عنوان مثال با گرفتن دست او و یا روش‌های دیگر به برقرار ماندن تماس فیزیکی کمک کنید. این هنگام بهترین لحظه برای برقراری تماس چشمی و لبخند زدن به همسرتان و انتقال حس رضایت می‌باشد.

این مطالب مرتبط را بخوانید :

آموزش در آغوش گرفتن همسر

علت علاقه زنان به نوازش شدن

آموزش بوسیدن همسر

منبع : ستاره

 

کانال تنظیم خانواده

مشاهده دسته بندی : مقالات مسائل جنسی و روابط زناشویی

بازدید : 3314

ccli
لقاح مصنوعی
بازی شهر عشق

این مطلب را به اشتراک بگذارید و در گوگل محبوب کنید

Twitter Facebook
شناسه کاربری 

رمز عبور             


   عضویت در سایت

logo-samandehi
تست ارزیابی خشم شما در زندگی زناشویی
تست ارزیابی خشم شما در زندگی زناشویی

اشتباهات مردان در رابطه جنسی
اشتباهات مردان در رابطه جنسی

افزایش ازدواج دختران جوان با مردان سن بالا
افزایش ازدواج دختران جوان با مردان سن بالا

دوران شناخت جنس مخالف چه سنی است؟
دوران شناخت جنس مخالف چه سنی است؟

واژینیسموس-رابطه جنسی دردناک در زنان
واژینیسموس-رابطه جنسی دردناک در زنان

مطلوب ترین سنین برای باردار شدن زنان در چند سالگی است؟
مطلوب ترین سنین برای باردار شدن زنان در چند سالگی است؟

بیماری های جسمانی که منشا روانی دارد
بیماری های جسمانی که منشا روانی دارد

کودک آزاری
کودک آزاری


کانال سایت تنظیم خانواده در تلگرام

دکتر تاج بخش کاندوم فضایی

بازی شهر عشق

 افراد آنلاین :

9884

بازدید امروز:

52156

بازدید دیروز:

201403066

آمار کل:

مشاوره ازدواج و مشاوره زناشویی تنظیم خانواده ،کلیه حقوق مادی و معنوی مروبط به مطالب اختصاصی ثبت شده و ترجمه شده در این سایت برای پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده محفوظ است.

صفحه فیسبوک سایت تنظیم خانواده صفحه توئیتر سایت تنظیم خانواده صفحه گوگل پلاس سایت تنظیم خانوادهگروه تنظیم خانواده در تلگرام