کانال تنظیم خانواده
لاولا مارکت

همکارانم بهتر از شوهرم هستند

همکارانم بهتر از شوهرم هستند

همکارانم بهتر از شوهرم هستند

از زندگی مشترکم راضی هستم ولی زمانی که همکارانم را در محل کار می بینم احساس میکنم از شوهرم بهتر هستند و در خیال خودم با آنها زندگی می کنم

 همکارانم از شوهرم بهتر هستند

سوال کاربر
خانمی 34 ساله ام. از زندگی مشترکم خیلی راضی ام و شوهرم را دوست دارم. با این حال با دیدن بعضی از همکاران مرد در سر کارم، احساس می کنم که آن ها چقدر مردهای خوب تری هستند و چقدر زندگی ام با آن ها  می تواند هیجان انگیزتر و ... باشد. بعد در رویاهایم به بودن در کنار آن ها فکر می کنم و در آخر هم دچار عذاب وجدان می شوم. چه کنم؟

پاسخ کارشناس
معمولا رضایت مندی از زندگی مشترک محصول مجموعه ای از علل و عوامل است و تنها با یک یا دو مورد مثبت در زندگی مشترک به رضایت مندی زناشویی دست نمی یابیم. مخاطب محترم، خیلی خوب است که در ابتدای پیامک تان به میزان زیاد رضایت مندی از زندگی مشترک تان و همچنین علاقه مندی خود به همسرتان اشاره کرده اید. به نظر می رسد که زندگی مشترک شما امتیازات زیادی دارد که از آن خیلی راضی هستید و مطمئن باشید که شما بر اساس یک یا دو ملاک به این رضایت نرسیده اید. در ادامه درباره احساس تان توضیحاتی می دهم که باید به آن ها توجه بیشتری داشته باشید.

اشتباه تان نتیجه گیری کلی بر اساس یک رفتار است

ظاهرا شما بر اساس یک یا دو مورد از رفتارهای همکاران مردتان، دچار چنین احساسی شده اید که زندگی با آن ها بهتر خواهد بود. به طور مثال، دیدن فردی که خیلی شوخ طبع است یا روابط اجتماعی زیادی دارد در شما چنین احساسی را به وجود می آورد که زندگی با این آدم چقدر پر شور و هیجان است؟! به نظر می رسد اشتباهی که این جا اتفاق می افتد این است که شما با یک یا دو ویژگی در همکاران تان بدون در نظر گرفتن دیگر ملاک ها یا اطلاع کامل تر از سایر وجوه شخصیتی آن ها  به یک نتیجه گیری کلی رسیده اید. در پیامک تان گفته اید که «آن ها چقدر مردهای بهتری هستند»! البته این یک اشتباه رایج است که در مقایسه افراد نزدیک ما مثل فرزند، همسر، ... با فرزند و همسر دیگران رخ می دهد و معمولا افراد یک یا دو رفتار شیک، مردم پسند و ظاهری را که از دیگران می بینند با کل شخصیت و   زیر و بم فرد نزدیک (فرزند و همسر) خود مقایسه می کنند. در این بین و در اصطلاح گفته می شود که ویترین زندگی دیگران را با انباری زندگی خودتان مقایسه نکنید! این نکته مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید. با این حال و باتوجه به اطلاعاتی که در پیامک تان هست و شناختی که از آن ها به دست می آید، توصیه می شود که برای حل این مسئله از توصیه هایی که در ادامه مطرح می کنم، بهره بگیرید و حتما به آن ها عمل کنید.

بیشتر بدانید : رفتار با همسر بی تفاوت

روابط تان با همکاران مرد صمیمی نباشد

قبل از هر چیز، روابط خود را با همکاران مرد محدود کنید. معمولا روابط گرم یا صمیمانه با همکاران مرد آسیب هایی به زندگی مشترک می رساند که به تدریج و در گذر زمان رخ می دهد.

در مقابل خیال پردازی هایتان مقاومت کنید

در مقابل خیال پردازی و تصویرسازی های ذهنی تان مقاومت کنید. ممکن است در معرض وسواس فکری قرار گرفته اید بنابراین بهتر است زمان های بیکاری خود را که احتمالا بیشتر رویاپردازی می کنید، مدیریت کنید چون بدون آن که متوجه شوید زمان زیادی را با غرق شدن در این افکار به آن ها بال و پر می دهید و درنتیجه با لذت بخشی که این افکار برای تان دارد، رهایی از آن ها کار سختی می شود. بنابراین هرچه زودتر به آن ها پایان دهید.

به زندگی مشترک تان هیجان بدهید

به روابط زناشویی خود هیجان ببخشید. بهتر است به جای حسرت خوردن بر زندگی دیگران با تکیه بر امتیازات زندگی خودتان و ویژگی های مثبت همسرتان به زندگی خود شور وهیجان ببخشید و آن را پر نشاط کنید. هرچقدر بتوانید زندگی مشترک تان را شادتر کنید، راحت تر می توانید با این مشکل کنار بیایید و آن را حل و فصل کنید.

بیشتر بدانید : حساسیت نسبت به رابطه شوهر با همکاران زن

بیشتر بدانید : حد رابطه زن و مرد در فضای مجازی


منبع : khorasannews.com

کانال تنظیم خانواده

مشاهده : همه محتوای مربوط به مسائل جنسی و روابط زناشویی

بازدید : 1354

ccli
بازی شهر عشق

این مطلب را به اشتراک بگذارید و در گوگل محبوب کنید

Twitter Facebook
بخش مشاوره و پرسش و پاسخ


شناسه کاربری 

رمز عبور             


   عضویت در سایت

logo-samandehi

دسته بندی مطالب


خدمات عمومی


 

در مورد ایدز بیشتر بدانیم

بررسی وضعیت تناسب اندام

تخمین زمان زایمان
علائم زیان بخش بودن رابطه جنسی
علائم زیان بخش بودن رابطه جنسی

احساس رضایت در رابطه با همسر
احساس رضایت در رابطه با همسر

رازهای ازدواج موفق
رازهای ازدواج موفق

عوامل تاثیرگذار بر معیارهای ازدواج
عوامل تاثیرگذار بر معیارهای ازدواج

نوسانات اخلاقی و مقاربتی خانومها در طول 28 روز
نوسانات اخلاقی و مقاربتی خانومها در طول 28 روز

برای دختردار شدن چکار کنیم
برای دختردار شدن چکار کنیم

شناخت تیپ شخصیتی شما
شناخت تیپ شخصیتی شما

چه هدیه‌ای یک خانم را خوشحال می‌کند
چه هدیه‌ای یک خانم را خوشحال می‌کند


کانال سایت تنظیم خانواده در تلگرام

دکتر تاج بخش کاندوم فضایی

بازی شهر عشق کاندوم فضایی

 افراد آنلاین :

48259

بازدید امروز:

53992

بازدید دیروز:

206278502

آمار کل:

مشاوره ازدواج و مشاوره زناشویی تنظیم خانواده ،کلیه حقوق مادی و معنوی مروبط به مطالب اختصاصی ثبت شده و ترجمه شده در این سایت برای پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده محفوظ است.

صفحه فیسبوک سایت تنظیم خانواده صفحه توئیتر سایت تنظیم خانواده صفحه گوگل پلاس سایت تنظیم خانوادهگروه تنظیم خانواده در تلگرام