کانال تنظیم خانواده

چه میزان رابطه جنسی در زندگی زناشویی مناسب است

چه میزان رابطه جنسی در زندگی زناشویی مناسب است

چه میزان رابطه جنسی در زندگی زناشویی مناسب است

 این سؤال مهم پیش می‌آید که داشتن چه میزان رابطه جنسی در زندگی زناشویی مناسب است و آیا استانداردی برای این موضوع وجود دارد؟

 همواره برای زوجین این سؤال مطرح می‌شود که آیا به‌اندازه کافی رابطه جنسی دارند؟ یا چه میزان رابطه جنسی برای زوجین مناسب است؟ باید در نظر داشت که این پرسش، سؤالی پیچیده است چراکه پاسخ زیاد یا کافی نمی‌تواند پاسخ کامل یا درستی باشد.

درواقع پاسخ درست این سؤال برای هر فردی می تواند متفاوت باشد و میزان دقیقی برای تعداد رابطه جنسی که همه افراد از آن تبعیت کنند، وجود ندارد.اینکه زوجی به‌طور منظم و در طول شبانه‌روز یک‌بار، دو بار در هفته یا دو بار در ماه رابطه داشته باشند به خود زوجین و شرایط روحی و جسمی آن‌ها بستگی دارد.

پژوهشگران به بررسی این مسئله پرداختند که چند مرتبه رابطه جنسی بین زوج‌ها مناسب بوده و چگونه ممکن است این تعداد در مراحل مختلف یک رابطه تغییر کند و مقدار ایده آل برای خوشبختی باشد.

مطالعات نشان می‌دهد که تعداد رابطه جنسی بین زوج‌ها بستگی به دو طرف دارد و وقتی می‌توان کلمه کافی را برای آن به کاربرد که تعداد تکرار رابطه جنسی در یک بازه زمانی مشخص، رضایت جنسی و زناشویی را برای هر دو شریک فراهم آورد.

درواقع می‌توان گفت حتماً داشتن تعداد زیاد رابطه جنسی باعث رضایت و خوشنودی افراد نخواهد شد و همیشه داشتن تعداد زیاد این رابطه؛ بهتر نیست.

در حقیقت، طبق یک مطالعه انجام‌شده در این رابطه، زوج‌هایی که رابطه جنسی زیادی دارند اما احساس می‌کنند که فقط حرکاتی را به‌طور روتین انجام می‌دهند یا اینکه رابطه جنسی کسل‌کننده‌ای دارند و یا این امر را تنها به‌عنوان رفع مسئولیت زندگی زناشویی انجام می‌دهند، از رابطه جنسی یا روابطشان احساس رضایت و خوشحالی ندارند.

بررسی‌های پژوهشگران نشان می‌دهند، زوج‌هایی که روی کیفیت رابطه جنسی تمرکز می‌کنند، نه کمیت آن، از رابطه خود راضی‌تر هستند. علاوه بر این، همگام شدن با شریک زندگی در تعداد و تنوع این رابطه می‌تواند در ایجاد این احساس رضایت تأثیر به سزایی داشته باشد.

صبحت کردن از امیال و خواسته‌های جنسی نقطه اصلی و قلب همگام شدن در رابطه جنسی باکیفیت است اما هنوز افراد زیادی هستند که صحبت کردن از خواسته‌های جنسی را با همسر و شریک زندگی خود ناشایست می‌دانند یا آن را دوست ندارند.

به‌طورکلی اهمیت رابطه جنسی در اولویت‌های زندگی زناشویی بسیار زیاد بوده و باید گفت کلید خوشبختی می‌تواند در همین موضوع باشد.پایه و اساس رضایت زناشویی در داشتن رابطه جنسی رضایت‌بخش است اما علاوه بر این، باید در رابطه زناشویی، روابط غیرجنسی دوست‌داشتنی را مانند تکرار گفتن کلمات محبت‌آمیزی همچون «دوستت دارم» و مشابه آن را در نظر گرفت.

بیشتر بدانید: تعداد رابطه جنسی در هفته

بیشتر بدانید: مردان بعد از چند دقیقه باید ارضا شوند

 

منبع: consumer.healthday-سیناپرس

کانال تنظیم خانواده

مشاهده : همه محتوای مربوط به مسائل جنسی و روابط زناشویی

بازدید : 1837

ccli
بازی شهر عشق

این مطلب را به اشتراک بگذارید و در گوگل محبوب کنید

Twitter Facebook
بخش مشاوره و پرسش و پاسخ


شناسه کاربری 

رمز عبور             


   عضویت در سایت

logo-samandehi

دسته بندی مطالب


خدمات عمومی


 

در مورد ایدز بیشتر بدانیم

بررسی وضعیت تناسب اندام

تخمین زمان زایمان
با شوهر رفیق بازم چه کنم
با شوهر رفیق بازم چه کنم

عوامل اختلاف با همسر
عوامل اختلاف با همسر

موانع اخلاقی ازدواج با نامزدتان
موانع اخلاقی ازدواج با نامزدتان

چه پسرانی مناسب ازدواج نیستند
چه پسرانی مناسب ازدواج نیستند

شایع ترین بیماری جنسی در ایران
شایع ترین بیماری جنسی در ایران

حمام کردن در دوران قاعدگی
حمام کردن در دوران قاعدگی

4 ترفند برای مقابله با افکار منفی
4 ترفند برای مقابله با افکار منفی

عواقب عدم آموزش جنسی در جامعه
عواقب عدم آموزش جنسی در جامعه


کانال سایت تنظیم خانواده در تلگرام

دکتر تاج بخش کاندوم فضایی

بازی شهر عشق کاندوم فضایی

 افراد آنلاین :

48551

بازدید امروز:

55951

بازدید دیروز:

207645101

آمار کل:

مشاوره ازدواج و مشاوره زناشویی تنظیم خانواده ،کلیه حقوق مادی و معنوی مروبط به مطالب اختصاصی ثبت شده و ترجمه شده در این سایت برای پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده محفوظ است.

صفحه فیسبوک سایت تنظیم خانواده صفحه توئیتر سایت تنظیم خانواده صفحه گوگل پلاس سایت تنظیم خانوادهگروه تنظیم خانواده در تلگرام